Lenny Bruce, egy csaknem elfeledett amerikai szórakoztatóipari mesterember és showman, az 1950-60-as években a társadalom álszent erkölcsét sértő műsoraival valósággal sokkolja a közönséget. "Mosdatlan szája" miatt gyakran került fogdába. Ez azonban nem törte meg, annál inkább az alkohol és a kábítószer. Mindez nem marad következmény nélkül szakmai és magánéletére. Ezek a konfliktusok Lennyt végül tönkretették.
Susan Hayward a legjobb színésznőnek járó Oscar- díjas alakítását láthatjuk ebben a filmben, amelyben a nyughatatlan lánynak egyszer csak a halálbüntetés rémével kell szembenéznie, egy olyan gyilkosságért, amelyet el sem követett.
Aretha Franklin kislányként apja templomának kórusában énekelt, évekkel később pedig már világszerte ünnepelt sztárként tündökölt. A RESPECT lenyűgöző igaz történet a zene egyik emblematikus alakjáról, útjáról, egyéni hangjának kereséséről, főszerepben az Oscar-díjas Jennifer Hudsonnal és az Oscar-díjas Forest Whitakerrel.
A nagycsaládos Preston Tucker nagy álmodozó, aki sose nő fel. Egy nap fantasztikus tervvel áll elő: ultramodern autómodelljével akarja meghódítani a piacot. Az egyik legnépszerűbb magazinban egy cikket jelentet meg, amely hatalmas lavinát indít el az egész országban, mindenki látni akarja az új autócsodát, a Tuckert. Barátja, a befolyásos Abe Karatz döbbenten követi Tuckert a hihetetlen vállalkozásba, aki pénz nélkül az Államok legnagyobb autógyárát készül elindítani. Ám nem ez a legrosszabb, hamarosan kiderül, hogy az álomautó csak papíron létezik.
A film Hollandiában, a második világháború végén játszódik. Egy felnőtt katona és egy kitelepített, magányos kamasz fiú sajátos és romantikus kapcsolatát ismerhetjük meg a film által, amely visszaemlékezések formájában meséli el történetüket.
John, a tehetséges, vidékről érkezett proligyerek egy színiiskolában ismerkedik meg egy ifjú titánnal, s az írói babérokra törő Kenneth Halliwell addig ismeretlen világokba vezeti be védencét. John Orton fokozatosan áttér a heteroszexualitásról a homoerotikára, majd megváltoztatja keresztnevét és Joe Orton néven írt darabjaival - mint például a Szajré és az Amit a lakáj látott - elindul a világhír felé. Immár fordult a kocka, a tanítványból mester lett, s ezt a nála kevésbé tehetséges és feleannyira sem szexis, egyre hátrébb szoruló Ken bajosan fogadja. Ráadásul Joe szinte mániákusan látogatja a londoni piszoárokat, keresvén kéjt, ihletet és darabíróhoz méltó véget.
A XIX. század közepén járunk, amikor is a William Walker által vezetett, zsoldos-katonákból álló alakulat minden nehézség nélkül lép Nicaragua földjére, hogy puccsot hajtsanak végre az ország vezetése ellen. Rövidesen kiderül, hogy az egész akciót egy amerikai multimilliomos pénzeli, aki semmilyen kegyetlen és véres eszköztől nem riad vissza, hogy a saját embereit állítsa a kormány élére, megszerezve így az ország gazdasági javait.
1942-ben, a második világháború harmadik évében az Egyesült Államok a legnagyobb titoktartás mellett nekifog, hogy megépítse a világ első atombombáját. A feladat végrehajtásával Leslie R. Groves tábornokot bízzák meg. A tábornok a zseniális fizikust, J. Robert Oppenheimert bízza meg a kutatások és kísérletek elvégzésével. A két vezető alatt számtalan ember, tudós dolgozik az atombomba kifejlesztésén. Ám ami eleinte csak egy egyszerű minél előbb befejezendő kutatómunkának indult, hamarosan megszállottsággá változik...
New York az eseménydús húszas években minden sznob álma volt. Egymást érték a pompás partik, a város változatos felső tízezre egyaránt imádta a zugkaszinókat és a Broadway harsány bemutatóit. Dorothy Parker, született Rotschild, megtartotta férje nevét és ahhoz szerzett magának rangot. A férfiak között. A jazz korszakának egyik legkívánatosabb és legintelligensebb nőjét körülrajongták. Írásainak folyamatos utánnyomásai hazájában a Biblia példányszámaival mérhetőek, szívesen idézik csípős megjegyzéseit. Kirúgták a Vanity Fair szerkesztőségéből negatív kritikái miatt, erre barátjával megalapították a The New Yorker című népszerű lapot. E kellemetlenül szabad életstílusú asszony életútját követhetjük nyomon a filmben.
Tehetséges, ám zaklatott lelkivilágú költő Sylvia Plath. Férje és költőtársa, Ted árnyékában Sylvia képtelen rátalálni a saját "hangjára", ráadásul férje hűtlensége tovább rombolja önbizalmát. A fiatalasszony depresszióssá, egyre bizonytalanabbá válik. Amikor útjaik végre elválnak, iszonyatos teher esik le Sylvia válláról. Képes lesz fölemelkedni a lélek sötét bugyraiból, megtalálni önmagát. Ekkor írja perzselően briliáns költeményeit, amelyek meghozzák számára a várva várt sikert.
Egy testvérpár tündöklése és bukása? Jim és Artie Mitchell forradalmasították az 1960-as évek pornóiparát, amelynek fellegvára akkoriban San Francisco volt. Lendületük eleinte elsöpörte a konkurenciát. A szép lányokra költötték minden vagyonukat, élő szex-showjaikról legendák keringtek. Az ital és a drogok hamar átvették józan ítélőképességük felett az irányítást. Nem állították le soha egymást. Artie kettejük közül a fiatalabb, az ötletember, míg a főnök Jim aratta le a babérokat, ő állt szívesebben reflektorfényben. A megoldatlan gondokból és drogos rémálmaikból táplálkozó félelmeik egymás ellen fordították őket. A tragikus végkifejlet elkerülhetetlenné vált.