Minato zaczyna się dziwnie zachowywać. Gdy zauważa to jego matka, Saori, kobieta postanawia przyjrzeć się bliżej sytuacji dziecka. Wkrótce odkrywa, że jej syn ma problemy ze swoim wychowawcą klasowym, Horim. Saori po śmierci męża samotnie wychowuje nastoletniego syna Minato.

Znany austriacki kompozytor wyjeżdża na urlop do Wenecji, gdzie inny turysta, nastoletni polski chłopiec, wzbudza w nim fascynację.

Kunieda Kei jest popularnym, młodym spikerem telewizyjnym, którego osobowości w pracy i poza nią drastycznie się różnią. Na zewnątrz jest obrazem doskonałości pieszczotliwie nazywanym „księciem”, podczas gdy w środku nieustannie przeklina niekompetentność otaczających go ludzi. Oczywiście nikt poza nim nie zna prawdy. Do czasu, gdy pewnego dnia wpada na poznanego w pracy animatora, Tsuzukiego Ushio. Chociaż w swojej masce i znoszonych ciuchach nie zostaje rozpoznany, w ramach rekompensaty za zranioną rękę Kei zostaje zmuszony do pomocy Tsuzukiemu. Tak zaczynają się jego desperackie starania o dochowanie pieczołowicie skrywanego sekretu. W końcu niemożliwym jest, aby ktoś mógł pokochać obie jego strony... prawda?

Córka rzeźnika z prowincji, Mélanie, w wieku 10 lat wykazuje niebywały talent do pianina. Próbując się dostać do konserwatorium muzycznego, doznaje urazy psychicznej do pianina, spowodowanej stronniczością jury egzaminacyjnego. Dziesięć lat później, już dorosła Mélanie, przybywa do kancelarii adwokackiej w poszukiwaniu pracy. Szef kancelarii jednak nie poszukuje adwokata, a opiekunki do dziecka. Zrezygnowana Mélanie godzi się na ofertę zajmowania się synem szefa. W szczególności przypada ona do gustu żonie pracodawcy, która, jak się okazuje, jest pianistką. Wrażliwość Mélanie na muzykę robi na niej wrażenie.

Policjant, przykładny mąż i ojciec przestaje ukrywać fakt, iż jest homoseksualistą, by odtąd żyć pełnią życia. Seria oszustw, których się dopuszcza dla pieniędzy, doprowadza go do więzienia, gdzie spotyka wielką miłość.

Camille i Martin są parą, oboje są też wykładowcami w tym samym kościelnym collegu. Akurat trafia się im okazja zmiany pracy na lepszą, pod warunkiem jednak, iż oboje zawrą związek małżeński. Kiedy jednak zdycha pies Camille, zdaje sobie ona sprawę z tego, że bardziej kochała swego psa niż przyszłego męża. Wkrótce Camille poznaje Petrę, która się w niej zakochuje. Kobiety spotykają się ponownie, jednak Camille nie jest pewna swych uczuć do Petry. Gdy Martin wyjeżdża na weekend, Petra i Camille spotykają się w cyrku, w którym pracuje Petra i spędzają wspólnie noc. Kiedy Martin dowiaduje się o tym jest w szoku...

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.

Gigli otrzymuje rozkaz porwania psychologicznie zagrożonego młodszego brata potężnego prokuratora federalnego. Kiedy plany się nie udają, szef Gigli wysyła Ricki, wspaniałą, swobodną gangsterkę, która ma własny zestaw rozkazów, aby pomóc w porwaniu. Ale Gigli zaczyna ulegać zdecydowanie niedostępnemu Rickiemu, co może stanowić zagrożenie dla jego zawodu.