Válečné drama vycházející ze skutečných událostí, k nimž došlo na jaře 1940 u severofrancouzského Dunkerku. Evakuace proběhla pod krycím názvem „Operace Dynamo“. Téměř 400 000 britských vojáků se ocitlo v pasti, když obranný perimetr před nepřítelem drželi Francouzi a každou hodinu se zmenšoval. Statisíce vojáků se tak nachází na pláži u jediného mola a čekají na pořádné lodě, které by je evakuovaly. Pro snímek je charakteristická atmosféra strachu, že se Němcům podaří prolomit poslední zbytky obrany a zmasakrují britské vojáky na pláži. Každý se tak chce zachránit.
Po návratu z letního kurzu francouzštiny zjistí sedmnáctiletý Phil, že jeho rodné městečko zasáhla silná bouře. Otřes však neutrpěly jen perfektně upravené zahrádky. Mezi jeho matkou a sestrou panuje podivné dusno, kterému neumí přijít na kloub. Aby unikl napjaté atmosféře, tráví zbytek léta pojídáním zmrzliny a hraním “oblíkaček” s nejlepší kamarádkou Kat. S novým školním rokem přijde i nový student – pohledný a tajemný Nicholas. Poblázněný Phil pozoruje objekt svého zájmu, jak běhá po škole na stadionu, a je štěstím bez sebe, když začne Nicholas opětovat jeho city. Jakmile se však projeví nestálost jeho první lásky, Phil si uvědomí, že se musí nejprve vypořádat s problémy ze své minulosti, aby mohl ustát ty současné.
Hlavním hrdinou tohoto filmu je mladý německý voják Ernst Graeber, který strádá na ruské frontě. Po několika letech na frontě Ernst dostane pár dní dovolené a tak se chce vrátit alespoň na chvíli domů. Jenže místo domova nachází trosky bývalého města. Nemůže najít vlastní rodinu a nikdo o nich nic neví. Prochází zdevastovanými ulicemi, potká bývalou spolužačku Alžbětu a zamilují se do sebe. Zbývá ale jen pár dní, než se bude muset Ernst vrátit na frontu a tak si chtějí užít zbývající čas na plno, protože jak v lásce tak ve válce není nic jistého.
Německý ponorkový útok na osobní parník Lusitania se dvěma tisíci cestujících byl jedním z nejbrutálnějších činů I. světové války. Britská dramatická rekonstrukce skutečné události. 7. května 1915 - v dějinách jsou okamžiky, které navždy změní svět. Ze zásad a norem se stane cár papíru. Říká se, že tehdy je ztracena nevinnost doby. Taková chvíle nastala 7. května 1915, kdy dva tisíce mužů, žen a dětí plujících přes Atlantik z Ameriky již zahlédlo britské pobřeží. Netušili, že jsou figurkami ve velké válečné hře. Německý ponorkový útok na osobní parník Lusitania byl jedním z nejbrutálnějších činů, ke kterým za 1. světové války došlo. Vyvolal polemiky, které trvají dodnes. Byl začátkem kruté éry, v níž je pro vlády a teroristy válka dostatečným ospravedlněním k obětování nevinných životů. Britská dramatická rekonstrukce skutečné události.