A csernobili tragédia az emberiség történetének eddigi legsúlyosabb nukleáris katasztrófája volt. Az ukrajnai atomerőmű negyedik blokkja 1986. április 26-án robbant fel 190 tonna erősen radioaktív urán és grafit került a légkörbe. A szél és az eső révén a radioaktív anyag a Szovjetunió - ma Fehéroroszország, Oroszország és Ukrajna - nagy területeit szennyezte be. 18 évvel később, a sugárzás hatására még mindig magas a rákos megbetegedések, a születési rendellenességek, valamint a speciális szívbetegségek aránya.

Vajon milyen lesz világunk órákkal, napokkal, hetekkel, hónapokkal, évekkel és évezredekkel az után, hogy az utolsó ember is eltűnik a Földről? Mi történik az emberek táplálékául szolgáló állatok millióival, mi lesz az ipartelepeken tárolt vegyi anyagokkal, kik hódítják meg az aluljárókat és az épületeket, mi a Föld körül keringő műholdak sorsa? Mérnökök, biológusok, geológusok, éghajlatkutatók és régészek valamint számítógépes animációk segítenek megválaszolni e kérdéseket.

Az atomhasítás izgalmas történetének, a nukleáris korszakot bevezető, felbecsülhetetlen jelentőségű tudományos áttörésnek van egy sötét oldala is: az a sok esemény, amelyek során az emberek szándékosan vagy véletlenül sugárzásnak voltak kitéve.