Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Profesor Parker Wilson za namową córki przyjmuje pod swój dach szczeniaka. Od tej pory psa i człowieka łączy niezwykła więź. Pies Hachiko codziennie odprowadza swego pana o tej samej godzinie na dworzec, a później po niego przychodzi...

Scenarzysta „28 Dni Później” i „W Stronę Słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy - Nathan. Caleb poznaje w nim piękną Avę - pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

Historia trzech artystycznych cyganów (poety, malarza i kompozytora) w Paryżu XX stulecia i ich życiowych trudności. Melancholijnymi obrazami twórca tego autorskiego filmu skłania widzów do przeżywania lęków swoich postaci: przed artystycznym niepowodzeniem, wynikającymi z tego problemami finansowymi, przed samotnością i chłodem wielkiego miasta...

Małżeństwo, David i Linda Howard, nudzą się ze sobą, nie oczekują żadnych niespodzianek. Życie mija na marzeniach o bardziej intratnym stanowisku dla Davida, które pozwoli kupić lepszy samochód. David Howard jest specjalistą od reklamy. Pominięcie go przy awansie powoduje, że małżonkowie postanawiają porzucić mieszczańską nudę. Zostawiają ciepłe posadki, wsiadają w świeżo zakupiony luksusowy samochód turystyczny i ruszają w drogę.

Niezależna, samotna i zdeterminowana Mary Bee Cudy (Hilary Swank) podejmuje się misji, której bali się wszyscy mężczyźni. Jej zadanie to eskortowanie trzech szalonych młodych kobiet na drugi koniec kraju - do Iowy. Na miejscu obłąkanymi zaopiekuje się żona pastora (Meryl Streep). Kiedy Mary Bee ratuje od stryczka dezertera George’a Briggsa (Tommy Lee Jones), ten, wdzięczny za ocalenie, zobowiązuje się towarzyszyć jej w niebezpiecznej podróży.

Nafas jest dziennikarką, która urodziła się w Afganistanie, ale jeszcze jako dziecko wyjechała z rodzicami z kraju i zamieszkała w Kanadzie. Jej siostra nie miała tyle szczęścia. Jako dziecko straciła nogi w wyniku eksplozji miny i pozostała w Afganistanie. Wiele lat później Nafas otrzymuje list od swojej siostry, w którym pisze ona, iż zamierza popełnić samobójstwo. Dziennikarka postanawia więc wrócić do opanowanego przez Talibów Afganistanu i powstrzymać siostrę przed dokonaniem samobójstwa.

Zbliża się zima 1867 r., a w magazynach Denver pozostało whisky zaledwie na 10 dni. Gdy okolicę obiega wieść o zbliżającym się transporcie kolejowym z 600 baryłkami trunku, wydawca lokalnej gazety powiadamia o kompromitującym ładunku działaczkę ruchu antyalkoholowego, która na czele kobiet rusza na Denver, by bronić honoru miasta. Indianie, górnicy i inni mieszkańcy Denver są także zainteresowani zawartością mknących przez prerię 40 wagonów. W tumanach burzy piaskowej dochodzi do konfrontacji zwolenników i przeciwników wody ognistej.