Viena ryškiausių XX a. figūrų Hovardas Hjudžesas buvo tikra amerikietiška svajonė – įtakingas novatorius, apsukrus pramonininkas, žavingas kino prodiuseris ir aistringas aviatorius. Talentingasis amerikiečių režisierius Martinas Scorsese filme koncentruojasi į įdomiausią Hjudžeso gyvenimo laikotarpį – nuo 1920-ųjų iki 1940-ųjų, kuomet jo drąsa ir atsidavimas darbui davė stulbinančių išradimų tiek aviacijoje, tiek kino pramonėje. Tuo didžiųjų išradimų, siautulingų meilės istorijų ir žiaurių korporacinių kovų laikotarpiu Hovardo Hjudžeso ambicijos pirmą kartą susidūrė ir su šlovės, pinigų bei jo kultivuojamo perfekcionizmo kaina. Filmas apdovanotas 5 „Oskarais“.

Aštuonmetis Srulikas 1942 metais pabėga iš Varšuvos geto ir stengiasi išgyventi. Iš pradžių vienas miške, o vėliau lenkų fermoje kaip krikščionis našlaitis Jurekas. Dėl sunkių išbandymų kyla grėsmė pamiršti savo žydiškas šaknis.

Jaunas, patriotiškai nusiteikęs vaikinas, iškeliauja į Vietnamą narsiai kautis už savo šalį. Čia Ronas sužeidžiamas. Jis atsibunda ligoninėje ir tuoj suvokia, kad nebegali valdyti kojų. Paralyžiuotas, visų pamirštas ir paliktas, jis ilgai kankinasi specialioje ligoninėje suluošintiems Vietnamo karo veteranams. Pagaliau Ronas grįžta namo, o čia jo laukia dar didesni išbandymai. Po daugybės patirtų kančių Ronas ima suprasti, koks beprasmiškas yra karas, ir ima vis dažniau pasisakinėti prieš JAV karinius veiksmus Vietname.

Problema: arabų teroristai užgrobia lėktuvą, iš Atėnų skrendantį į Vašingtoną. Reikalavimai: paleisti įkalintą jų lyderį. Įtarimai: slaptųjų tarnybų ekspertas nujaučia, kad užgrobimo tikslas – kitas. Sprendimas: skrydžio metu slapta infiltruoti į lėktuvą elitinę komandą. Operacijos minusai: grupės vadovas neturi reikiamos patirties. O lėktuve, pasirodo, yra bomba, užtaisyta mirtinu cheminiu ginklu, pavogtu iš Sovietų Sąjungos, ir sprogs lėktuvui leidžiantis.