A rendkívüli képzelőerővel megáldott kémregény-író egy idő után elkezd azonosulni könyvének főhősével, az ünnepelt titkosügynökkel. Szomszédnője is a regénybe keveredik s a végén már egyikük sem tudja, hogy cselekedeteik és érzéseik közül mi a valóság és mi a képzelet.

2 hálószoba, egy nappali, egy ebédlő és egy konyha. Japánban ez szabvány-lakás. Rövidítve csak röpke 2LDK, mint azt a film címében is láthatjuk. Hozzátehetjük még: és 2 darab szereplő. Két teljesen különböző fiatal nő kényszerül együtt lakni a fentebb említett lakás-összeállításban. Nozomi, a vidéki kislány egy szigetről érkezett Tokióba, hogy színészi karrierbe kezdjen. Anyagilag nincs a legjobban eleresztve, ráadásul szépsége ellenére nem egy szívtipró típus, anyja pedig legszívesebben férjhez küldené a helyi rizstorta-készítő fiához. És ott van Rana, aki díjakat nyert szépségével, drága holmikban járkál, nagyvilági életet él, férfiakat csábítgat. Egy dolog közös bennük külsejükön kívül: mindketten foggal-körömmel ragaszkodnak a karrierhez, kinek ezért, kinek azért fontos a kitörés, hogy szerepelhessenek.

Egy átlagos, békés középosztálybeli társasházban járunk, ahol az óraadó oktató, Jundzsu (Lee Sung-jae) egy idő után hiperérzékennyé válik a kutyaugatásra, amely valahonnan a házból szűrődik be a lakásába. Teljesen az ugatás megszállottjává válik és mindent elkövet, hogy felkutassa a hang forrását. Aztán egy nap hazaérve egy kutyust vesz észre a szomszéd ajtaja előtt. Meg van győződve arról, hogy biztosan ő az ugató delikvens, elrabolja és a pincébe zárja a jószágot. Mindeközben a társasház gondnoka, a fiatal Hjonnam (Bae Doo-na) igyekszik segíteni a kutya gazdájának megtalálni elveszett kedvencét. Jundzsu elégedett ördögi tervével, és örül, hogy megszabadult az ugatástól. Ám amikor visszatér a lakásába, újra meghallja a csaholást, lerohan a pincébe, de a kutya közben szőrén-szálán eltűnt…

Mel Edison és felesége a boldog amerikai házaspár mintaképe. Pontosabban csak lehetne, de valami mindig közbe jön. Lakásuk egy olyan New York-i házban található, ahol sosincs nyugta a szerencsétlen lakóknak: a légkondicionáló mindig elromlik, a szomszédok állandóan beleütik az orrukat a másik dolgába, az utcáról felszüremlő zajban alig lehet a másik szavát érteni. Mel egy szép napon megelégeli mindezt, de lázadása katasztrofális következményekkel jár: nem elég, hogy elbocsátják az állásából, egy cserép virág is a kobakján landol. A vidéki élet sem hoz változást életükben, ezért Edisonék hamarosan ott folytatják, ahol abbahagyták: New York-ban, a zűrzavar közepén.

A 'Tegnap éjjel' egy érzelmileg erőteljes romantikus film a bizalomról, a vágyról, a megcsalásról, a modern szerelemről és házasságról. A film a hűség "szürkezónáiról" is szól: az egy óvatlan pillanatban meghozott döntéseknek lehetnek visszavonhatatlan következményei. Az alkotás főszereplője egy fiatal, elbűvölő és jómódú New York-i pár, akik ugyanazon éjjel esnek kísértésbe. Tökéletesnek tűnő kapcsolatuk meghatározó próba előtt áll, és olyan döntéseket kell meghozniuk, melyekre egyikük sem számított, amikor csupán egy éjjelre különválnak.

Raphael és Dominick, a két munkanélküli színész forgatókönyvírásra adja a fejét. Tíz napjuk van, hogy kipofozzák, különben ugrik a nagy lehetőség. A nyugodt írás érdekében a két jó barát Gigihez, Dom húgához utazik vidékre. A szerzői magány azonban duhaj tivornyába csap, amikor Gigi fiúja, Wayne és öccse Devon felszítják a régi lángot. A vágyak, a szerelem és a viszály fenyegetni kezdi a karrier lehetősét, Ralph és Dom barátsága vajon túléli az alkotói válságot?