Travis, weteran wojny w Wietnamie cierpiący na bezsenność, zatrudnia się jako taksówkarz na nocnej zmianie. Jeżdżąc wieczorami po Nowym Jorku, styka się z najbardziej podejrzanymi i niebezpiecznymi ludźmi i zdaje sobie sprawę, ile otacza go przemocy i okrucieństwa. Próbuje, bezskutecznie zresztą, nawiązać znajomość z pracowniczką kampanii wyborczej, Betsy. Spotyka też młodą prostytutkę Iris, którą chce uwolnić od ciemiężyciela. Mężczyzna postanawia na własną rękę rozprawić się z całym "robactwem" tego miasta...

Film opowiada o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty Joy Division, legendarnej grupy rockowej grającej muzykę klasyfikowaną jako post-punk. Curtis rozdarty pomiędzy życiem rodzinnym, rosnącą sławą oraz miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo 18 maja 1980 roku w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszego tournee Joy Division po Stanach Zjednoczonych. Nie zdając sobie z tego sprawy, Ian Curtis zmienił oblicze muzyki rockowej.

Jak byś zareagował/-a, gdyby ktoś kogo kochasz usiadł z tobą późnym wieczorem i spokojnie powiedział, że chce zakończyć życie zanim nastanie poranek? To właśnie spotkało Thelmę Cates (Anne Bancroft). Jej córka - Jessie (Sissy Spacek) tak zrobiła. Epileptyczka w średnim wieku, niezdolna do utrzymania pracy, z synem narkomanem będącym w konflikcie z prawem i rozpadającym się małżeństwem. Jessie nie może znaleźć powodu do dalszego życia. Co zrobi matka, by pomóc córce?

Oryginalna opowieść o inteligentnym i wrażliwym Johnnym, który po dokonaniu haniebnego czynu ucieka z rodzinnego miasta do Londynu. Tam próbując odnaleźć swoje miejsce na ziemi, rozmawia z przypadkowo napotkanymi ludźmi. W ten sposób zbiera nowe doświadczenia. Niestety to co odkrywa nie spełnia jego oczekiwań.

Szwedzki reżyser Roy Andersson, twórca "Pieśni z drugiego piętra" w filmie "Do ciebie, człowieku", zaskakuje widza barwną mozaiką scen. Buduje z nich uniwersalną opowieść o ludzkim życiu. Dopracowany wizualnie w najdrobniejszych szczegółach film Anderssona przesycony jest błyskotliwym czarnym humorem. Reżyser z uwagą przygląda się każdemu z nas - naszym marzeniom, pragnieniom, radościom, szaleństw

Żyjący w Los Angeles, początkujący aktor Andrew "Large" Largeman (Zach Braff) zmuszony jest do odbycia swoistej podróży sentymentalnej do rodzinnego New Jersey. Nieuchronnie zbliża się do unikanej przez lata konfrontacji z ojcem (Ian Holm - Aviator). Na każdym kroku spotyka starych znajomych, tworzących specyficzną mozaikę osobowości. Zbieg okoliczności łączy go także z losem Sam (Natalie Portman), dziwnej dziewczyny, za sprawą której Large znajduje w sobie dość odwagi, by otworzyć swe serce i umysł na doświadczenia niesione przez życie.

Główny bohater jest matematykiem badającym liczbę π i doszukującym się w niej klucza do zrozumienia natury świata. Jest przekonany że dzięki zdobytej wiedzy jest w stanie przewidywać przyszłość. Jego odkryciami zaczynają się interesować agenci potężnego koncernu oraz członkowie sekty religijnej.

"Ulice nędzy" to zapowiedź nowego oblicza sztuki filmowej w wykonaniu Martina Scorsese - a jednocześnie genialny początek wieloletniej współpracy z Robertem De Niro. To historia życia Scorsese, częściowo autobiograficzna opowieść o pierwszym pokoleniu synów i córek nowojorskiej "Małej Italii". Harvey Keitel wcielił się w rolę Charliego, pracującego w szeregach lokalnej mafii. Amy Robinson zagrała Teresę, dziewczynę, którą jego rodzina uważa za nieodpowiednią partię, ze względu na chorobę. Natomiast Robert De Niro stworzył niezapomnianą kreację Johnny'ego Boya - drobnego kanciarza w podstępnym świecie wielkich przekrętów i pieniędzy, którą Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków wyróżniło nagrodą dla "najlepszego aktora drugoplanowego".

Jon pracuje na uniwersytecie, pisze książkę. Jego siostra Wendy marzyła, by być dramatopisarką. Drogi rodzeństwa dawno się rozeszły. Mimo, że oboje dobiegają czterdziestki, są niedojrzali emocjonalnie, odczuwają lęk przed stabilizacją. Ona wikła się w romans z żonatym mężczyzną, on spotyka się z pewną Polką, ale nie potrafi zdecydować się na wspólną przyszłość. Jon i Wendy niechętnie wracają myślami do dzieciństwa, które za sprawą ojca było dla nich koszmarem. Nadchodzi jednak moment, gdy muszą zamieszkać ze starszym panem pod jednym dachem.

Początek studiów w Oslo to dla Thelmy początek nowego życia. Młoda kobieta nie tylko musi stawić czoła miłości, lecz także gwałtownym emocjom, których sama nie potrafi nazwać, a wręcz woli ich nie dostrzegać. Czy po tym, jak zawładną życiem jej i jej otoczenia, Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?

Pisarz, załamany śmiercią narzeczonej, tworzy nieformalną rodzinę ze swoją bliską przyjaciółką oraz adaptowanym chłopcem, który twierdzi że jest z Marsa. Nowa para ignoruje mądre rady rodzicielskie siostry pisarza i po serii dziwnych wydarzeń zaczyna wierzyć w to, co mówi 6-letni chłopczyk, który jest przekonany, że pochodzi z Marsa.

Nastolatka Emily Rose (Jennifer Carpenter) staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił.

Laura (Julia Roberts) i Martin (Patrick Bergin) są małżeństwem od czterech lat. Z pozoru wszystko między nimi dobrze się układa. Okazuje się jednak, że Martin jest psychicznie chory. Swoją żonę traktuje jak zdobycz, która musi być mu absolutnie posłuszna. Ma obsesję na punkcie porządku. Za najmniejsze uchybienie potrafi nie tylko zrobić awanturę, ale i dotkliwie pobić Laurę. Pewnego dnia Laura ucieka z domu. Finguje własną śmierć, zmienia nazwisko i wygląd. Poznaje Bena i chce zacząć nowe życie. Martin próbuje jednak ją odnaleźć. [opis dystrybutora dvd]