Három különleges, a Bunraku-bábuk által elmesélt szerelmi történet. Matsumoto szerelmes Sawakóba, ám szülei nyomására a cégvezető lányát kell elvennie. Az esküvő előtt tudja meg, hogy Sawako öngyilkosságot kísérelt meg. A második rész a jakuza Miróról szól, aki fiatal korában elhagyta szerelmét, hogy valóra váltsa álmát. A nő azóta is minden szombaton ott várja őt a parkban. A záró darab főszereplője Haruna, a popsztár és a rajongója. Amikor a lány egy balesetben a fél szemére megvakul, Nukui sajátos módon bizonyítja iránta érzett szerelmét.

Két fiatal nő, két összetört szív. Iris reménytelenül szerelmes a kollégájába, akivel viszonyt folytat. Nem elég, hogy érzelmei viszonzatlanul maradnak, a férfi a karácsonyi bulin bejelenti, hogy eljegyezte az egyik kolléganőjüket. Eközben a munkamániás Amanda rájön, hogy a barátja megcsalja, ezért kiadja az útját. A két összetört szívű lány a világhálón akad egymásra. Miután kölcsönösen elsírják bánatukat, elhatározzák, hogy kipihenik megpróbáltatásaikat. Mivel az egyik Londonban, a másik pedig Los Angelesben él, kitalálják, hogy otthont cserélnek. A pasimentes vakáció nem a tervek szerint alakul.

A filmnek nem igazán van kibontakozó cselekménye, inkább csak rövidebb-hosszabb életképeket mutat be a nyomortelep lakóinak életéből, kevés összefüggéssel. A fiatal, értelmileg sérült Rokucsan egy képzeletbeli, láthatatlan villamos tulajdonosa: minden nap ezt az öreg villamost ápolgatja, megjegyzéseket tesz a karbantartók rosszul elvégzett munkájára, majd beindítja a járművet és hosszasan száguldozik vele, a síneken döcögést utánozva a dodesz(u)kaden szót ismételgetve. Két részeges férfi állandóan veszekedik feleségével, időnként pedig felcserélik feleségeiket.

New York egyik legpatinásabb szállodája a Hotel Plaza. A legkülönfélébb vendégek fordultak meg már a szobákban. Ha ezek a falak mesélni tudnának? Így történik! Három történet a 719-es lakosztályból. Az elsőben a feleség igyekszik visszahódítani az elhidegült férjét, miközben rájön, hogy az ura a titkárnőjével csalja. A második hőse a rámenős producer, aki el akarja bűvölni a régi szerelmét. A harmadik az aggódó családapáról szól, akinek lánya a közelgő esküvője miatt kétségektől gyötörve bezárkózik a fürdőszobába.

Valentin nap: a szerelmesek napja. A szerteágazó történet e nap körül forog, sőt, minden ezen a nevezetes napon játszódik. Igazából persze ez is csak olyan, mint a többi, kapcsolatok születnek és mennek tönkre, szerelmek szöknek szárba, és elhibázott döntések születnek. Los Angeles-i párok és szinglik sorsának alakulását követhetjük nyomon: ott van a virágárus és a legjobb barátja, a tanárnő, aki afférba keveredik egy nős orvossal. Az üzletember és a katonanő, akik egy repülőúton találkoznak. Egy idős pár, akik az unokájukról gondoskodnak, és így tovább? A szerepekben (világ)sztárok sora tűnik fel.

Ted, az első éjszakai szolgálatát teljesítő boy szilveszter éjjelén a Los Angeles-i Mon Signor szállodában hajmeresztő kalandok elé néz. A nászutasok részére fenntartott szobában szemrevaló boszorkányok gyülekeznek. Amikor Ted belép a szobába ötven dollárt ígérnek neki, ha az egyik boszorkányt boldoggá teszi. Ezután jegesvödörrel a kezében Ted belép a 404-es szobába. Itt egy feldúlt férfi fogadja fegyvert szegezve rá. Azzal vádolja, hogy viszonya van a feleségével, és ezért most lakolnia kell. Hosszas tortúra után sikerül kimenekülnie a szobából. Következő útja a 309-es szobába vezet. Egy maffiózó lakik itt feleségével és két gyermekével. A házaspár szórakozni megy, a két gyereket Tedre bízzák. Ám ő magukra hagyja őket, és ettől kezdve elszabadul a pokol. Az elegáns tetőtéri lakosztályt Chester Rush, Hollywood híres komikus sztárja és barátai bérlik. Egy őrült fogadást kötnek, amelyhez szerencsétlen Tednek kell asszisztálnia.

Egy olyan világban, ahol bábok és emberek egymás mellett élnek -nem túl nagy harmóniában-, a levitézlett hekusból lett báb-magánnyomozó, Phil Phillips egy sorozatgyilkos nyomába ered egykori rendőrtársával, a kissé vonalas, ám nem túl áramvonalas Edwards detektívvel az oldalán.