Po siedmiu latach zaniedbywania i ignorancji światowej sławy pianistka Charlotte odwiedza w domu swą córkę Evę. Ta, aby zaskoczyć matkę, sprowadza swą umysłowo chorą siostrę Helen, zamkniętą przed laty przez matkę w zakładzie dla obłąkanych. Napięcie między Charlotte i Evą zaczyna rosnąć uzmysławiając obu kobietom konieczność wyjaśnienia sobie wielu spraw.
Bogaczka Mary Haines nie zdaje sobie sprawy, że jej mąż ma romans z ekspedientką Crystal Allen. Sylvia Fowler i Edith Potte, słysząc tę plotkę od znajomej manikiurzystki postanawiają upokorzyć Mary, aranżując spotkanie z plotkarką.
Dziewiętnastoletnia Casey porzuciła marzenia o studiach, by się zajmować wychodzącą z uzależnienia od metaamfetaminy i niebezpiecznych mężczyzn matką. Tymczasowo pracuje w miejscowej bibliotece i stara się w miarę spokojnie przeżyć każdy kolejny dzień. Pewnego dnia poznaje Jina, starszego o prawie dwadzieścia lat tłumacza amerykańskiej literatury.
Dwunastoletnia afgańska dziewczynka i jej matka tracą pracę w szpitalu, który zostaje zamknięty po przejęciu władzy przez Talibów. Dodatkowo wprowadza się zakaz opuszczania domów przez kobiety bez „prawnej opieki”, czyli towarzystwa dorosłego mężczyzny lub chłopca. Główne bohaterki zostają w ten sposób praktycznie skazane na areszt domowy, ponieważ nikt inny oprócz podstarzałej babci z nimi nie mieszka. Nie mogąc liczyć na pomoc z niczyjej strony, kobieta przebiera swoją córeczkę za chłopca, nadaje jej imię Osama i wyrusza wraz z nią na poszukiwanie zatrudnienia.
Tori jest małym chłopcem, Lokita zaledwie nastolatką, oboje uciekli przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chcieliby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników, rodziny domagające się wsparcia i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę, gdzie do eksploatowania pozbawionych opieki i praw dzieci przyłączają się przestępcy. Podejrzani dla urzędów, bezbronni wobec przemocy, chłopak i dziewczyna mają tylko siebie. „Tori i Lokita” to opowieść o odwadze i nadziei, których nie sposób złamać. O sile przyjaźni w świecie, który niszczy więzi, o wartości wzajemnej troski, choć wokół liczą się tylko pieniądze.
Hollywoodzka aktorka, Suzanne Vale, popada w uzależnienie od narkotyków i stacza się na dno. Jej firma nalega na terapię, która jest warunkiem jej dalszego zatrudnienia. Zamieszkuje z matką, która pomaga jej walczyć z nałogiem.
Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, by uczcić awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są April z mężem Gottfriedem, zwolennikiem medycyny alternatywnej, para lesbijek - Martha i jej kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny, oraz bankier Tom, który zaczyna imprezę od kokainy. Mąż gospodyni zdaje się być niezainteresowany sytuacją. Sączy wino i od czasu do czasu puszcza muzykę z płyty winylowej. Mężczyzna skrywa tajemnicę, której ujawnienie odwróci układ sił między bohaterami.
Nastolatka Vivian mieszka na przedmieściach Beverly Hills. Razem z nią, pod jednym dachem, żyje jeszcze dwóch braci i rozwiedziony ojciec. Żyją dość skromnie, gdyż jedynym ich źródłem utrzymania jest ich wujek Mickey, którego córka ma się do nich wprowadzić. Dziewczyna wyszła właśnie z kliniki odwykowej i jest dość wyzwolona. Po niedługim czasie, dziewczyna staje się idolką dla Vivian, z czego nie jest zadowolony jej ojciec.
Tolek Cacek i jego kompani mają szanse, aby pokosztować luksusów Beverly Hills. To wszystko dlatego, że bogata dama zapisała cały swój majątek Benny'emu Kuleczce. Pod warunkiem jednak, że Benny utrzyma się przy życiu przez najbliższe 48 godzin.
Młode, międzyrasowe małżeństwo właśnie przeniosło się do swojego wymarzonego domu w Kalifornii. Wydawałoby się, że od teraz będą wiedli szczęśliwe życie, gdyby nie fakt, że mieszkający obok nich sąsiad okazał się być funkcjonariuszem policji w Los Angeles, który nie uznaje tego typu związków. Mianując siebie nadzorcą tej właśnie okolicy, zaczyna nękać nowożeńców, kórzy wobec jego nieustannych najść, zaczynają stawiać opór policjantowi.
Opowieść o grupie żyjącej na przedmieściach kalifornijskiej młodzieży, rozpoczynająca się od samobójstwa tytułowego Kena (Adam Chubbuck). Shawn (James Bullard), choć spotyka się z rówieśniczką Zoe (Zara McDowell), ma jednocześnie romans z jej matką (Maeve Quinlan). Tate'a (James Ransone) strasznie denerwują dziadkowie, z którymi mieszka (Patricia Place i Harrison Young). Claude'a (Stephen Jasso) tyranizuje brutalny ojciec (Wade Williams). Peaches (Tiffany Limos) musi udawać niewinną i cnotliwą przed bardzo religijnym ojcem (Julio Oscar Mechoso), choć w tajemnicy uprawia pozamałżeński seks i wolałaby się wyprowadzić z rodzinnego domu.
Podczas wieczoru kawalerskiego, przyszły pan młody i czterech jego drużbów, spędzają razem czas. Trzydziestokilkuletni mężczyźni toczą burzliwe debaty na temat ojcostwa, odpowiedzialności i wierności. Dochodzą do wniosku, że to koniec okresu dojrzewania i najwyższy czas dorosnąć.