A transzvesztita Arnold Beckoff a szerelmet és a boldogságot keresi egy olyan világban, amely úgy tűnik, nem kifejezetten számára van kitalálva. Először akkor találkozunk vele, amikor 1971-ben a biszexuális szeretője összetöri a szívét. Két évvel később boldog, de rövid kapcsolatban él a szerelmével. 1980-ban pedig a biztosnak hitt kapcsolata a barátja váratlan halálával felbomlik. Miközben anyja képtelen elfogadni fia másságát, Arnold megpróbálja felnevelni a barátjával örökbefogadott fiút.

Charlie (Joel Edgerton) elhatározza, hogy folytatja a családi vállalkozást, ám hamar rá kell döbbennie, hogy a cipőgyár a csőd szélén áll. A sors gyorsan a segítségére siet egy harsány kabaré sztár, Lola (Chiwetel Ejiofor) személyében, akinek köszönhetően Charlie felfedez egy hatalmas rést a cipőpiacon: nincs a boltokban férfiaknak szánt erotikus női csizma.

1970-ben Londonban került sor a Miss World szépségversenyre, amelynek a híres amerikai komikus, Bob Hope volt a házigazdája. Akkoriban a Miss World volt a bolygó legnézettebb tévéműsora, több mint 100 millió nézővel. Azt állítva, hogy a szépségversenyek lealacsonyítják a nőket, az újonnan megalakult Női Felszabadító Mozgalom egyik napról a másikra közismertté vált azzal, hogy betört a színpadra és megzavarta a verseny élő közvetítését. Ezen túl az eredmény is felzúdulást váltott ki: nem a svéd kedvenc, hanem Miss Grenada nyert – az első fekete nő, akit megkoronáztak a Miss Worldön. A patriarchátus nyilvános leszereplésének ténye órák alatt eljutott a bolygó minden pontjára, és ezzel a nyugati szépségideál 180 fokos fordulatot vett.

Az Őrült nők ketrecében megismert Renato és Albin újabb kalamajkába keverednek. A lavinát ezúttal az indítja el, hogy Renato a mulató új műsorában egy fiatal lánynak akarja adni Albin híres számát, a Marlene Dietrich-dalt. A felháborodott Albin elegáns hölgynek öltözve bemegy a városba, ahol azonnal sikerül is felcsípnie egy jóképű fiatalembert.

A két kisvárosi lány, Connie (Nia Vardalos) és Carla (Toni Collette) arról álmodoznak, hogy egyszer nagy sztárok lesznek, de semmi esélyük, hogy álmaikat realizálják. Amikor azonban főnöküket, Franket egy kétes ügylet miatt megölik, és a gyilkosok a lányok után kezdenek érdeklődni, hőseinknek sebtében távozniuk kell. Két felvonás közötti ruhacserénél is gyorsabban szedelőzködnek, összekapják széthullott álmaikat, a kosztümöket és parókagyűjteményüket - ideje menteni az életüket. Meg vannak győződve róla, hogy a gyilkosok biztosan nem fogják őket keresni egy olyan helyen, ahol minimálisan sincs jelen a kultúra, úgyhogy irány az Álmodozók Városa: Los Angeles. Új hely, új identitás, olyan álcát találnak maguknak, amivel berobbannak a köztudatba: egy helyi transzvesztita bárban férfiaknak kiadva magukat hamar sikeresek lesznek. A hírnév a legfontosabb - kit érdekel, ha egy kis hazugság kell hozzá?

A korábban legendásan slampos Gracie előző szépségversenyen történt bevetése és új média-szerepköre különös személyiség-torzulást indított el. A szükségesnél nagyobb fontosságot kezdett tulajdonítani a külsejének és ennek következtében igencsak elpuhult. Amikor azonban legjobb barátai, Cheryl Frazier, a szépségverseny győztese, illetve Stan Fields műsorvezető emberrablás áldozata lesz, a Barbie-ügynök ösztönei újra beindulnak. Amikor világossá válik, hogy a barátai kiszabadításával megbízott Collins felügyelő zsákutcába viszi a nyomozást, Gracie akcióba lép és ismét bebizonyítja, hogy semmitől sem riad vissza, ha egy nehéz esetről vagy a barátairól van szó.

Borat, Ali G, azaz Sacha Baron Cohen újra a filmvásznon! Az amerikaiakat különösen előszeretettel megbotránkoztató színész ezúttal Brünot, egy osztrák homoszexuális divatmániás riportert alakít, aki célba veszi Amerikát, hogy ismét bolondot csináljon mindenkiből, aki az útjába kerül. Sokkoló jelenetek, hihetetlen viccek, vulgáris párbeszédek jellemzik a filmet, Sacha Baron Cohen-től már jól megszokott módon. Aki szerette Boratot és Ali G-t és kíváncsi, hogyan reagálnak a filmforgatásról és a kitalált karakterről mit sem sejtő járókelők és riportalanyok, annak a film kihagyhatatlan! És hogy hogyan kerül Brüno a kifutóra és hogyan sikerül bébit adoptálnia? Egyáltalán nem hétköznapi módon, de az majd a filmből kiderül.

A büszke déliek bosszúra készülnek az elvesztett polgárháború után. Hadseregük nem lévén új és hatékony harci eszköz kifejlesztésén és Grant elnök meggyilkolásán dolgoznak. Vezérük Arliss Loveless, kinek parancsára elrabolják az Államok legnagyobb tudósait, hogy a félelmetes Tarantula nevű harci szerkezet megvalósításán dolgozzanak. A kormány két legjobb ügynökét küldi a mindenre elszánt lázadók megállítására. Az egyik James West, a nagy dumás és gyors kezű, a másik Artemus Gordon, az intelligens és ügyes kezű.

A nagyon laza lapkiadó Thorne, a nagyon szép Diana kísérőjeként, és a nagyon buta milliomos barátaival útra kel, hogy eljusson egy nagyon fontos tárgyalásra. Egy stoptábla azonban a végzetüket okozza, és a helyi őrültek tébolyodott, múltban rekedt világába kerülnek, ahol életük legképtelenebb kalandja és legnagyobb szívatása várja őket.

Ugyan Super-Charmoussey és Charmoussey, a két francia falucska egymás szomszédságában helyezkedik el, valójában egy világ választja el őket egymástól. Az előbbi köré egy menő síparadicsom települt, az utóbbi pedig a szimpla túlélésért küzd. Egy dologban azért mindkét falu osztozkodik: kölcsönösen utálják egymást, így az évenkénti közös szépségverseny, melynek győztese indulhat az országos döntőben, valójában vérre menő harc. Ráadásul a küzdelem egyenlőtlen, hisz míg a síparadicsomba futószalagon érkeznek a szebbnél szebb lánykák, addig az elgatyásodott Charmoussey csupán a helyi készletből gazdálkodhat. De idén Charmoussey polgármestere megelégeli a dolgot, s úgy dönt, hogy a győzelem érdekében kétes stratégiához folyamodik. Felbérli a faluból kivándorolt, azóta profi színésszé avanzsált Franc Chevrel-t (Benoit Poelvoorde, Finánc a pácban), hogy kémlelje ki a szomszéd falu terveit, és ott tegyen keresztbe, ahol csak tud.