Autentyczne wspomnienia Marjane Satrapi, której dzieciństwo przypadło na okres rewolucji islamskiej w Iranie.

Solaris – planeta, która materializuje obraz tych, z kim nie jesteśmy w stanie się rozstać w swoich myślach, uczuciach, życzeniach, bez względu na to, jakiego rodzaju są to uczucia: czy to miłość, żal, czy poczucie winy. Solaris nie więzi, ale i nie wypuszcza swoich gości, wciela jedynie w życie to, z czym nigdy nie będzie się w stanie rozstać. W dużej mierze film stanowi połączenie fantastyki z rozmyślaniami o kosmosie, Ziemi, człowieku, sumieniu, życiu, śmierci i odpowiedzialności przed przyszłością.

Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.

Rok 1972. Sydney Schanberg zostaje wysłany do Kambodży jako korespondent New York Timesa. Jego zadaniem jest relacjonowanie nasilających się zamieszek pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Asystent Sydneya - Dith Pran to mieszkaniec Kambodży, dobrze zorientowany w sytuacji politycznej kraju. Dith jest niezastąpiony jako tłumacz, mediator, ale także jako przyjaciel. Kiedy w kwietniu 1975 roku zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę nad stolicą Phnom Penh, życie przyjaciół ulega nieodwracalnej zmianie, a Pran trafia do obozu pracy.

Jakub Singer (Tim Robbins) walczy z dręczącymi go koszmarnymi wspomnieniami z wojny w Wietnamie. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, dookoła siebie widzi demony. Gdy spotyka przyjaciół z batalionu, dowiaduje się, że ci również doświadczają tego rodzaju wizji. Mężczyźni przypuszczają, że przyczyna zbiorowej halucynacji tkwi w wydarzeniu, które miało miejsce w Wietnamie w delcie Mekongu. Podejrzewając wojsko o przeprowadzanie tajnych eksperymentów, byli żołnierze postanawiają dochodzić prawdy w sądzie...

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji "Czarny Wrzesień" wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy. W swoim kolejnym filmie Steven Spielberg... powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku.

Amerykański luksusowy statek "Posejdon" wypływa z Nowego Jorku do Grecji. Na Morzu śródziemnym trwa na pokładzie liniowca szampańska zabawa sylwestrowa. Tuż po północy gwałtowna fala uderza z ogromną siłą w statek, powodując niebezpieczny przechył i zniszczenia. Ogarnięci panicznym strachem pasażerowie próbują walczyć o życie. Groźną sytuację stara się opanować pastor Frank Scott.

Ron Kovic urodził się 4 lipca 1946 roku w dniu Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Bohater od dziecka marzył o służbie wojskowej, która jawi mu się jako wielka przygoda. Po wybuchu konfliktu w Wietnamie dobrowolnie zgłasza się do armii. Wyrusza na front, nie spodziewając się, że wojna okaleczy go fizycznie i psychicznie. Przykuty do wózka inwalidzkiego, poddaje się rehabilitacji. Znajduje w sobie siłę, by rozpocząć działalność pacyfistyczną.

W Rzymie lat 70. przypadkowe spotkanie Enei i Pietro w kinie przeradza się w niezapomniany romans. Jednak przeznaczenie postanawia ich rozdzielić.

Zesłani do obozu reedukacyjnego Luo i Ma, zaprzyjaźniają się z wnuczką krawca. Zakochany w niej Luo ofiarowuje jej prozę Balzaca. Pod wpływem tej lektury Krawcówna przechodzi metamorfozę.

Na Spitsbergenie badacze odkrywają zamarznięte ciało mężczyzny. Udaje się go odhibernować. Wtedy okazuje się, iż jest to dwudziestoparoletni Paul Fournier (Bernard Alane), który żył na przełomie XIX i XX w. W willi jego wnuczki oraz jej męża Huberta (Louis de Funès) naukowcy odtwarzają warunki sprzed 70 lat. Paul sądzi, że jest rok 1905, a rodzina nie wyprowadza go z błędu, co powoduje wiele zabawnych nieporozumień.

Anglia, koniec lat 70. 15-letni Shay otrzymuje od matki kasetę z punk rockiem. Muzyka wywraca świat chłopaka do góry nogami. Dzięki nowopoznanej dziewczynie Vivian, Shay trafia na koncert żywej legendy – grupy The Clash i poznaje jej wokalistę – charyzmatycznego Joe Strummera (Jonathan Rhys Meyers). Życie chłopaka zmienia się na zawsze.[filmweb.pl]