Trwa wojna. Rick prowadzi w Casablance nocny klub. Pewnego dnia zjawia się tam Ilsa, kobieta, w której niegdyś Rick był bardzo zakochany. Planowali wspólnie wyjechać do Paryża, lecz jego ukochana nie zjawiła się w umówionym miejscu. Mroczne tajemnice i klimat wojennej okupacji stanowi tło do opowieści o głębokim i uczuciu i trudnych wyborach życiowych.

"Wschód słońca" ma tę świetlistą prostotę konstrukcji, która dana jest bardzo niewielu filmom: troje zwykłych bohaterów, odwieczny dramat uczuć, jedność akcji. Bawiąca na wakacjach kobieta usiłuje nakłonić młodego farmera, by zgładził swoją żonę i zamieszkał z nią w mieście. Ten, poczciwy, ale dość słabego charakteru, ulega w końcu i zamierza dokonać zbrodni podczas przejażdżki łódką. Cofa się wszakoż w decydującym momencie. Żona, pojąwszy, co się miało stać, ucieka w przerażeniu.

Miki i Minnie wraz z Horacym i Klarabellą wyruszają w podróż. W pewnym momencie główni bohaterowie zostają rozdzieleni. Miki musi odnaleźć ukochaną.

Koniec 1944 roku, żołnierze wrogich armii: Fin oraz Rosjanin trafiają do gospodarstwa Laponki. Cała trójka zmuszona jest do współpracy mimo nienawiści i barier językowych.

Są lata 50., profesor Vivian Bell przyjeżdża do Nevady, aby wziąć rozwód. Jest niezadowolona ze swojego małżeństwa i czuje się źle na ranchu, na którym się zatrzymała. Zaczyna czuć narastające przyciąganie do Cay Rivers, pewnej siebie lesbijki i córki właściciela rancha. Emocje uwolnione przez ich rozwijajacą się intymność i wątpliwości Vivian co do jej uczuć do Cay mieszają się z górskim krajobrazem oraz piosenkami country.

14-letnia Grace podczas przejażdżki konnej uległa poważnemu wypadkowi. Straciła nogę, a jej ukochany koń Pielgrzym został okaleczony. Dziewczynka oskarża rodziców o swoje kalectwo. Jej matka, Annie, wierzy, że córce pomoże uzdrowienie jej zdziczałego konia. Zawozi Grace i Pielgrzyma na rancho Toma Bookera, który leczy konie po traumatycznych przejściach. W ciągu miesięcy spędzonych na jego farmie Grace odzyskuje radość życia, a jej koń poddaje się w końcu zaklęciom Toma. Jego magii ulega także Annie, która zakochuje się w niezwykłym kowboju.

Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!

Annie Savoy jest nauczycielką w Durham, niewielkim miasteczku w Karolinie Północnej. Jedną z głównych atrakcji w mieście są mecze drugoligowej drużyny baseballowej. Annie, była czirliderka, jest obecnie zagorzałą fanką i maskotką drużyny "Byków". Tradycją stało się, że każdego roku Annie oddaje swe wdzięki jednemu z graczy. Jednakże tym razem nie wie, którego z zawodników wybrać: czy doświadczonego Crasha Davisa, czy świetnie rokującego debiutanta Nuke'a LaLoosha.

Boy hotelowy Ted jest świadkiem czterech niezwykłych historii w pewną noc sylwestrową. W apartamencie dla nowożeńców trwa sabat czarownic, a w pokoju 404 dochodzi do gwałtownej kłótni małżeńskiej... o kochanka żony. Tymczasem w pokoju 309 pozostawione bez opieki dzieciaki stają na głowie, zaś w apartamencie na ostatnim piętrze hollywoodzki producent sprawdza skuteczność tricków mistrza Hitchcocka