1972-ben egy uruguayi rögbicsapat repülőgépe lezuhant az Andok mélyén. A néhány túlélő nem tehetett mást, mint hogy egymásra bízták az életüket, a világ egyik legnehezebben túlélhető környezetében.
1976-ban még nem volt túlságosan bonyolult az élet a fiatalok számára. Szép idők voltak. A szex még biztonságos, a drogok nem veszélyesek, s a zene dübörgő. 17 évesen még nem foglalkoztatják az embert a mindennapi gondok. Pink, Mitch, és Jodie most fejezték be az iskolát. Jókedvűek, szeretnek élni és egy kis hülyeségért nem kell a szomszédba menniük.
A Watergate-ügynek nevezett lehallgatási botrány következtében az amerikai elnök, Richard Nixon kénytelen volt lemondani. Az üggyel kapcsolatos hallgatását csak három évvel később, 1977-ben töri meg, miután beleegyezik, hogy interjút ad egy kiválasztott újságírónak. Az angol David Frost nehezen illik a képbe, sokan kétkedve fogadják a hírt, hogy ő lesz a beszélgetőpartner. A furcsa pár négy estén át tartó szópárbaját több mint negyvenmillió néző figyeli. A kamerák előtt lehull a lepel, a két résztvevő a pózokat félretéve, nyílt sisakkal veti magát a küzdelembe, amelyből csak egyikük kerülhet ki győztesen.
1977-ben Harvey Milket beválasztották a San Francisco városának Felügyelői Testületbe, így ő lett az első olyan választott, magas közhivatali tisztséget betöltő ember Amerikában, aki nyíltan vállalta homoszexualitását. Győzelme nemcsak meleg jogi szempontból volt jelentős; egységbe kovácsolta a politikai spektrum különböző szereplőit, a nyugdíjasoktól kezdve a szakszervezeti dolgozókig. Harvey Milk alapjaiban változtatta meg az emberi jogokért folytatott harc természetét, és vált egész Amerika hősévé, szomorúan korai, 1978-ban bekövetkezett tragikus halála előtt.
A főhős egy kitüntetett katona, eltanácsolt rendőr, kiöregedett autó és motor versenyző egyszemélyben: Kowalski. Jelenleg egy autószállító cégnél dolgozik. Az egyik megbízása szerint Denverből San Franciscoba kell szállítania egy autót. Útnak indul és a kresz szabályaira fittyet hányva száguldásba kezd. Ezt a rendőrök nem nézik jó szemmel és a nyomába erednek, de megállás helyett inkább a menekülést választja. Ezekután kezdetét veszi a hajsza, melyben lélegzet elállító mutatványokkal tartja távol magától a nyomába eredő elszánt zsarukat. Menekülése során segítőre is talál a rádiós dj Super Soul személyében, de még igy sem biztos, hogy eléri a célját, és lehet, hogy számára ez lesz az utolsó száguldás a semmibe.
David és Diego önmagukat keresik, s a helyet, a teret, ahol ezt megvalósíthatják. David a havannai egyetem politológus hallgatója, tele kommunista eszmékkel, doktriner ideákkal. Diego kifinomult ízlésű művész. A film két korábbi tabut érint egyszerre, a homoszexualitásét és a diktatúráét. Vígjátéki fordulatokkal, ízléssel és emberséggel kezelve meséli el két fiú barátságának történetét, melyben a szeretet politikai és szexuális kultúrájuk különbözősége ellenére is legyőzi az intolerancia akadályait.
Két felejthetetlen ember felejthetetlen barátsága. A feszültséget és terrort, amely a mai Dél-Afrikát jellemzi, megrendítő erővel tárja elénk Richard Attenborough filmje a fekete polgárjogi harcosról, Steve Bikoról (Denzel Washington) és a liberális fehér újságíróról, Donald Woodsról (Kevin Kline), aki az életét teszi kockára azért, hogy Biko történetét a világ elé tárja. Ebben a nagy erejű, érzelmekkel teli, felzaklató filmben Woods lassanként Biko szemével kezdi látni az apartheid valódi szörnyűségeit. Mikor a dél-afrikai hatóságok úgy tekintenek Bikora, mint a kormány legveszedelmesebb ellenségére, a rendőrség letartóztatja és elnémítja őt. Woods elhatározza, nem engedi, hogy Bikot elnémítsák. Bár házi őrizetben van, vállalja a veszélyt, hogy elmenekülve Dél-Afrikából, a világ tudomására hozza Bikor szívszorító történetét. A menekülés igaz kalandja felkavaró történet egy ember legördögibb és legemberibb cselekedetéről.
