Partia potenciálnych teroristov plánuje útok, pri ktorom má pretiecť veľa krvi. Len sa nemôžu zhodnúť, čia krv by to mala byť. Sila filmu s prvkami čierneho humoru spočíva v nejednoznačnosti aj podvratnosti, s akou využíva stereotypy moslimov, britských politikov aj fanatikov akéhokoľvek druhu. O samovražedných atentátoch sa tu hovorí rovnako bezstarostne ako o príbehu filmu Leví kráľ. Humor nevyplýva len z účelne pointovaných situácií či širokej palety exotických nadávok, ale aj z precíznej charakterizácia postáv. Tie snímka predstavuje ako nebezpečné nielen pre britskú spoločnosť, ale predovšetkým pre nich samých. Hoci je divák stavaný do pozície, kedy sa smeje prípravám teroristickej operácie, je tento smiech zákonite sprevádzaný mrazením v chrbte. Originálny, humornými situáciami nabitý, odvážny, ale nie neúctivý snímok kladie medzi rečou mnoho otázok, nad ktorými však stojí tá najzásadnejšie: Kde leží a ako tenká je hranica medzi mučeníkom a hňupom?

Natálie, jeptiška z odlehlého ruského kláštera, přijíždí do Moskvy 17 let po teroristickém útoku na divadlo Dubrovka. Je tam vyslána, aby uspořádala večer na počest obětí útoku, k němuž došlo v říjnu 2002. Brzy se dozvídáme, že Natálie a její rodina byli svědky tragédie. Organizátoři a účastníci této vzpomínkové akce nebo konference (jak byli požádáni, aby ji oficiálně nazývali), na které okolní svět již téměř zapomněl, se cítí jako přítěž společnosti. Poté, co několik účastníků popíše časový sled událostí, se dozvídáme temné detaily Natáliina osobního příběhu.

Politický thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 1976, kedy bolo unesené lietadlo spoločnosti Air France na linke Tel Aviv – Paríž. Počas medzipristátia v Aténach pristúpili do lietadla dvaja nemeckí radikáli Brigitte Kuhlman a Wilfred Bose a dvaja členovia ľudového frontu pre oslobodenie Palestíny. Po štarte prinútili pilotov odkloniť let najskôr do Bengázi v Líbyi, kde načerpali palivo a neskôr pristáť v Entebbe v Ugande. Po pristáti požadovali výkupné 5 miliónov dolárov a prepustenie 53 odsúdených palestínskych teroristov v Izraeli. Ak by neboli ich podmienky splnené, začali by zabíjať rukojemníkov. Izraelská vláda odmietla vyjednávať. Špeciálne armádne komando začalo pripravovať operáciu na záchranu rukojemníkov nazvanú aj ako operácia Blesk.