Az Apu-trilógia Satyajit Ray, az indiai film talán legjelentősebb képviselőjének első három filmje, amely - bár egy indiai regényen alapul - sok életrajzi motívumot is felhasznál, és amit a filmes tapasztalatokkal addig egyáltalán nem rendelkező S. Ray a szó legjobb értelmében vett amatőr körülmények között forgatott. Az utolérhetetlen szépségű, fekete fehérben forgatott trilógia egy bengáli faluban élő szegény családról szól. Az apa, a tudós író a városba megy dolgozni, hogy megélhetést biztosítson feleségének és kisfiának, akiket kénytelen magukra hagyni. Az apa halálosan betegen jön haza, ettől kezdve az anyának még nagyobb áldozatokkal kell küzdenie azért, hogy tehetséges fiát, Aput taníttassa. A 2. és 3. rész Apu tanulóéveit, férfivá érését, szerelmét, a világgal való meghasonlását, elvonulását, majd lassú gyógyulását meséli el. A film vizuális szépsége, érzelmi mélysége utánozhatatlan és utolérhetetlen, ezt a bravúrt maga a rendező sem tudta még egyszer megismételni.

Egy nő életét követhetjük figyelemmel, amikor egy másnak szánt eljegyzési gyűrű elvezeti ahhoz a személyhez, akivel együtt kellene lennie.

Macon Leary útikönyveket ír - célja olyan utakra vezetni olvasóit, amelyek a lehető legkisebb megrázkódtatással járnak. Történetünk kezdetén éppen darabokra hullik az élete: a fia meghal, a felesége pedig éppen el akarja hagyni. És ekkor találkozik egy tőle homlokegyenest különböző nővel, Muriellel.

Michael Farr a depressziós özvegyember tanárként él 2 gyermekével az írországi Cohh városában. Miközben az élet nehézségeihez alkalmazkodni próbáló család éli mindennapjait, 2 évvel felesége halála után a férfi furcsa természetfeletti jelenségeket kezd tapasztalni...

Carter (Adam Brody), a fiatal, sikertelen író a padlóra kerül, amikor híres barátnője elhagyja. Kapóra jön, hogy rég nem látott nagymamája (Olympia Dukakis) bejelenti: rövidesen meghal. Carter vállalja, hogy gondozza a bolondos asszonyt, ám a nyugi helyett hatalmas felfordulás várja. Megismerkedik egy vonzó, de zűrös asszonnyal, Sarah-val (Meg Ryan) és annak vagány kamasz lányával, a szépséges Lucyvel (Kristen Stewart).

Háromszög történet egy népszerű író férj, egy unatkozó szépasszony feleség és egy kábítószerdíler, selyemfiú szerető között a hetvenes évek Európájának jóléti kapitalizmusában.

David Amerikából újra hazatér Rómába. Az amerikai-olasz újságíró titokban könyvet akar írni a Vörös Brigád-osztagokról, a terrorizmusról valamint Aldo Moro elrablásáról. Régi szerelme, Lia nem tud megszabadulni elhidegült, durva férjétől s a múlt örökségétől. David legjobb barátja, Bianchi professzor szintén életveszélyes ügyekbe keveredik. David egy estélyen megismerkedik a csábító, szenvedélyes, hatalomittas és hírhajhász amerikai fotóriporternővel.

Clark újra nekigyürkőzik, hogy befejezze a krimijét. A sztori annyira valódi, hogy a leírt borzalmakat a bátyja mind átélte, sőt börtönbe is zárták miatta. Ám a szerző kénytelen félbehagyni remekművét, amikor rájön, hogy komoly zűrbe keveredett. Erre a bátyja döbbenti rá azzal, hogy a karjaiban hal meg. Clark sejti, ki áll a háttérben, és ismeri is az egyetlen hatásos módot, hogyan vághatná ki magát a csávából...