Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.
Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.
Mark Renton (Ewan McGregor) nie ma ochoty wieść "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie (Robert Carlyle), kobieciarz Sick Boy (Jonny Lee Miller), niezbyt rozgarnięty Spud (Ewen Bremner) i Diane (Kelly Macdonald) - dziewczyna z dobrego domu. Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego - jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor...
Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?
„Jedna z najbardziej tajemniczych opowieści w dorobku polskich filmowców. Łączy rzeczywistość z fantazją, prozę życia z poezją, to, co zwyczajne, z tym, co niewytłumaczalne.” 23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię; Weronika i Veronique (w obydwu rolach – Irene Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji. „To opowieść o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".
Utalentowany student Harvardu - Matt (Elijah Wood) niesłusznie zostaje wyrzucony z uczelni. Ucieka do Londynu, do siostry, aby zerwać z przeszłością. Tam poznaje Pete'a (Charlie Hunnam) - chłopaka, który wprowadza go w świat najzagorzalszych fanów ekipy drużyny piłkarskiej Wkrótce Matt pozna smak euforii szalejącego tłumu podczas meczu oraz bezwzględne reguły gry obowiązujące w ekipie "Hooligans", do której należy. Czy będzie miał dość sił, by się tym regułom przeciwstawić?
Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. [opis dystrybutora dvd]
Nadchodzi Boże Narodzenie w Londynie. Były gwiazdor rocka Billy Mack nagrywa swój przebój w bożonarodzeniowej wersji. Jamie dowiaduje się, że jego dziewczyna ma romans z jego bratem. Peter i Juliet właśnie wzięli ślub, jednak Juliet nie umie ułożyć swoich relacji z przyjacielem męża. Daniel cierpi po stracie żony, ale musi zająć się pasierbem. Karen i Harry to stabilne małżeństwo, lecz mężczyznę wodzi na pokuszenia seksowna sekretarka. Do rezydencji na Downing Street 10 właśnie wprowadza się nowo wybrany premier - młody i samotny.
W starej posiadłości Wildcoxów, Howards End w Surrey, Helen Schlegel i Paul Wilcox przeżywają wielką młodzieńczą miłość. Rodzina Paula nie jest zachwycona i romans zostaje stłumiony w zarodku. Mija kilka miesięcy. Rodzina Wilcoxów wynajmuje na zimę kamienicę w Londynie - na wprost okien domu, w którym mieszka Helen Schlegel z siostrą Margaret i bratem Tibby. Margaret ciąży niezręczność sytuacji. Udaje się z wizytą do pani Ruth Wilcox. Obie panie zaprzyjaźniają się. Ruth Wilcox jest poważnie chora, ukrywa ten fakt przed rodziną i wkrótce umiera. W testamencie rodową posiadłość zapisuje... Margaret Schlegel
Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!
Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.
Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji. Sympatyczna komedia, w której podziwiać można między innymi fantastyczne wykopy młodziutkiej Keiry Knightley.
W Meanwhile City, metropolii przyszłości, sprawują władzę fanatyczni klerycy. Prawo wymaga, by każdy mieszkaniec wyznawał jakąś religię. Detektyw Jonathan Preest, jedyny ateista w mieście, poszukuje zemsty na przywódcy sekty, która, jak sądzi, odpowiada za śmierć jego siostry. We współczesnym Londynie trzy osoby zmagają się ze swoimi demonami. Emilia realizuje projekt polegający na dokonywaniu kontrolowanych prób samobójczych. Milo obsesyjnie rozpamiętuje miłość z dzieciństwa. Peter poszukuje syna. O ich losach zdecyduje jeden strzał.
Początek lat 90. XX wieku. Brute - pół Anglik, pół Polak, ciemny typ i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawane na Zachód. Uzyskane w ten sposób pieniądze rzekomo mają zapewnić godziwą egzystencję pozostałym pensjonariuszom szpitala. W rzeczywistości jednak służą znacznie mniej szlachetnym celom.
Walczący w armii brytyjskiej w Afganistanie najemnik Lex Walker (Craig Fairbrass) dowiaduje się, że jego córkę Sam (Melissa Ordway) wyłowiono martwą z rzeki. Natychmiast leci do Los Angeles. Tam okazuje się, że ciało zostało błędnie zidentyfikowane. Córka Lexa przepadła zaś bez śladu. Były szef dziewczyny, bogaty bankier Schuuster (James Caan) jest jedną z ostatnich osób, które miały kontakt z dziewczyną. Nie jest jednak skłonny do współpracy. Zdeterminowany Lex rozpoczyna intensywne poszukiwania. Wpada na trop poważnej intrygi i sam staje się celem ataków płatnych morderców.
1940 rok. Grupa polskich narciarzy podejmuje konspiracyjną działalność. Wkrótce na ich trop wpadają Niemcy.