Takatoshi Minamiyama studiuje sztukę na uniwersytecie w Kyoto. Jadąc pociągiem na uczelnię, chłopak dostrzega Emi Fukuju i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wiedząc, że taka okazja może się już nie powtórzyć, Takatoshi zbiera się na odwagę i rozpoczyna rozmowę z niedawno spotkaną dziewczyną. W taki oto sposób zaczynają się ze sobą umawiać. Para cieszy się każdym wspólnie spędzonym dniem, jednakże niespodziewanie Emi wyjawia Takatoshiemu swój sekret.

Kilian przenosi się na wyspy Fernando Poo do pracy na plantacji, gdzie na przekór wszystkim zakochuje się w lokalnej piękności. Gdy po latach jego siostrzenica odkrywa fragmenty listów młodych kochanków, próbując rozwikłać zagadki z przeszłości, odwiedza miejsca, gdzie ojciec z wujem spędzili młodość. 

Mistrz i Małgorzata to ekranizacja kultowej powieści Michaiła Bułhakowa, która przenosi widza do Moskwy lat 30. XX wieku, gdzie tajemniczy cudzoziemiec o imieniu Woland, będący wcieleniem szatana, przybywa z zamiarem wprowadzenia chaosu i ujawnienia hipokryzji moskiewskiej elity. Towarzyszą mu ekscentryczni pomocnicy, w tym Behemot – ogromny kot o ludzkich cechach.

Czym był nazistowski przemysł filmowy? Diabelską machiną propagandową czy nowoczesnym przedsiębiorstwem medialnym? Wbrew stereotypowemu myśleniu nazistowskie kino niemal nie realizowało filmów ideologicznych, a tworzyło szeroką gamę filmów rozrywkowych na światowym poziomie, posługując się własnym systemem promowania gwiazd filmowych. Między 1933 a 1945 roku powstało około 1000 filmów, które pod czujnym okiem Goebbelsa dawały Niemcom wytchnienie od dnia codziennego, tylko z rzadka mobilizując ich do walki.

Film na podstawie powieści N. Richarda Nasha, to historia emerytowanego hodowcy koni, który niegdyś był gwiazdą rodeo. Spokojne życie mężczyzny diametralnie się zmienia, gdy dostaje zlecenie od byłego szefa. Musi za wszelką cenę sprowadzić do domu jego syna. W trakcie podróży z chłopakiem przez Meksyk i teksańskie pola, stary kowboj znajduje sposób na rozliczenie z mroczną przeszłością.