Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.

Bohaterem projektu jest Howard Hughes, amerykański miliarder, pilot i konstruktor lotniczy, który w 1935 r. ustanowił światowy rekord prędkości - 567 km/h, a w 1938 r. wykonał etapowy lot dookoła świata. Fabuła filmu opowiada o latach młodości Howarda Hughesa. Zaczyna się, gdy bohater reżyseruje jeden z ulubionych obrazów Martina Scorsese "Aniołowie piekieł", a kończy w 1946 roku, gdy Howard romansuje z najznamienitszymi aktorkami Hollywood.

Mel Gibson wciela się w profesora Jamesa Murraya, który w 1875 roku rozpoczyna prace nad słownikiem. W zamyśle część haseł w pozycji miała pochodzić od czytelników, do których Murray wystosował apel w gazetach. Wkrótce okazało się, że autorem ponad 10 tys. haseł do wydawnictwa jest William Chester Minor, genialny chirurg, który przebywa w zakładzie dla obłąkanych.

Richard Milhous Nixon był najbardziej kontrowersyjną postacią amerykańskiej polityki XX wieku, senatorem, wiceprezydentem, a w końcu prezydentem przez dwie kadencje. Nixon był u władzy w chwili, gdy w amerykańskiej i światowej polityce działy się rzeczy najważniejsze. Film jest próbą opowiedzenia historii życia wielkiego polityka, który żył ze świadomością, że gdyby nie śmierć wielu bliskich mu i ważnych ludzi, jego marzenie o władzy nigdy by się nie ziściło.

Pełna rozmachu opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego sportu. Cassius Clay powszechnie znany jako Muhammad Ali był wielokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie zawodowym. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami był człowiekiem, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy przechodząc na Islam przybrał nazwisko Muhammad Ali, stał się celem nieustannych ataków. Jednak nie ugiął się nawet pod naciskami władz, którym nie podobała się jego postawa wobec wojny w Wietnamie. Ali całe życie poświęcił walce na ringu i miłości do kobiet. Nigdy nie bał się wyzwań i nie uznawał kompromisów.

Rok 1972. Amerykański mistrz szachów Bobby Fischer (Tobey Maguire) uzyskuje prawo do gry o tytuł mistrza świata. Jego przeciwnikiem będzie obrońca tytułu Rosjanin Boris Spasski (Liev Schreiber). Mistrzowski pojedynek na szczycie to w środku zimnej wojny bój o coś więcej niż tylko szachowy prymat. Przygotowania do meczu w Reykjaviku stanowią mieszankę psychologii i propagandy. Tymczasem znany również z trudnego charakteru Fischer stawia przed organizatorami kolejne, coraz dziwniejsze wyzwania...

Wizjonerski reżyser Michael Mann ("Zakładnik", "Gorączka") przedstawia film zainspirowany postacią jednego z najbardziej bezczelnych, a zarazem fascynujących przestępców w Ameryce – Johnem Dillingerem. Zobacz, jak Johnny Depp wciela się w postać charyzmatycznego i przebiegłego rabusia bankowego, uznanego przez FBI za „Wroga Publicznego Numer Jeden”. Towarzyszy mu laureatka Oscara, Marion Cotillard ("Niczego nie żałuję - Edith Piaf"), odgrywająca rolę Billie Frechette, jedynej kobiety potrafiącej skraść jego serce. Nieprzerwanie ścigany przez czołowego agenta FBI, Melvina Purvisa, (Christian Bale, "Mroczny rycerz"), Dillinger rozpoczyna ekscytującą grę w kotka i myszkę, której kulminacją będzie wybuchowa i legendarna ostateczna rozgrywka.

Holiday u szczytu kariery jest obiektem śledztwa Federalnego Biura Antynarkotykowego, które prowadzi agent, z którym łączy ją płomienny romans.

Niezwykła i pasjonująca historia szalonej miłości jednego z największych projektantów mody – Yves Saint Laurenta. Mając zaledwie 21 lat poznał smak wielkiej sławy i jeszcze większej miłości. Paryż, rok 1957. Chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia.

Historia życia Alfreda Kinseya (w tej roli Liam Neeson) - jednego ze znanych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy ludzkich zachowań seksualnych. Kinsey, który był biologiem z wykształcenia, przez 10 lat prowadził badania na grupie 11 tysięcy osób. W roku 1948 oraz 1953 opublikowany został "Raport Kinseya". Podstawową tezą tego badacza było to, iż deklarowane zachowania seksualne większości ludzkiej populacji znacznie różnią się od rzeczywistych. [filmweb.pl]

Carlo Broschi, znany jako Farinelli, był operowym cudem swojej epoki. Anielski głos i delikatna uroda wprawiały kobiety w ekstazę. Szalały, gdy ciskał w publikę jedwabną chusteczką, którą ocierał pot. Potem chciały go uwieść. Nie miał nic przeciw zalotom, niestety - w decydującym momencie jego brat, Riccardo, kompozytor pozbawiony talentu, musiał doprowadzać dzieło do końca. Sławny, bogaty, uwielbiany. Był bodaj pierwszym idolem muzycznym wszech czasów. Czy był szczęśliwy? Poddany władzy brata, sprytnego menadżera jego sukcesów. Ale to mniej ważne. Sława może być niewolą. Dwadzieścia lat spędził na dworze króla Hiszpanii, Filipa V; co wieczór śpiewał mu te same cztery pieśni, za co dostawał astronomiczne honorarium.