Trzy siostry spotkały się po latach. Karin i Maria przyjechały do umierającej Agnes. Ciszę w domu przerywają krzyki konającej Agnes. Film pokazuje trzy siostry nieumiejące nawiązać porozumienia w obliczu tragedii, wszystkie pozostają samotne ze swoimi własnymi kłopotami.
Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.
Adaptacja powieści Louisy May Alcott. Cztery siostry dorastają i przeżywają pierwsze miłosne zauroczenia.
Historia słynnego amerykańskiego komika, Lenny'ego Bruce'a, który swoim specyficznym poczuciem humoru zyskiwał tyleż samo wielbicieli, co wrogów.
Biograficzny film w reżyserii Gusa Van Santa opowiadający historię Harveya Milka (Sean Penn), który został zamordowany w 1978 roku. Był on pierwszym politykiem zasiadającym we władzach miejskich jawnie walczącym o prawa dla osób homoseksualnych. [filmaster.pl]
Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni. Główną bohaterką jest Rachel Joy Scott jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.
W latach 60. Amerykanka Dian Fossey przybyła do Afryki. Wydała bezpardonową walkę kłusownikom, przyczyniając się tym samym do zwiększenia populacji goryli i ocalenia gatunku. Spędziła blisko dwadzieścia lat w tropikalnych lasach, prowadząc badania nad życiem i zwyczajami tych zwierząt. Swoje doświadczenia i spostrzeżenia opisała w książce. Jej nazwisko stało się symbolem determinacji w walce o ochronę środowiska naturalnego. 26 grudnia 1985 r. zginęła tragicznie w tajemniczych okolicznościach
Joanna d'Arc przyszła na świat w roku 1412 w czasie Wojny Stuletniej. Niejednokrotnie była świadkiem najazdów angielskiego rycerstwa na okoliczne wioski i związanych z nimi ludzkich dramatów. W wieku lat trzynastu nadzwyczaj religijna dziewczynka znajduje miecz. Wkrótce potem ma wizję, która umacnia ją w przekonaniu, że jej świętą misją jest uratować ojczyznę przed najeźdźcą...
Na odległej pustyni Nowego Meksyku realizowany jest "Projekt Manhattan", program mający doprowadzić do skonstruowania bomby atomowej w latach II Wojny światowej. Zdobywca Oscara Paul Newman ("Hud", "Naiwniak") gra generała Leslie Grovesa, oficera odpowiedzialnego za zbudowanie dwóch bomb, zwanych "Fat Man" i "Little Boy". Dwight Schultz ("Drużyna A", "Star Trek: Pierwszy kontakt") gra J. Roberta Oppenheimera, błyskotliwego naukowca odpowiedzialnego za doprowadzenie misji do końca. W filmie tym występują również: Bonnie Bedelia, John Cusack, Laura Dern i Natasha Richardson. Odtwarzają oni jeden z najważniejszych rozdziałów dziejów ludzkości, chwilę, gdy atomowy grzyb odmienił świat wokół nas.
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.