Owdowiały Maxim de Winter, którego żona zginęła w zagadkowy sposób, poznaje w Monte Carlo młodą, niezamożną dziewczynę. Zakochuje się w niej i oświadcza się. Po ślubie razem jadą do rodzinnej posiadłości Manderlay. Tam nowa pani de Winter odkrywa, że zmarła Rebeka nadal rządzi zarówno służbą, jak i jej mężem. O to, aby wszystko pozostało tak, jak życzyła sobie pierwsza pani de Winter, dba wyniosła gospodyni, pani Danvers.

Ekranizacja najsłynniejszej obok "Gron gniewu" powieści Johna Steinbecka. Kalifornia, tuż przed I wojną światową. Adam Trask mieszka na farmie w pięknej dolinie Salinas wraz z dwoma synami, Aronem i Calebem. Bracia są bardzo różni: Aaron jest tym dobrym, a Cal złym. Ich matka, demoniczna Kate, prowadzi dom publiczny w pobliskim miasteczku. Nikt jednak tego nie wie, poza Calem. Jego wiedza, a także niechęć, jaką żywi do brata, jest przyczyną tragedii.... Sytuacji nie poprawia fakt, że obaj bracia podkochują się w tej samej dziewczynie, Abrze.

Rzecz dzieje się w 1327 roku w jednym z opactw benedyktyńskich w północnych Włoszech. Do opactwa przybywa angielski franciszkanin Wilhelm z Baskerville (Sean Connery) ze swym sekretarzem i uczniem, nowicjuszem benedyktyńskim Adsem (Christian Slater). W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie odbywa się ważne spotkanie o charakterze polityczno-religijnym, dotyczącym konwersacji na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Równolegle z tym wątkiem rozwija się wątek kryminalny. Tuż przed przybyciem Wilhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę.

Stewardessa mieszkająca w Kalifornii przewozi nielegalnie pieniądze z Meksyku do Los Angeles - i dostarcza je handlarzowi broni, który współpracuje z gangsterami. Dwaj agenci FBI wpadają na trop jej działalności, żądają posłuszeństwa i współpracy. Ona próbuje ich przechytrzyć.

Do Falls City przybywa tajemniczy młodzieniec Brandon. Szybko staje się ulubieńcem mieszkańców miasteczka, zwłaszcza dziewczyn. Brandon zaprzyjaźnia się z miejscową pięknością Laną. Zostaje zaakceptowany przez jej znajomych - recydywistów. Sam też zresztą święty nie jest. Kiedy trafia do aresztu za kradzież, Lana płaci za niego kaucję. Po wyjściu na wolność Brandon wyznaje szokującą prawdę.

Tulsa w stanie Oklahoma. Piszący wypracowanie szkolne, czternastoletni Ponyboy Curtis wraca wspomnieniami do niedawnych wydarzeń... Jest to opowieść o zaciętej i tragicznej w skutkach wojnie toczonej przez dwa, konkurujące ze sobą gangi - Soców i Greaserów.

To prawdziwa historia opowiadająca o popularnej pisarce. Kreuje ona publiczne życie celebrytów Katherine Hepburn, Tallulah Bankhead, Estee Lauder i dziennikarki Dorothy Kilgallen. Pracuje w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jest w tym dobra, do momentu gdy przestaje nadążać za otaczającym ją światem.

Tytułowe 451 stopni w skali Fahrenheita to temperatura w jakiej spala się papier. A spalanie papieru, a dokładniej książek, to nowe zadanie straży pożarnej, nałożone na nią przez faszystowskie władze w celu stłumienia wszelkich niepodległych ruchów inteligenckich. Jeden ze strażaków, Guy Montag, nie może się odnaleźć w nowej roli i zaczyna kwestionować rozkazy przełożonych oraz ideologię rządzących. Zbiega się to z momentem poznania pięknej kobiety oraz środowiska rebeliantów, którzy w ramach walki z sianym przez władzę terrorem uczą się na pamięć książek, aby ich zawartość nie zniknęła wraz ze zniknięciem papieru. Film jest drugą już ekranizacją powieści Ray'a Bradbury'ego o takim samym tytule.