Derekas Vainjardas lygtinai paleidžiamas į laisvę po 3 kalėjime už žmogžudystę praleistų metų. Prieš patekdamas į kalėjimą Derekas buvo skustagalvis, vadovavo žiauriai rasistinius nusikaltimus visame Los Andžele dariusiai gaujai. Jo veikla padarė stipria įtaką Deniui. Kalėjime pasikeitęs, nauju žmogumi tapęs Derekas atnaujina ryšius su gauja ir stengiasi sulaikyti Denį nuo žingsniavimo tuo pačiu žiauriu keliu.

Filmas nufilmuotas pagal tikrus įvykius, kurie įvyko Japonijoje 20-aisiai metais. Šuo kiekvieną dieną išlidėdavo ir pasitikdavo savo šeimininką. Šeimininkas netikėtai mirė, tačiau šuo 9-ius metus kiekvieną vakarą ateidavo jo pasitikti ir laukdavo iki paskutinio traukinio. Vėliau japonai, pastatė jam paminklą toje vietoje, kur jis laukdavo savo šeimininko. Pats šuo dalyvavo paminklo atidengimo ceremonijoje. Jam mirus, šalyje buvo paskelbta gedulo diena. II-o pasaulinio karo metu paminklas buvo sunaikintas-metalas buvo reikalingas karo reikmėms, tačiau 1948 metais jis buvo atstatytas. Šiandieną, paminklo vieta yra įsimylėjusiųjų susitikimo vieta, o šuns įvaizdis Japonijoje tapo meilės ir ištikimybės simboliu.

Didžiulis mielas raguotas pabaisa Džeimsas Salivanas, apaugęs melsvu kailiu su violetinėmis dėmėmis, vadovauja pabaisų fabrikui. Jis su savo padėjėju ir geriausiu draugu Maiku Vazovskiu (vienaakiu žaliu pabaisiuku) ir kitais keistais pabaisomis milžiniškame fabrike gamina energiją iš vaikų klyksmų. O tam reikia vaikučius kasnakt gąsdinti. Tačiau vieną gražią dieną į labai gerai nuo žmonių saugomą fabriką netyčia patenka mergytė Bū. Keisčiausia, kad mažoji Bū visai neišsigąsta, o pabaisos pašiurpsta iš siaubo…