Połowa lat 80, miasteczko Hill Valley... Młody, sympatyczny Marty (Michael J. Fox) przyjaźni się z pewnym osobliwym, starszym człowiekiem, doktorem Emmetem Brownem (Christopher Lloyd). Kiedy Marty przenosi się w czasie za pomocą wehikułu czasu skonstruowanego przez doktora, z przerażeniem odkrywa, że cofnął się o 30 lat wstecz... Na dodatek, zaraz po przybyciu zostaje przypadkowo potrącony przez swojego dziadka, a jego matka (oczywiście 30 lat młodsza) zakochuje się w nim... Marty musi w ciągu kilku dni znaleźć sposób na to, aby jego rodzice się w sobie zakochali, poradzić sobie z bandą opryszków, którzy prześladują jego ojca i przede wszystkim wrócić do swojego domu, do roku 1985...

Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

Pod koniec szalonych lat dwudziestych, w czasach prohibicji, początku ery swingu i kulminacji wojen gangsterskich dwaj bezrobotni muzycy, Jerry i Joe, są przypadkowo świadkami porachunków kryminalnych w dniu świętego Walentego. Wiedzą za dużo, więc nie pozostaje im nic innego, jak zwiać najdalej, jak to możliwe. Jedynym ratunkiem okazuje się ucieczka z Chicago na Florydę i to w kobiecym przebraniu. Teraz już jako Daphne i Josephine na chwilę przed odjazdem pociągu trafiają do żeńskiego zespołu jazzowego, udającego się na koncerty do Miami.

Michael J. Fox i Christopher Lloyd ponownie wcielają się w postacie Marty'ego McFlya i dr. Browna w nowych przygodach zaprezentowanych widzowi przez reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga. Brawurowa podróż Marty'ego i dr. Browna do 2015 roku tylko z pozoru rozwiązuje kilka przyszłych problemów rodziny McFly'ów. Kiedy amatorzy przygód wracają do domu, wkrótce odkrywają, że ktoś majstrował przy zegarze, aby stworzyć koszmarne Hill Valley w 1985 roku. Ich jedyną nadzieją, by zmienić przyszłość, staje się ponowny powrót do roku 1955.

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Robert Hays gra tu ekspilota, który podczas pechowego lotu musi przejąć stery samolotu po tym, jak załoga spożywa nieświeże danie. Z pomocą przychodzi mu Julie Hagerty w roli jego przyjaciółki, stewardesy i pilota w jednej osobie. Oni ratują co się da - a reszta już tylko przeszkadza, w tym Robert Stack, Lloyd Bridges, Peter Graves, Leslie Nielsen, Kareem Abdul-Jabbar... oraz wielu innych! Na listę przyczyn katastrofy wpisują się ponadto: religijny gorliwiec, psujące się przyrządy, telewizyjne przerwy na reklamę oraz romantyczna miłość. Błazenada, gagi co minutę i ataki śmiechu wliczone w cenę biletu!

Rob Gordon (John Cusack - Być jak John Malkovich) prowadzi niewielki sklepik muzyczny gdzieś, na jednej z mniejszych ulic Chicago. Oczekując na klientów, Rob zabija czas gawędząc ze swymi dwoma pomocnikami - dobrodusznym Dickiem i aroganckim snobem Barrym (Jack Black). Interesy nie idą najlepiej, a na domiar złego Roba porzuca jego długoletnia narzeczona Laura. Wpędza go to w prawdziwą depresję, tym większą, gdy uświadamia sobie, że jego związki z kobietami nigdy nie należały do udanych. Czy Robowi uda się stawić czoła własnej niedojrzałości i wreszcie uwierzyć w siebie?

Zasiadający przed komputerem Thomas dostaje niespodziewany telefon. Wiadomość, którą otrzymuje od swojej dziewczyny Francine sprawia, że chłopak powraca myślami do momentu, gdy oboje się poznali. Jego umysł zalewają obrazy z przeszłości. Retrospekcje najbardziej intymnych chwil spędzonych razem oraz maleńkich błędów, które mogą doprowadzić do zakończenia ich związku. „Prawda” jest częścią projektu zatytułowanego „Paris, je t'aime”.

Weekend. 48 godzin z życia pięciorga przyjaciół z walijskiego Cardiff, którzy rekompensują sobie ciężki tydzień pracy zabawą w klubach.

Młody nowojorski pisarz Jerry bezskutecznie próbuje uporządkować swoje życie uczuciowe. Jego związek z Amandą wisi na włosku. Wina za ten stan rzeczy leży w znacznym stopniu po stronie Amandy, która cierpi na "chroniczną niewierność". Za radą starszego kolegi po piórze, Jerry podejmuje walkę o uratowanie związku. Przede wszystkim będzie musiał pokonać własne lęki i frustracje. Neurotyczny charakter młodego pisarza nie będzie jedyną przeszkodą, która stanie na drodze do szczęścia młodych ludzi.

John Clasky (Adam Sandler) jest oddanym ojcem, którego nieprzeciętne umiejętności szefa kuchni zapewniły jego rodzinie (Tea Leoni, Cloris Leachman) życie na najwyższym poziomie włączając w to letni dom w Malibu i cudowną gosposię Flor (Paz Vega). Piękna Meksykanka właśnie przeprowadziła się do Los Angeles ze swoją 12-letnią córką szukając lepszego życia. Gdy podejmuje pracę i wprowadza się na lato do państwa Clasky, Flor nie zdaje sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwa czekają na nią ze strony bogatych, ekscentrycznych Amerykanów. Różnice kulturowe prowadzą do serii mniej lub bardziej zabawnych nieporozumień.

Atrakcyjna rozwódka Daphne Wilder (Diane Keaton) to matka, której miłość rodzicielska nie zna granic. Samotnie wychowała trzy dorosłe córki: rozsądną Magie (Lauren Graham), seksowną i beztroską Mae (Piper Perabo) oraz czarującą Milly (Mandy Moore), która działa na mężczyzn jak lep na muchy. Dla Daphne, odkąd wybrała życie singielki, dzieci stały się sensem życia. Chcąc oszczędzić swojej najmłodszej córce rozczarowań i błędów, przedsiębiorcza Mama postanawia znaleźć dla niej idealnego mężczyznę. W końcu kto, jak nie ona, ma wiedzieć najlepiej czego potrzebuje jej ukochane dziecko? Czy jednak córka podzieli tę opinię?? Role nieoczekiwanie odwrócą się, gdy to matka spotka spóźnioną miłość. Teraz to córki zaczną układać scenariusz jej życia.