Bill Harford jest lekarzem, a jego żona Alice prowadzi galerię. Wraz z córeczką zajmują apartament na Manhattanie. Są zamożni i obracają się wśród bardzo wpływowych ludzi. W ich długoletnie, spokojne małżeństwo zaczyna wkradać się nuda. Pewnego dnia na przyjęciu William zaczyna zdawać sobie sprawę ze swych fascynacji erotycznych. Niezaspokojone fantazje seksualne sprawiają, że małżonkowie coraz bardziej oddalają się od siebie. Poszukiwanie erotycznego spełnienia o mało nie doprowadza do tragedii.

Zrealizowana z rozmachem adaptacja powieści Patricka Süskinda. Urodzony na targu rybnym Jean-Baptiste Grenouille jest obdarzony węchem absolutnym. Zafascynowany wonią sprzedawczyni śliwek i wiedziony chęcią zachowania niepowtarzalnego aromatu, posuwa się do morderstwa. Rozpoczyna naukę u mistrza perfumeryjnego, lecz rozczarowany niską trwałością jego zapachów, szuka własnych sposobów. Jedzie do francuskiej kolebki perfum - Grasse. Wkrótce w mieście zaczynają ginąć kobiety.

Historia upadku niemieckiej dynastii potentatów przemysłu stalowego von Essenbecków stanowi podstawę analizy jednego z najstraszliwszych doświadczeń XX wieku - nazizmu. Essenbeck, właściciel doskonale prosperującej huty stali, powierza kierownictwo fabryki synowi. Decyzja wzbudza zawiść innych członków rodziny, której los związany jest z dwoma opozycyjnymi ugrupowaniami hitlerowskimi: SA oraz SS. "Noc długich noży" 30 czerwca 1934 roku w tragiczny sposób rozstrzyga losy rodziny.

Bogaty biznesmen Bill po ostrej kłótni z dilerem narkotyków, spotykającym się z jego córką, zabija go. Spanikowany, błąka się po ulicach i ostatecznie wstępuje do baru, gdzie spotyka pijanego pracownika fabryki, Joego. Joe nienawidzi hipisów, czarnoskórych i każdego, kto jest w jakikolwiek sposób inny i chętnie sam by kogoś zabił. Bill zdradza mu swój sekret, co prowadzi do poważnych komplikacji.

„Opowieści niemoralne” składają się z czterech odrębnych opowiadań: „Przypływ” to historia uwiedzenia młodej dziewczyny przez jej niewiele starszego kuzyna, odkrycie przez dziewczynę zmysłowości erotycznej. Gra zmysłów została tu wspaniale zsynchronizowana z obrazem morskiego przypływu; w „Teresie Filozofce” fanatyczna religijność przeistacza się w wyrafinowane doznanie rozkoszy zmysłowej; „Elżbieta Batory” to hrabina, przedłużającą swą młodość przy pomocy kąpieli w krwi młodych dziewcząt; zaś „Lukrecja Borgia” to historia kazirodczego związku brata, siostry i ojca, przerywana płomiennymi kazaniami Girolamo Savonaroli, oskarżającymi o rozwiązłość rodzinę papieską i innych dostojników Kościoła.

Znana dziennikarka, Emanuelle wraz ze swą przyjaciółką Corą Norman odkrywają tajemnicę niewolnic porywanych z różnych stron świata. Mimo iż ich dochodzenie zajmuje wiele czasu, to i tak bohaterkom zostaje dużo czasu na przyjemności...

Francoise jest szaleńczo zakochana w Marco. Prostytuuje się, świadcząc swe usługi producentom filmowym i bukmacherom u których chłopak jest zadłużony. Odrzucona , popełnia samobójstwo. Starsza siostra Emanuelle obmyśla zemstę. Wabi i usidla Marco. Przykuwa go łańcuchami do szafy w swoim domu. odurza go i zmusza do udziału w zbiorowych orgiach homo i heteroseksualnych.