15.-og siječnja 2009. godine, svijet je svjedočio „Čudu na Hudsonu" kada je pilot "Sully" Sullenberger uspio spasiti živote 155 putnika aviona, kojim je upravljao. Zrakoplov US Airwaysa na letu 1549 poletio je iz newyorške zračne luke LaGuardia za Charlotte u Sjevernoj Karolini, ali je ubrzo nakon polijetanja pilot javio kontroli leta da se zrakoplov sudario s jatom divljih gusaka, što je izazvalo požar u najmanje jednom od motora. Pilot Sullenberger je tada odlučio sletjeti na rijeku Hudson, a putnici su kasnije pričali kako je zrakoplov glatko sletio na površinu vode i ostao plutati jer su zrakoplovu bili ugašeni motori. Međutim, iako je Sully u javnosti bio prikazan kao pilot s izuzetnim sposobnostima, istraga bi mogla pokazati drugačije te mu uništiti reputaciju i karijeru.
London, 1910. Lijepa Patricia Rawnsley, kći bogata novinskog izdavača lorda Rawnsleyja sanjari da i sama jednog dana upravlja zrakoplovom poput svog mladića inženjera Richarda. Richard kao veliki patriot potakne Patricijinog oca da organizira utrku zrakoplova od Londona do Pariza. Natjecanje bi, prema mišljenju Richarda i lorda Rawnsleyja, trebalo potvrditi britansku nadmoć u zraku, a da bi utrka bila što privlačnija lord budućem pobjedniku obeća bajoslovnu nagradu od deset tisuća funta. Uskoro iz cijelog svijeta u London počnu pristizati vrhunski letači, pa tako iz Francuske stigne zavodnik Pierre Dubois, iz Njemačke pukovnik Manfred von Holstein, iz SAD-a pustolov Orvil Newman, iz Italije nespretni grof Emilio Ponticelli, a iz Japana simpatični Yamamoto. Britanske pak boje odluči braniti prijetvorni sir Percy Ware-Armitage, spreman učiniti doslovce sve ne bi li se domogao titule najbržeg letača.
Partizanska eskadrila je film o stvaranju partizanske avijacije i njenim prvim borbama. Na avionima različitog tipa koje su oteli neprijatelju povela se neravnopravna vazdušna bitka, neprijatelju su zadavani udarci tamo gdje je on mislio da je neranjiv, čime se doprinosilo konačnoj pobjedi.