Historia grupy młodych Irańczyków, którzy ryzykują życie, by realizować swoje artystyczne pasje. Mimo wprowadzonego przez władze zakazu tańca Afshin Ghaffarian (Reece Ritchie) wraz z przyjaciółmi decyduje się stworzyć zespół i, omijając internetowe blokady, uczyć się z dostępnych na YouTube tanecznych występów Piny Bausch, Gene’a Kelly’ego, Rudolfa Nurejewa i Michaela Jacksona. Ich sceną jest pustynia, gdzie, z dala od czujnych oczu obyczajowej policji, mogą rozkoszować się wolnością.
Evelyn Ryan jest typową "kurą domową", ale również kompozytorką dżingli m.in. mydła Dial i Kleenex. Dzięki jej pracy nad sloganami reklamowymi, które tworzyła w latach 50. i 60., rodzina Evelyn nie popadła w długi.
Robert postanawia zamieszkać ze swoją partnerką Patti Smitha w słynnym hotelu Chelsea w Nowym Jorku, który jest mekką bohemy. Na miejscu artysta zaczyna fotografować muzyków, aktorów, a przede wszystkim osoby z nowojorskiego kręgu S&M. Pokazuje erotyzm w sposób, w jaki nie robił tego nikt wcześniej, a kontrowersyjne czarno-białe męskie akty stają się jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym.
"Okop", najnowszy dramat wojenny Williama Boyda, dzieje się w czasie 48 godzin poprzedzających tę bitwę, która jest do dzisiaj uznawana za najkrwawsze starcie w historii armii brytyjskiej i rażący przykład końca taktyki wojennej polegającej na zmasowanym natarciu piechoty na umocnione pozycje wroga.
Film oparty na faktach. 28 lutego 1993 roku ponad stu członków sekty Gałąź Dawidowa razem ze swoim przywódcą Davidem Koreshem zamknęło się na farmie. Zabarykadowanych wyznawców usiłowało ująć FBI i ATI. Oblężenie trwało pięćdziesiąt jeden dni. Po upływie tego czasu agenci przeprowadzili szturm. Nie udało się jednak zapanować nad sytuacją. Rozgorzał pożar, który spowodował śmierć kilkudziesięciu osób.