Pod koniec szalonych lat dwudziestych, w czasach prohibicji, początku ery swingu i kulminacji wojen gangsterskich dwaj bezrobotni muzycy, Jerry i Joe, są przypadkowo świadkami porachunków kryminalnych w dniu świętego Walentego. Wiedzą za dużo, więc nie pozostaje im nic innego, jak zwiać najdalej, jak to możliwe. Jedynym ratunkiem okazuje się ucieczka z Chicago na Florydę i to w kobiecym przebraniu. Teraz już jako Daphne i Josephine na chwilę przed odjazdem pociągu trafiają do żeńskiego zespołu jazzowego, udającego się na koncerty do Miami.

Prawdziwa historia Johna Forbesa Nasha Jr., paranoicznego schizofrenika, a jednocześnie genialnego matematyka XX wieku, którego stworzone w latach 50-tych formuły stały się podstawami Teorii Gier stosowanej w ekonomii, za co otrzymał Nagrodę Nobla po 40 latach w 1994 roku. Film jest biograficznym obrazem, skupiającym się na związku Johna z żoną, kreślącym drogę, jaką potoczyło się jego życie, od sukcesu poprzez chorobę umysłową wykrytą w wieku 30 lat, aż po powrót do zdrowia.

Regina Lambert (Audrey Hepburn) spędza czas w górach z przyjaciółką, której zwierza się, że ma zamiar rozwieść się z mężem. Po powrocie do Paryża zastaje mieszkanie kompletnie opustoszałe oraz wiadomość, że zamordowano jej męża. Regina dowiaduje się również, że był on zamieszany w kradzież 250 tysięcy dolarów, których poszukują teraz jego dawni wspólnicy oraz CIA. Jej życie jest w niebezpieczeństwie, a Peter Joshua (Cary Grant), któremu zaufała, okazuje się zupełnie kimś innym.

Howard Bannister przybywa do San Francisco ze swoją narzeczoną, Eunice, aby ubiegać się o stypendium z muzykologii. Poznaje tam tajemniczą kobietę, która okazuje się "siać spustoszenie i chaos gdziekolwiek się pojawi". Do tego dochodzą sprawy zamienionego bagażu, grupy agentów rządowych, skradzionej biżuterii, i kilka ciekawych zwrotów fabuły.

Kontrowersyjna opowieść o dojrzałym, przebiegłym i zakłamanym Humbercie, który żeni się z postarzałą Charlotte, rywalizuje z demonicznym Quiltym i daje się uwieść beztroskiej trzynastolatce, która nosi to 'urocze, liryczne, melodyjne imię' - Lolita.

Opowieść o błyskotliwym Remy, który stoi twarzą w twarz ze śmiercią, jego strapionej ex żonie Louise, która wzywa z Londynu ich syna Sebastiana, wziętego finansistę. Ojciec i syn ledwie się tolerują, więc Sebastian niechętnie przystaje na prośbę matki, która samotnie go wychowywała. Organizuje ojcu lepsze warunki w szpitalu i wzywa jego starych przyjaciół. Przejeżdżają naładowani mądrościami i dowcipami na temat miłości, rodzinnych wartości i śmierci. Razem z nimi pojawia się Natalie, córka przyjaciela Remy'ego, która ma swoje demony i przeszłość.

Pisarka Frances w czasie sprawy rozwodowej traci ukochany dom na rzecz byłego męża. Aby nie poddać się depresji, wyjeżdża z San Francisco na wycieczkę do Włoch. Pod wpływem nagłego impulsu kupuje dom w malowniczej miejscowości pod Cortoną. Marzy o przywróceniu dawnej świetności zapuszczonej posiadłości. Zatrudnia robotników z Polski, którzy mają tego dokonać. Świat małego miasteczka okazuje się lekarstwem na zbolałą duszę kobiety. Amerykanka czuje, że w Toskanii znalazła swoje miejsce na ziemi.

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

Jon pracuje na uniwersytecie, pisze książkę. Jego siostra Wendy marzyła, by być dramatopisarką. Drogi rodzeństwa dawno się rozeszły. Mimo, że oboje dobiegają czterdziestki, są niedojrzali emocjonalnie, odczuwają lęk przed stabilizacją. Ona wikła się w romans z żonatym mężczyzną, on spotyka się z pewną Polką, ale nie potrafi zdecydować się na wspólną przyszłość. Jon i Wendy niechętnie wracają myślami do dzieciństwa, które za sprawą ojca było dla nich koszmarem. Nadchodzi jednak moment, gdy muszą zamieszkać ze starszym panem pod jednym dachem.