Indiában a szabad szerelem, és annak nyilvánosságra hozatala szigorúan tilos. Narayan, a főiskola vezetője, aki erősen hisz ebben a szabályban, tudatában van annak, hogy Vicky, egy férfi diák szerelmes Ishika, míg egy másik férfi hallgató reménytelenül szerelmes Sanjana, és egy harmadik diák, Karan szerelmes egy férjes asszonyba, Kiran-ba. Semmisem változtathatja meg Narayan-t a hitében. Ezután a főiskola felvesz egy zenetanárt, Raj-t, aki végül felizzítja a szerelem lángjait a hallgatók körében, Narayan bosszúságára. A dolgok bonyolódnak, amikor kiderül a főiskola vezetőjének a lányának a története.
A világ forrongó részein készíti fényképeit Russell Price fotóriporter. Csak a pénz érdekli, politikával, erkölcsi kérdésekkel nem foglalkozik. Most éppen a közép-amerikai Nicaraguában dolgozik, ahol utolsó óráit éli a Somoza-féle diktatúra. Itt találkozik az elkötelezett riporternővel, akinek hatására rádöbben a sandinista forradalom lényegére, jogosságára. Kutatni kezd a fölkelők vezére, Rafael után. Interjút szeretne készíteni vele. Amikor végre találkozik vele, élete legnagyobb kihívása elé kerül.
San Francisco a hetvenes évek közepén, a halványuló hippi mozgalom, illetve a punk rock kibontakozásának hajnalán. Mint a legtöbb tizenéves lány, Minnie Goetze is szeretetre vágyik, arra, hogy elfogadják, és megtalálja helyét a világban. Minnie bonyolult szerelmi viszonyt folytat Monroe-val, "a leghelyesebb férfival a világon", aki nem mellesleg az anyja pasija. Egy vicces és provokatív lány felnőtté válását, szexuális és művészi ébredését kísérhetjük végig, mindenféle ítélkezés nélkül.
Egy tokiói metróállomáson kezdődik, ahol 54 iskoláslány várja a peronnál a szerelvényt. Amikor a a metrókocsi megérkezik, a lányok egymás kezét fogva a metró elé vetik magukat. A rendőrség teljesen kétségbeesett, hiszen nem gyilkosságról van szó. Ám később újabb tömeges öngyilkosságok történnek a városban és minden helyszínen találnak egy táskát, ami több méter hosszú emberi bőrt rejt. Hamarosan egy ismeretlen betelefonáló elmondja a rendőrségnek, hogy van egy weboldal, ahol piros és fehér pontok vannak, mely pontok az öngyilkosságok számával együtt növekednek...
1977 hosszú, forró nyarán New York bevándorlók lakta külvárosainak lakóit egy eszelős gyilkos tartja rettegésben. A 44-es pisztolyt használó tettes előszeretettel csap le magányos, fiatal lányokra, vagy az autóban önfeledten csókolózó párokra. Mindeközben Bronx olasz negyedében telnek a mindennapok, de a gyilkosságok árnyékában minden megváltozik. Lassan a környékbelieken is úrrá lesz az őrület, s mialatt a rendőrség után már a maffia is az elmeháborodottat hajszolja, a régi cimborák lassan egymásban is tömeggyilkost látnak és megkezdődik a boszorkányüldözés.
A 17 éves Mickael érettségire készülő sikeres kamasz, a dzsúdócsapat kapitánya. Minden rendben is lenne, ha a családja nem küszködne súlyos anyagi problémákkal, és ha nem kellene gyönyörű menyasszonyán Vanness-án osztozkodnia az újonnan érkezett Clément-el, akinek gazdag édesapja a dzsúdócsapat első szponzorává lép elő.
Négy évvel a borzalmas washingtoni események után a tizenéves Regan egy pszichiáternő segítségével próbál megszabadulni a nyomasztó emlékeitől. Közben Philip Lamont atya, aki egész életét a misztikus jelenségek tanulmányozásának szentelte, a Vatikán megbízásából vizsgálja Merrin atya ördögűzését, illetve halálának körülményeit. Úgy tűnik, hiába volt minden, az ördögűző szertartás nem érte el a célját, Regan testében még ott lakozik a démon, amely csak a megfelelő pillanatra vár, hogy előtörjön. A pap arra törekszik, hogy a doktornő segítségével megmentse a kislány lelkét.