Felkavaró dokumentumfilm a kínai megfigyelési rendszerről, amiben a magánszféra fogalma nem létezik. A fejlett technológiának köszönhetően nem csak az emberek társadalmi helyzetéről, hanem még az aktuális érzelmi állapotukról is információja van a kormánynak, melynek függvényében bizonyos előnyökben vagy hátrányokban részesítheti a megfigyelt egyéneket. A hatalommal való visszaélés mindennapos az országban, akik pedig megpróbálnak ellenszegülni, komoly büntetésre számíthatnak.
A dialógusok és valódi cselekmény nélküli film máshol még soha nem látott perspektívából mutatja meg a természet csodáit, a felhőket, a viharokat, a naplementét és az éjszaka fényeit, hol lassítva, hol felgyorsítva az eseményeket, majd az ember alkotta létesítmények művészien fényképezett részleteiben gyönyörködhet a néző, a milliós nagyvárosok forgatagában, a szinte néptelen sivatagok látványában, a különböző népcsoportokhoz tartozó emberi arcokban, de láthatunk balettszerűen mozgó gyártósoron dolgozó robotokat, az ipar képeit, és láthatjuk az emberi pusztítás nyomait is. Koyaanisqatsi hopi nyelven annyit jelent: egyensúlyából kibillent világ - kizökkent világ. Reggio filmje hol megnyugtatja a nézőt, hol csodálkozásra készteti, de mindenképpen gondolkodásra serkent. Célja, hogy meglássuk a világ hétköznapi csodáit, és megértsük, hogy milyen veszélyek fenyegetik változó világunkat, ha az embernek köszönhetően kibillen a kényes egyensúly!
A lenyűgöző látványvilágú, érzelmileg rabul ejtő film különleges portré három házaspárról, akik a világ egyik legveszélyesebb sportjának, a bázisugrásnak szentelték az életüket. A kívülállók szerint a bázisugrók a halállal kacérkodnak, amikor levetik magukat egy sziklaperemről a mélybe, - a történet szereplőiben azonban olyan embereket ismerünk meg, akiknél jobban talán senki nem szereti az életet, és akiknél szenvedélyesebben senki nem kergeti az álmait.