Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.
Nadano mu wiele imion: "Mister Dynamit", "Ojciec chrzestny soulu", "Najciężej pracujący człowiek w show biznesie". Ale dopiero teraz będziemy mogli poznać prawdziwe oblicze legendy. James Brown już jako młody człowiek doświadczył niemal wszystkiego - odrzucenia, przemocy, poprawczaka i więzienia. Nikt nigdy nie nauczył go zasad. A on sam urodził się po to, by je łamać. Film oparty na niezwykłej historii życia Jamesa Browna zabiera widzów w podróż, rozpoczynającą się biednym dzieciństwem muzyka i prowadzącą przez proces jego ewolucji w jedną z najbardziej wpływowych postaci XX wieku.
Po dwudziestu latach przerwy brytyjski zespół rockowy Strange Fruit zamierza wrócić na scenę. Grający na instrumentach klawiszowych Tony bierze sprawy w swoje ręce. Przekonuje pozostałych członków grupy, żeby znów razem wystąpili. Ci, biorąc pod uwagę, że od czasu rozpadu zespołu żaden z nich nie zrobił w swoim życiu nic sensownego, bez chwili wahania przystają na propozycję. Wizja sławy i rozentuzjazmowanego tłumu fanów rozwiewa wszelkie wątpliwości.Nominowana do dwóch Złotych Globów komedia o grupie starzejących się muzyków, którzy próbują wrócić na szczyt sławy. Jej twórcą jest wyróżniony nagrodą Emmy za telewizyjny obraz Historia Josephine Baker Brian Gibson (Tina, Pod presją). Autorami bezpretensjonalnego, pełnego humoru scenariusza są Dick Clement i Ian La Frenais, którzy pracowali wspólnie przy filmach The Commitments, Angielska robota czy Zabić Bono.
Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (m.in. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników...
Życie Joe Albany, znanego pianisty jazzowego tworzącego w Hollywood lat 70., narkomana i ojca, zostaje pokazane z punktu widzenia dorastającej córki.