Tai jaudinanti istorija apie žmogų, egzotiškose senovės Amerikos prerijose bei Pirmojo Pasaulinio karo apkasuose, ieškantį kompromiso tarp savęs ir savo šeimos. Anthony Hopkinsas vaidina Jungtinių Valstijų kavalerijos karininką, kuris atsistatydino, protestuodamas prieš nepakenčiamą požiūrį į indėnų tautą, ir apsigyveno nuošalioje Montanos kalvų papėdėje kartu su trimis labai skirtingais savo sūnumis: šaltakraujiškuoju Alfredu, idealistu jaunyliu Samueliu ir maištinguoju, egzotišku viduriniuoju Tristanu. Juos visus sieja beatodairiška meilė šeimai, tačiau kai į brolių gyvenimą įsiveržia moteris (J. Ormond), konkurencija tarp jų virsta neapykanta.
Tiesiog iš savo namų, esančių viename Bostono kvartale, dingsta ketverių metukų mergaitė. Dingusios vaiko teta, nesulaukusi pakankamų, jos nuomone, pastangų iš policijos atstovų, pasamdo du privačius detektyvus Patriką ir Angie. Nors abu sekliai bando atsisakyti naujo tyrimo, motyvuodami, kad dingusių vaikų bylos nėra jų specializacija, dingusios mergaitės šeima nori būtent šios poros. Pirma, jie – ne policija, antra, detektyvai patys kilę iš kaimynystės, tad pažįsta visus aplinkinius. Pamažu bylos detalės pradeda piešti vientisą paveikslą. Detektyvai bendrauja su narkotikų prekeiviais, gaujų nariais, pedofilais bei kitokio plauko nusikaltėliais ir žingsnis po žingsnio artėja prie pagrobtos mažametės. Tačiau nė vienas nenujaučia, kad tikroji moralinė dilema ir didžiausi sunkumai jų laukia tuomet, kai atrodys, jog byla jau išspręsta.
Jaunutė meno koledžo studentė Kendi įsimyli bohemišką poetą Deną. Meilė svaigina, pasaulis atrodo tobulas. Visiško užsimiršimo ir ekstazės pora siekia vartodama heroiną. Narkotikai nugramzdina į saldų sapną, nutrina ribas tarp realybės ir svajų. Tačiau netrukus jiems tenka palikti svaigulio kupiną iliuzinį rojų – narkotikams nuolat trūksta pinigų, tad nematydama kitos išeities, Kendi pradeda verstis prostitucija. Denas neprieštarauja, nes nebegali gyventi be kasdienės dozės. Dabar jų vienintelis rūpestis – kaip prasimanyti šlamančių dar vienai pražūtingo preparato porcijai ir dar kartą gurkštelėti iš gyvenimo šaltino. Nei vedybos, nei Kendi nėštumas nepadeda atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų. Abudu lekia į juodąją bedugnę, akimirksniu praryjančią ir neviltį, ir neaprėpiamą liūdesį. Nejau nėra jokios išeities? Ar paklydę neįžvelgiamoje tamsoje jiedu sugebės vėl iš naujo susirasti vienas kitą?
Džonis Polardas garsėjo nuostabiomis, deja, išgalvotomis istorijomis ir tuo, kad jam visai nesisekdavo žirgų lenktynėse. Visi žinojo, kad jis per sunkus ir per didelis būti žokėjumi. Tačiau Džonis neišmanė, kuo daugiau verstis ir kaip kitaip pelnytis duoną. Vieną gražią dieną jis sutiko milijonierių Čarlį Hovardą... Šis nusipirko juokingą žirgą – kresną kuiną, niekad nelaimėjusį nė vienerių lenktynių. Įsivaizduokite, kaip iš jo šaipėsi kitų žirgų savininkai ir lenktynių mėgėjai, kai pamatė keistąją porelę – peraugusį žokėjų Džonį ir nevikriai stripinėjantį arkliuką Džiuvėsėlį. Tačiau šaipytis ir juoktis buvo per anksti. "Arklių užkalbėtoju” pramintas garsusis žirgų treneris Tomas Smitas ėmėsi rengti Džiuvėsėlį lenktynėms.
Filmas pasakoja apie sėkmingai dirbantį Londono narkotikų prekeivį. Visą gyvenimą jis aktyviai pardavinėjo kokainą, o po to nusprendė išeiti užtarnauto poilsio. Paskutinis darbelis prieš išeinant į pensiją turėjo būti seno draugo dingusios dukters paieška, tačiau iškyla reali grėsmė, kad jam nepavyks išbristi iš kokaino rojaus.
Biografinė drama supažindina su 1970-ųjų JAV televizijos laidų vedėju Chacku Barrisu, kuris gyveno dvejopą gyvenimą - buvo ne tik televizijos laidų prodiuseris, bet ir samdomas žudikas, vykdė (o gal ne...) slaptas CŽV užduotis. Chuckas Barris parašė autobiografinę knygą , kurioje lyg tarp kitko prisipažino nužudęs 33 žmones. Tuo nepatikėjo nei artimiausi bičiuliai, nei kolegos. Iki šiol nėra tikrai žinoma, ar CŽV agentai tikrai buvo užverbavę TV žvaigždę, ar jis pats sugalvojo šią skandalingą istoriją. Kaip atskirti realybę nuo prasimanymo? Gal jis pats išsigalvojo neegzistuojančius herojus, gal jį kankino haliucinacijos.