Brajanas gimė arklidėje visai netoli Jėzaus, todėl yra laikomas mesiju, o visos jo pastangos įtikinti savo sekėjus, kad taip nėra, bevaisės. Dėl aštrios religinės satyros filmą nepalankiai sutiko daugelis religinių bendruomenių vadovų. 2009-aisiais, po 30 metų, draudimas rodyti šį filmą galiausiai buvo atšauktas Velso Aberistvito miestelyje. Tuo tarpu Švedija, pasinaudodama dėl šio filmo kilusiu triukšmu, savo šalyje „Brajano gyvenimą“ reklamavo kaip „filmą, kuris toks smagus, kad buvo uždraustas Norvegijoje“.

Ant sraunaus Dunojaus kranto įsikūrusi triukšminga čigonų kolonija. Turtingi važinėja limuzinais, geria viskį ir šniaukščia kokainą. Ne tokie pasiturintys gano žąsis ir prekiauja su retkarčiais čia atplaukiančiais rusais, kurie vargšelius dažnai apmulkina. Du turtuoliai, susikrovę pinigus tamsiais darbeliais, nesimatė jau 25 metus, tačiau visvien liko geriausiais ir ištikimiausiais draugais. Ir štai dabar jiems tenka srėbti košę, kurią užverda jų gausūs, temperamentingi ir neramūs palikuonys. Sentimentalus gangsteris - ne juokais susirūpinęs. Jis privalo įvykdyti tėvų valią - ištekinti savo seserį, kuri grožiu, švelniai tariant, nepasižymi. Auka, t.y. jaunikiu, pasirenkamas jaunuolis, karštai mylintis kitą merginą. O ir gangsterio sesuo, nepaisant akivaizdžių išvaizdos trūkumų, laukia būtinai "tik tikros meilės".

Smulkus vagišius Singas ir jo bičiulis trokšta tapti gangsteriais. Jie ryžtasi apsimesti garsiausios miesto nusikaltėlių grupuotės nariais ir apvogti kaimelio kirpėją. Visiškai nepavykęs pokštas iš tiesų atkreipia gangsterių vado dėmesį ir šis paskelbia kaimelio gyventojams viešą mirties nuosprendį. Juos pradeda terorizuoti negailestingi gangsteriai ir legendinis samdomas žudikas "Pabaisa", kuris net neįtaria, kad tarp tų neturtingų kaimiečių yra keli profesionalūs kung fu meistrai. Linksma ir originali veiksmo komedija jau pagerino visų laikų finansinius rekordus Kinijoje, Honkonge ir Taivanyje, taip pat puikiai pasirodė Toronto ir "Sundance" kino festivaliuose.

„Monty Python“ (arba „The Pythons“, „pitonai“) – anglų komikų trupė, išgarsėjusi per BBC rodytu savo trumpų komiškų televizijos spektaklių serialu „Monti Paitono skraidantis cirkas“ („Monty Python’s Flying Circus“). Serialui sulaukus pasisekimo, komikai ėmė rengti turus, spektaklius scenoje, sukūrė 4 pilnametražius filmus, išleido daugybę knygų ir albumų. Šis filmas sudarytas iš keleto komiškai trenktų novelių, kurios, garsiojo šešeto nuomone, turėtų tam tikra prasme atsakyti į tokį neaiškų klausimą, kankinantį mus įvairiais gyvenimo etapais, – kur ta gyvenimo prasmė?

Šiurpiai smagi papuvusio jaunimo gyvenimo parodija, o kartu ir vienas iš pačių pelningiausių kino istorijoj šedevriukų - pastatytas už tris milijonus dolerių ir uždirbęs - 141 000 000. Iš jo kilo virtinė baltų ir juodų komedijų, tokių kaip jau mums gerai pažįstamos "Nevykusios atostogos" ("National Lampoon's Vacation"), "Padėkos diena. Giminės susivienijimas" ("National Lampoon’s Thanksgiving Family Reunion"), "Nepavykusios atostogos – klasės susitikimas" ("National Lampoon’s Class Reunion").

Sugedęs kompiuteris nukreipia keleivinį erdvėlaivį tiesiai į Saulę. Ar Tedas gali visus išgelbėti ir sugrąžinti erdvėlaivį į teisingą kelią?

XXII amžius. Erdvėlaivio „Tamsioji žvaigždė“ įgula vykdo 20 metų misiją. Keturiems astronautams iškeltas tikslas sunaikinti planetas, kurios gali sukelti pavojų ateities pasaulių kolonizacijai. Po kelių nelaimingų nutikimų Motina, laivo kompiuteris, nebegali įtikinti Bombos nesprogti. Net ir miręs bei užšaldytas kapitonas nepadeda ginčuose su Bomba, kuri pasiryžusi įvykdyti savo pareigą.