Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Paul Sheldon (James Caan) jest autorem cyklu powieści o Misery Chastein. Po kilku wydanych książkach postanawia zakończyć serię i uśmiercić główną bohaterkę. Wracając do Nowego Jorku z gotowym maszynopisem, natrafia na śnieżycę i jego samochód spada z drogi. Ratuje go Annie Wilkes (Kathy Bates), była pielęgniarka. Kobieta jest wielką fanką Paula i w zamian za troskliwą opiekę prosi go o możliwość przeczytania jego najnowszej książki. Niestety, po zakończeniu lektury Annie wpada we wściekłość. Nie zgadza się na to, aby Misery umarła i postanawia zmusić Paula do napisania nowej wersji książki. [opis dystrybutora dvd]
Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.
Melvin Udall, autor poczytnych romansów, wiedzie życie samotnika. Jest ekscentrykiem i odludkiem. Wdaje się w awantury z sąsiadami, szczególnie z mieszkającym naprzeciwko artystą, Simonem. Jedyną osobą, którą zdziwaczały mężczyzna toleruje, jest Carol, kelnerka z pobliskiej restauracji. Kiedy Simon trafia do szpitala, Melvin zostaje zmuszony do zaopiekowania się jego psem. Pewnego razu Udall dowiaduje się, że Carol odeszła z pracy. Rozgniewany wszczyna awanturę, a następnie zdobywa jej adres i postanawia ją odszukać.
Biograficzny portret Jane Austen, która jako nieznana jeszcze pisarka wplątuje się w romans z młodym Irlandczykiem.
Ironiczna komedia François Truffauta opowiadająca o mężczyźnie, którego obsesją są kobiety, a zwłaszcza ich nogi, została przez krytyke przyjęta z zachwytem. Historia zaczyna się na pogrzebie Betranda Moranesa, na który przyszły wyłącznie kobiety. Z perspektywy dołu wykopanego dla złożenia trumny kamera obserwuje ich nogi tak, jak przez całe życie czynił to wzrok zmarłego. Zmarł on z powodu wielkiej namiętności, będąc z pozoru tylko wesołym Don Juanem, ale nie znalazłwszy właściwie wielkiej miłości. A jedyna kobieta, którą naprawdę kochał, porzuciła go...
Samotność, której Janet Frame doświadczyła w czasie studiów, doprowadziła ją do podjęcia próby samobójstwa. Uznana za schizofreniczkę trafiła do kilku szpitali psychiatrycznych, w których spędziła osiem pełnych udręki lat. Dopiero nagroda literacka za tomik opowiadań przywróciła ją do łask, dzięki czemu na zawsze mogła rozstać się ze szpitalem. Jej talentem zaopiekował się Frank Sargeson, znana postać w środowisku krajowych literatów. Nie bez bólu i trudności Janet Frame zaczęła pracę, która w przyszłości miała przynieść międzynarodowe uznanie.
Jest to adaptacja powieści o ostatnich dniach życia słynnego reżysera "Frankensteina" i "Narzeczonej Frankensteina" - Jamesa Whale. Powieść jest spekulacją na temat tego okresu w życiu reżysera. 15 lat wcześniej opuścił Hollywood i odtąd żył z dala od wielkiego świata. Kolejny wylew zbliża go do śmierci i powoduje falę wspomnień z dzieciństwa, z czasów I wojny światowej, wspomnień o których starał się zapomnieć przez całe życie. Znany jako otwarty homoseksualista interesuje się muskularnym, ex-marine Clayem, który wykonuje u niego prace ogrodnicze. Niespodziewanie między mężczynami rodzi się coś na kształt przyjaźni, przy dezaprobacie długoletniej służącej Whale'a - Hanny. Film otrzymał Oscara za scenariusz oraz nominacje aktorskie dla Iana McKellena i Lynn Redgrave. Ta ostatnia została również uhoronowana nagrodą Złotego Globu.
To prawdziwa historia opowiadająca o popularnej pisarce. Kreuje ona publiczne życie celebrytów Katherine Hepburn, Tallulah Bankhead, Estee Lauder i dziennikarki Dorothy Kilgallen. Pracuje w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest w tym dobra, do momentu gdy przestaje nadążać za otaczającym ją światem.
Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.
Emmy Jones, autorka z Nowego Jorku, pod pseudonimem Clementine Jones pisze książkę o życiu na australijskiej farmie. Jej wydawca ogłasza, że przed podpisaniem umowy przyjedzie do Australii poznać pisarkę. Emmy rusza z powrotem na starą rodzinną farmę, prosząc o pomoc swojego kuzyna Davida i jego męża Milesa. Sytuację na miejscu komplikuje fakt, że szefowa wydawnictwa przyjeżdża ze swoim synem, który może pamiętać Emmy jeszcze z Nowego Jorku.