Darbas, šeima, nedidelis gražus namelis užmiestyje su gėlynu, pievele ir akinančio baltumo tvora, automobilis garaže… Amerikietiškos svajonės išsipildymas? O gal… amerikietiškas pragaras?… "Jau kuris laikas esu miręs”, - šiais pagrindinio herojaus žodžiais prasideda tragikomedija "Amerikos grožybės”, juosta, kurią daugelis kritikų jau dabar vadina viena geriausių iš kada nors Holivude sukurtų filmų. Tai jaudinantis ir šiurpinantis pasakojimas apie vienatvę, susvetimėjimą, neišsipildžiusius troškimus, slepiamas aistras, sudaužytas svajones ir apie graudžiai komišką maištą – bandymą išsivaduoti iš slegiančios kasdienybės gniaužtų.
Vienuolikmečio Bilio Elioto tėvas ir brolis – kalnakasiai, o mama senokai mirusi. Atsitiktinai berniukas užklysta į baleto klasę, kurią ką tik atidarė toje pačioje miestelio salėje, kur jis lanko taip nekenčiamą boksą. Magiškas šokio judesio grožis pakeri vaiko vaizduotę. Tuo metu jo tėvas ir vyresnysis brolis dalyvauja streike ir vos pajėgia išmaitinti šeimą. Tad labai įsiunta paaiškėjus, kad Bilis bokso treniruotėms skirtus pinigus išleidžia tokiam nevyriškam užsiėmimui. Baleto mokytoja ponia Vilkinson, norėdama Bilį paruošti stojamiesiems į Londono karališkąją baleto mokyklą, įkalba jį lankyti individualias nemokamas pamokas. Tačiau konkurso dieną Bilis negali išvažiuoti, mat jo brolis susimuša su policininkais. Savo sielvartą Bilis išreiškia šokiu, kurį turėjo matyti tik jo bičiulis Maiklas. Netikėtai šokantį sūnų užklumpa tėvas. Sūnaus talentas taip sujaudina tėvą, kad šis pažada, jog Bilis važiuos į Londoną laikyti stojamojo egzamino.
15-os metų jaunuolis Williamas sulaukia geriausio pasiūlymo gyvenime: važiuoti į kelių savaičių koncertinį turą su mėgstama roko grupe "Stillwater" ir po to aprašyti savo įspūdžius prestižiniame žurnale "Rolling Stone". Jis nepklauso žymaus roko muzikos kritiko patarimo, kad negalima susidraugauti su grupės muzikantais, ir leidžiasi įviliojamas į rokerių gyvenimo būdą. Williamas greitai susibičiuliuoja su "Stillwater" gitaristu Russellu Hammondu ir įsimyli grapės fanų klubo narę Penny Lane, kuri draugauja su Russellu. Tuo tarpu, rūpestingoji jaunojo žurnalisto motina netgi būdama namuose seka kiekvieną jo žingsnį ir skambina į viešbučius, kuriame apsistoja turo dalyviai, kad dar kartą įspėtų sūnų nevartoti narkotikų.
1976-ieji. Teksaso valstijoje mažo miestuko mokiniai švenčia mokslo metų pabaigą ir surengia "fuksų" įšventinimo puotą - reikia jiems atlyginti už visas būtas ir nebūtas nuodėmes. Filmas kaip dangus ir žemė skiriasi nuo panašaus siužeto Džordžo Lukaso (George Lucas) filmo "Amerikietiški grafiti". Jokios nostalgijos aštuntajam dešimtmečiui ir jokių banalių sentimentų. Tiesiog linksma ir juokinga. Koks gi keistas vis dėlto buvo tas aštuntas dešimtmetis.
Penkiolikmetė Cher Horovitz panaši į savo bendraamžes. Ji domisi mada, mėgsta spalvingus drabužius ir žvalgosi į vaikinus. Sužinojusi, kad mokyklos baigimo atestato pažymiai bus prasti, mergina imasi gudrybės ir moteriškų kerų. Iš pradžių superša du vienišus mokytojus ir supranta, kad visai malonu daryti gerus darbus. Tada bando bendraklasę, pilką pelytę Tają paversti patrauklia mergina... Galų gale Cher supranta, ko iš tikrųjų nori ir ką iš tikrųjų myli.
1962 metų naktis mažame Kalifornijos provincijos miestuke. Paskutinė vaikystės vasara. Paaugliai Stivas ir Kurtas ką tik baigė mokyklą ir ruošiasi stoti į koledžą. Stivas įsimylėjęs Kurto seserį Lori ir jiems taip sunku skirtis. Kurtas dar nesutiko savo meilės. Tačiau pamatė gatvėje gražuolę blondinę ir dabar stengiasi ją rasti. Jų draugas, nenugalimas autolenktynininkas Džonas tą naktį atsiduria vienudu su trylikamete mergiūkšte Kerol ir toji niekaip nenori atsikabinti nuo naujojo pažįstamo. Daug linksmų ir liūdnų įvykių nutinka tą naktų vaikinams. O paskui išaušta naujo, suaugusio gyvenimo dienos rytas, kuris, regis, nežada jiems nieko gero...
Karate mokytojas Miyagi palieka Los Andželą ir keliauja į Okinavą pas mirštantį savo tėvą. Danielius jį lydi kelionėje. Ten Miyagi sutinka savo seną priešą, o Danielis įsigyja naują...