Маверик и Гас су пилоти авиона Ф-14 и служе на носачу авиона у Персијском заливу. Маверик важи за једног од најбољих и после инцидента са руским „миговима“, шаљу га у елитну ваздухопловну школу на додатну обуку. Већ првог дана запажа девојку којој почиње да се удвара, али убрзо схвата да му је она инструкторка...

У селу Мрдуши Доњој припрема се прослава годишњице избора председника сељачке задруге. Мате Букара нареди учитељу да припреми позоришни комад који ће се извести у селу. Започиње гротескно припремање „Хамлета“ у овом динарском селу. Улогу краља Клаудија и краљице преузимају председник задруге и његова љубавница. Док се комад припрема, тече друга, али „Хамлету“ слична драма. Наиме, председник је лажно оптужио благајника задруге, бившег борца, за злоупотребу због чега је овај затворен. Његов син настоји разоткрити ту прљаву игру и опрати част свога оца. Од Мачка, службеника у задрузи, настоји да добије документе, али они су скривени. Његова девојка Анђа, која у представи игра Офелију жели му помоћи али и она упада у животну режију Хамлета у Мрдуши Доњој.

Касирка у супермаркету уздрмана емотивним проблемима, изазове инцидент због којег упада наоружани бивши специјалац и заробљава таоце. Како ноћ пролази, симпатије између касирке и специјалца расту, и удружени покушавају да се супротставе полицији која опкољава супермаркет са циљем да ликвидира отмичара.

Током одлучујућег дана Битке на Сутјесци 1943. године, Немци су затворили обруч око главнине партизанских снага, остављајући само уски пролаз на Зеленгори, између Љубиног Гроба и Кошута. По стратешком и моралном ефекту изузетно се важна битка одвијала на коти Љубин Гроб. Припадници друге чете Трећег батаљона Четврте пролетерске црногорске бригаде, преузели су задатак да бране пролаз 24 сата. Иако неупоредиво слабији од непријатеља, задатак су уз велике жртве извршили.

Лауш је документарно-играни филм, који се бави истинитим догађајима и феноменом личности уметника Жарка Лаушевића. Лауш говори пре свега о једном злом времену кроз које смо сви прошли, представља и једну и другу страну и реализован је уз саосећање и уз дужно поштовање према свим актерима немилог трагичног догађаја. Кроз игране делове, нарацију, сећања колега, пријатеља и цитирањем одређених делова из књиге „Година прође, дан никад“, коју је уметник написао за време своје најтеже животне етапе, представља се тежина његове судбине. Циљ овог пројекта је да се ослика живот једног глумца блиставе каријере, који је у јеку највећег успеха нестао са сцене као последица бахатости једног превртљивог времена.