A Tükör által homályosan főhőse Karin, aki egy nap megtudja, hogy gyógyíthatatlan elmebetegségben szenved. Korábban azt hitte, legyőzte a betegséget, ám az visszatért, méghozzá olyan formában, amellyel már láthatólag nem képes megküzdeni. Párja, Martin igyekszik mellette állni, ám idővel rájön, képtelen segíteni rajta. "Az Isten alászáll, és befészkeli magát egy emberbe. Először csak olyan, mint valami hang, mint valamilyen súlyos dolognak a tudása, mint valami parancs. Fenyegető vagy kérlelő, visszataszító, de izgató is. Aztán egyre jobban megismerteti magát, és az ember próbára teheti az isten erejét, megtanulhatja szeretni, feláldozni magát érte, és eljuthat a teljes odaadásig és a teljes ürességig. Amikor eléri ezt az ürességet, az Isten birtokba veszi emberét, és vele végezteti el a munkáját. Aztán magára hagyja üresen, kiégve, megfosztva az evilági élet további lehetőségeitől. Az történik Karinnal. A határvonal, melyet át kell lépnie, a tapéta különös mintázata." (Ingmar Bergman)
Egy lecsúszott kaszkadőr és lova egyik napról a másikra a közösségi média szenzációjává válik, amikor az adósságbehajtókkal folytatott élet-halál harcuk vírusszerűen terjedni kezd.
Katy minden igyekezete ellenére kibukik a drága magániskolából. Nem tudja, hogyan közölje ezt az apjával, aki a ranch bevételeiből finanszírozta a tanulmányait. A botrány elkerülhetetlen, ha csak nem talál ki valamit. A szerencse látszólag mellé szegődik, amikor sikeresen befog egy musztángot. Azt reméli, Flicka betörésével bebizonyíthatja apjának, hogy képes a farmot vezetni. Csakhogy a farm irányítását az idősebb bátyjának, Howardnak szánják. Miközben a lovat próbálja betörni, a háta mögött Flickát jó pénzért eladják a rodeósoknak. Katy cowboynak adva ki magát benevez a versenyre, ám indulás helyett megszökik a lóval.
A Tíz kenu egyedülálló alkotás, kizárólag ausztrál őslakos színészekkel. Különleges időutazás természetfeletti erőkről, szerelemről és bosszúról, az ősök koráról és történetéről. Gulpilil, a mesélő apja egyszer álmot látott, hogy asszonyától gyermekkel ajándékozza meg a Föld, azaz inkább a mocsaras láp. Mert bizony Gulpilil ott született, ahogy minden őse is. Minygululu, a legidősebb vadász a törzs vezetője. Minden nap meg kell küzdeniük az élelemért. A kenukat saját maguk készítik, fakéregből, amit csak a mocsártól messze lehet találni. A jó kenu pedig a jó vadászatot alapfeltétele. Birrinbirrin, Yeeralparil, Djigirr, Buniyira jó harcosok és vadászok, egytől-egyig.
Hopkins, a Los Angeles-i zsaru megszállottja annak, hogy a társadalom tündérmesékkel és románcokkal tömi a nők fejét. A gyilkos utáni nyomozás a feminista költő könyvesboltjába vezeti, aki verset és virágot kap ajándékba egy ismeretlentől.
Három világhírű rendező egy-egy hamisítatlan New York-i történetet mesél el. Scorsese Élettapasztalatok epizódja Dosztojevszkij A játékos című elbeszélésén alapul, a rögeszméjével vívódó, önmegaláztatásra hajlamos festő és modelljének szenvedélyes, tragédiába torkolló kapcsolatát mondja el. Coppola napfényes szerenádjában, Az élet Zoe nélkül című epizódban fölcserélődik a gyerekek és a felnőttek világa. A befejező részben (Ödipusz, mi fáj?) Woody Allen hősét rémálom kínozza, az életét megkeserítő anya figurája ölt gigászian nyomasztó méretet.
Nehéz a kamaszok sorsa. A szülők többnyire szeretnék mindentől megóvni gyereküket. A póráz mindig rövidebb, a pénz mindig kevesebb, a megértés pedig szűkösebb, mint kellene. Sam természetesen ahogy lehet, egyetemre menekül az otthon melege elől. Igaz, ő rosszabb helyzetben van a kortársainál. Nála az otthon ugyanis a Fehér Házat, az apa pedig az Egyesült Államok elnökét jelenti. Szegény lány nem vágyik másra, csak arra, ami járna neki: bulikra, pasikra, szórakozásra. De hogyan lehet úgy élni, ha minden titkos randira tíz testőr kíséri az embert?
A kanadai film tizenéves főhőse, Simon (Matthew Ferguson) kollégiumban lakik. Szülei már régebben elváltak, az apja (David McIlwraith) Hongkongban, az anyja (Judy Davis) pedig Angliában él. Amikor a szünetben meglátogatják, Simon megtudja, hogy édesanyja skizofréniában szenved. A fiúnak egyedül kell szembenéznie az új helyzettel, és elindulnia a felnőtté válás útján...
Egy családban általában van egy anyuka, egy apuka és vannak gyerekek. Ez eddig teljesen rendben van, de ha rátérünk az egy gyermekre jutó apák számának megvitatására, akkor pillanatok alatt kiderül, hogy Mary (Robin Weisman) nyerő helyzetben van. Neki ugyanis egyszerre három jutott, méghozzá három igazán szerető, odaadó apuka: Peter (Tom Selleck), Michael (Steve Guttenberg) és Jack (Ted Danson). Fogalmazhatnánk akár úgy is, hogy Mary az édesanyjával, Sylviával (Nancy Travis) és három apukájával tökéletes, ha átlagosnak és mindennapinak nem is nevezhetô családban él. De a harmónia, a családi béke azonnal felbomlani látszik, amikor kiderül, hogy Sylvia, az ambíciózus színésznô elvállalta, hogy fellép egy londoni színházban, méghozzá egy olyan darabban, amelyet barátja, Edward rendez. Peter, Michael és Jack rémülten hallja, hogy ráadásul Sylvia elfogadta Edward házassági ajánlatát, és azt tervezi, hogy kislányával együtt végleg Londonba költözik.
Egy ausztrál kisvárosban a tízéves aborigin fiú, Percy Boy, az újonc Keithy Cobb és a temperamentumos Daisy Hawkins valószínűtlen barátságot kötnek, és összefognak, hogy elvegyék a helyi iskolai sportnap bajnoki címét az ötödikesek egy zsarnoki csoportja elől. Ám ahogy Percy Boy a társai segítségével edz, felfedezi azt a természetfeletti képességét, aminek segítségével látjhata az elveszett lelkeket. Ezt az adottságot a nagyapjától örökölte. Percy Boynak le kell győznie félelmeit, bizonyítania kell ellenállóképességét, és olyan erővé kell válnia, akivel számolni kell.