Benjamin Button rodzi się jako 80-letni mężczyzna w Nowym Orleanie, tuż po I wojnie światowej i wraz z upływem czasu młodnieje. Button, który jak każdy człowiek nie potrafi powstrzymać biegu czasu, doświadcza swojego życia i miłości do Daisy zupełnie inaczej niż reszta ludzi w tej kuriozalnie ponadczasowej opowieści o ludziach i miejscach z życia Benjamina Buttona, o jego utraconej i odnalezionej miłości, o radości życia i smutku śmierci oraz o tym, co ponadczasowe.

Masao jest 9-letnim chłopcem, który po szkole zawsze wraca do pustego domu swojej babki w Tokio, gdzie nikt na niego nie czeka. Jego ojciec nie żyje, a matka mieszka gdzieś daleko, ale Masao - który jak na dziecko ma zbyt poważne podejście do wszystkiego, co robi - znajduje w końcu jej adres. Chłopiec chce odnaleźć matkę, a w podróży ma mu towarzyszyć przyjaciel jego babki - Kikujiro - hazardzista, którego nie rozpieszczało życie, ale nie stoczył się na samo dno. Kikujiro niespecjalnie lubi dzieci. Bohaterowie udają się w długą drogę, w czasie której obaj się dużo nauczą.

Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Neville, który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Neville postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.

Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu, otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, wraca w "rodzinne" strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest ponowne otwarcie porzuconego przytułku i stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych.

Johnny wychodzi na wolność po osiemnastu miesiącach spędzonych w więzieniu za oszustwa bankowe. Mężczyzna pragnie zacząć życie od nowa. Dostaje pracę w jednym z nowojorskich barów, gdzie poznaje atrakcyjną kelnerkę, Frankie. Johnny chciałby się z nią związać, ale doświadczona przez życie kobieta unika zaangażowania.

Akcja rozgrywa się w bazie wojskowej w Georgii. Weldon Penderton, sfrustrowany oficer o skłonnościach homoseksualnych, zafascynowany jest młodym szeregowcem Wiliamsem. Ten jednak bardziej zwraca uwagę na jego atrakcyjną żonę Leonorę, która go ignoruje. Niezauważana przez męża kobieta nawiązuje płomienny romans z jego zwierzchnikiem, kapitanem Morrisem Langdonem. Duszna atmosfera garnizonu, pełna tłumionych pragnień i zahamowań, znajdzie rozładowanie w tragicznym incydencie.

Quoyle (Kevin Spacey) jest zmęczonym życiem dziennikarzem, który traci w wypadku samochodowym ukochaną żonę. Mężczyzna decyduje się przenieść na odludzie do małej rybackiej wioski na Nowej Fundlandii i zacząć wszystko od początku. Quoyle wprowadza się razem z ciotką i córką do domu swoich przodków. Wkrótce też udaje mu się zdobyć pracę reportera w lokalnej gazecie. Z każdym kolejnym artykułem umacnia się jego poczucie więzi ze społecznością miasteczka.

Marząca o karierze gwiazdy filmowej zepsuta blondynka, Faye, poniża oraz wykorzystuje zakochanego w niej Homera. Zaślepiony mężczyzna nie widzi jej wad i spełnia wszystkie zachcianki dziewczyny.

Tam poznaje piękną dziewczynę, Madeleine de Sainte-Ilette , w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Ich idylla zostaje przerwana wybuchem kolejnych walk w południowej Saharze, w których Charles bierze udział pod dowództwem pułkownika Dudreuilh. Jego bohaterstwo i poświęcenie zostaje docenione przez przełożonych, którzy wysyłają go w misji specjalnej do Paryża. Podczas swej krótkiej bytności w stolicy Charles poznaje i nawiązuje romans ze słynną pisarką Louise Tissot . Po powrocie na Saharę Charles decyduje się na poślubienie Madeleine.