Akcja filmu toczy się w latach 70. Will Ferrell gra nadętego reportera, który jest gwiazdą kanału 4. Pewnego dnia w jego życie wkracza piękna, ambitna i bardzo zdolna dziennikarka (Christina Applegate). Już na samym początku oboje nie darzą się sympatią i zaczynają ze sobą rywalizować, co w pewnym momencie zmienia się w wojnę.

Niełatwo jest znaleźć sposób na blondynkę, zwłaszcza gdy jest ona - wbrew krążącym o niej dowcipom - nie tylko piękna, ale i wykształcona, inteligentna i pełna nieodpartego uroku. Przekonuje się o tym Ted (Ben Stiller), beznadziejnie zakochany w Mary (Cameron Diaz), którą ostatni raz widział na balu maturalnym trzynaście lat temu. Starając się ją odnaleźć, Ted szuka pomocy u prywatnego detektywa (Matt Dillon). Ten znajduje Mary bez trudu na Florydzie i... natychmiast się w niej zakochuje. Gdy Ted poznaje prawdę, wkracza do akcji. Niestety, obaj rywale odkrywają, że każdy mężczyzna, który raz ujrzy śliczną Mary, od razu chce zdobyć jej rękę...

Ekscentryczny wynalazca i jego żona organizują przyjęcie na wsi, na które zapraszają znajomych.

Camille i Martin są parą, oboje są też wykładowcami w tym samym kościelnym collegu. Akurat trafia się im okazja zmiany pracy na lepszą, pod warunkiem jednak, iż oboje zawrą związek małżeński. Kiedy jednak zdycha pies Camille, zdaje sobie ona sprawę z tego, że bardziej kochała swego psa niż przyszłego męża. Wkrótce Camille poznaje Petrę, która się w niej zakochuje. Kobiety spotykają się ponownie, jednak Camille nie jest pewna swych uczuć do Petry. Gdy Martin wyjeżdża na weekend, Petra i Camille spotykają się w cyrku, w którym pracuje Petra i spędzają wspólnie noc. Kiedy Martin dowiaduje się o tym jest w szoku...

Ike Graham jest nowojorskim felietonistą. W poszukiwaniu weny twórczej wybiera się do pobliskiego baru. Tam słyszy historię dziewczyny, która uwielbia stan narzeczeński ale boi się ślubu. Ike pisze o niej felieton. Maggie wściekła na autora planuje odwet. Jednak nie wie jak to się dla niej zakończy.

Zgrabna, barwna komedia, napisana przez Charliego Kaufmana, znakomitego autora scenariuszy, nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej (Być jak John Malkovich), reżyserowana przez cenionego francuskiego reżysera wideoklipów muzycznych i reklam, Michela Gondry, dla którego jest to debiut w filmie pełnometrażowym. Szalona opowieść o trójce wyjątkowych ludzi. Patricia Arquette gra pokrytą silnym zarostem Lilę. Tim Robbins w roli Nathana chce ocalić świat ucząc myszy zachowania przy stole. Dołącza do nich Puff (Rhys Ifans), młody człowiek, który został wychowany w dziczy przez małpy. Każdy ma co do niego inne plany, czyli... wszystko może się zdarzyć.

Arnold (Owen Wilson) - żonaty reżyser przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć próby do swej najnowszej komedii. Zanim jednak przystąpi do pracy, postanawia skorzystać z uroków wielkiego miasta. Upojna noc w towarzystwie uroczej dziewczyny do towarzystwa o imieniu Izzy nastroi go tak romantycznie, że zaproponuje jej pewien układ. W zamian za porzucenie niegodnego procederu, Izzy otrzyma okrągłą sumkę, by móc zrealizować swe życiowe marzenia. Ta wielkoduszna propozycja rozpęta w życiu Arnolda prawdziwe tornado. Okazuje się, że Izzy całe życie marzyła, by zostać aktorką. Nic dziwnego więc, że zjawia się na castingu do sztuki reżyserowanej przez… Arnolda. Nie byłoby w tym jeszcze nic strasznego, gdyby nie fakt, że jedną z głównych ról w przedstawieniu gra jego żona.

Dalszy ciąg "Świnki z klasą". Słynna świnka farmerska - Babe przypadkowo powoduje wypadek, którego ofiarą pada jej ukochany pan Hogget. Z powodu choroby gospodarza farma podupada. Świnka jedzie do miasta z gospodynią, walczyć w zawodach dla zwierząt o wielką nagrodę pieniężną.