Rudi i Trudi są niczym stare drzewa. Czas rozkwitu ich wieloletniego związku przypadł na okres wychowywania trójki dzieci. Rytm dni w ich małżeństwie odmierzają małe rytuały. Spokój i bezpieczeństwo tego zapiętego na ostatni guzik życia mąci wiadomość o chorobie męża. Trudi postanawia nieść ciężar sama i nie informuje Rudiego o diagnozie. Odwiedziny u ich dzieci wywołuje obustronną frustrację -dzieci czują się zażenowane nagłą wizytą. Najwięcej zrozumienia i sympatii okazuje im obca osoba - Franzi - partnerka życiowa córki. Dzięki niej spełnia się dosyć nieoczekiwanie marzenie Trudi. Idą razem na spektakl tańca Butoh, którym Trudi fascynuje się od lat. W czasie wizyty w nadbałtyckim hotelu nieoczekiwanie dla Rudiego jego życie zmienia się diametralnie.
Bez tych kobiet historia potoczyłaby się inaczej. Sufrażystki. Wyzwolone, silne kobiety, które domagały się praw - wyborczych, moralnych, obywatelskich. Najpierw publicznie lekceważone i wyśmiewane, później uznane za zagrożenie dla świętości rodziny, honoru mężczyzn i porządku świata, a nawet praw boskich. Aresztowane, napiętnowane, więzione. To ich walka w końcu XIX i na początku XX wieku doprowadziła do przyznania im praw wyborczych. To ich walka zmieniła historię XX wieku, rozpoczynając ruchy emancypacyjne i przemiany społeczne. [opis dystrybutora dvd]
Raphael marzy o napisaniu powieści. Dzięki Olivii udaje mu się to. Dziesięć lat później są sfrustrowaną parą. Pewnego dnia mężczyzna trafia do alternatywnego świata.
Przełom lat 30. i 40. XX wieku. Sara Ashley jest angielską arystokratką. Zbliża się do czterdziestki i ma poczucie, że jej życie się kończy. Rok temu jej mąż wyjechał do Australii, aby sprzedać ranczo w celu rozwiązania problemów finansowych. Zaniepokojona jego długą nieobecnością, decyduje się na podróż do Darwin. Na miejscu nie wita jej mąż, ale tajemniczy poganiacz bydła. Darzą się nawzajem niechęcią, z czasem jednak to się zmienia. Pewnego dnia pod opiekę Sary trafia Nullah, pół-aborygen, co sprawia, że kobieta zaczyna inaczej patrzeć na świat. Po dotarciu na ranczo okazuje się, że sama musi podjąć walkę z ludźmi, którzy chcą przejąć jej ziemię.
Chrześnica i imienniczka Florence Nightingale zostaje znaleziona w pociągu do Hastings z roztrzaskaną czaszką. Ludzie są poruszeni, ale policja nie potrafi schwytać mordercy. Zirytowana brakiem postępów śledztwa i niepowodzeniami policji Mable Rogers, przyjaciółka Florence od 26 lat, zaczyna własne dochodzenie. Wkrótce ma już kilku podejrzanych, ale nie może znaleźć dowodów, które pozwoliłyby bez wątpliwości wskazać zabójcę. W braku dalszych pomysłów zwraca się do Agathy Christie, pisarki, twórczyni postaci Herkulesa Poirot i panny Marple, której ostatnia powieść — „Zabójstwo Rogera Ackroyda” — stała się międzynarodowym bestsellerem. Obie panie wspólnie zaczynają polować na mordercę.
Opowieść o grupie żyjącej na przedmieściach kalifornijskiej młodzieży, rozpoczynająca się od samobójstwa tytułowego Kena (Adam Chubbuck). Shawn (James Bullard), choć spotyka się z rówieśniczką Zoe (Zara McDowell), ma jednocześnie romans z jej matką (Maeve Quinlan). Tate'a (James Ransone) strasznie denerwują dziadkowie, z którymi mieszka (Patricia Place i Harrison Young). Claude'a (Stephen Jasso) tyranizuje brutalny ojciec (Wade Williams). Peaches (Tiffany Limos) musi udawać niewinną i cnotliwą przed bardzo religijnym ojcem (Julio Oscar Mechoso), choć w tajemnicy uprawia pozamałżeński seks i wolałaby się wyprowadzić z rodzinnego domu.
Mało znany mistrz kung fu Bruce Lee, prowadzi szkołę próbując nauczać swego stylu, każdego, a przy okazji stać się sławnym dzięki telewizji. Nieoczekiwanie do Ameryki przybywa niepokonany mistrz Wong Jack Man, co powadzi do nieuchronnego pojedynku, który dał początek legendzie Bruce’a Lee.
Marcelline zostaje przedstawiona asystentce reżysera, Nathalie. Okazuje się, że kobiety znają się z lat młodości, kiedy razem występowały w pewnym dramacie. Nathalie żali się Marcelline, że musiała porzucić aktorstwo dla swojej rodziny. Kobiety z podziwem patrzą jedna na drugą, gdyż każda z nich ma coś, czego nie ma następna. Nathalie widzi u Marcelline swoje niespełnione marzenia, aktorka natomiast zazdrości asystentce kochającej rodziny. To spotkanie rozpocznie serię zdarzeń, które przewrócą życie Marcelline do góry nogami.
Micheline (Alexia Monduit), nieco zagmatwana młoda dziewczyna, mieszka w hostelu z innymi dziewczynami o wielu osobowościach i pochodzeniu. Jest w ciąży i rozgląda się wokół: patrzy, jak ludzie żyją, śmieją się i szukają; Nadège (Geneviève Tenne), dziewczyna, która kocha tak, jak oddycha, Claude (Antoine Chappey), dla którego miłość jest skomplikowana, Simon (Simon Abkarian), który daje nadzieję, Viviana (Raphaëlle Gitlis) i jej cierpienie. Próbuje rozszyfrować wszystkie te zagmatwane znaki: bliską śmierć babci, przepełnienie życia tych kobiet, o których mówi się, że są „w trudnej sytuacji”, chwile łaski.