Istorija apie gyvenimą, kūrybą ir dvasinius blaškymus didingiausio ikonų tapytojo Andrėjaus Rubliovo istorinių įvykių fone draskomoje feodalinėje Rusijoje. Filmas buvo uždraustas rodyti Tarybu Sąjungoje, buvo nelegaliai parodytas Kanų kino festivalyje 1969 metais, sukėlė ten sensaciją ir buvo parduotas rodymui į daugeli pasaulio šalių. Tarybu Sąjungoje filmas buvo išleistas 1971 metais. Iki šių dienų „Andrėjus Rubliovas“ yra vienas iš didingiausiu Rusijos kinematografijos pasiekimų su tikru aktorių žvaigždynu. Pagal tarptautinių kinokritikų apklausas filmas įtrauktas į 100 geriausių filmų per visą kinematografijos istoriją.
Jaunutė meno koledžo studentė Kendi įsimyli bohemišką poetą Deną. Meilė svaigina, pasaulis atrodo tobulas. Visiško užsimiršimo ir ekstazės pora siekia vartodama heroiną. Narkotikai nugramzdina į saldų sapną, nutrina ribas tarp realybės ir svajų. Tačiau netrukus jiems tenka palikti svaigulio kupiną iliuzinį rojų – narkotikams nuolat trūksta pinigų, tad nematydama kitos išeities, Kendi pradeda verstis prostitucija. Denas neprieštarauja, nes nebegali gyventi be kasdienės dozės. Dabar jų vienintelis rūpestis – kaip prasimanyti šlamančių dar vienai pražūtingo preparato porcijai ir dar kartą gurkštelėti iš gyvenimo šaltino. Nei vedybos, nei Kendi nėštumas nepadeda atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų. Abudu lekia į juodąją bedugnę, akimirksniu praryjančią ir neviltį, ir neaprėpiamą liūdesį. Nejau nėra jokios išeities? Ar paklydę neįžvelgiamoje tamsoje jiedu sugebės vėl iš naujo susirasti vienas kitą?
Fineganas Belas vaikystėje padeda pabėgusiam kaliniui. Berniukas užauga ir beveik užmiršta bėglį. Mat jo gyvenime ir be jo buvo įspūdingų įvykių, o svarbiausias jų - pažintis su ekscentriškosios ponios Dinsmur dukterėčia Estela. Finas įsimylėjęs ją iki ausų. Tačiau turtuolės dukterėčia išvažiuoja mokytis, o žvejo auginamas Fineganas lieka gimtojoje Floridoje. Jis visiškai pasineria į paprasto gyvenimo vargus ir netgi užmiršta kadaise piešdavęs nuostabiausius vaizdus. Tačiau jo darbų neužmiršo paslaptingas geradaris. Jis pasikviečia Finą į Niujorką. Surengia jo parodą, išnuomoja prabangų butą. Niujorke Finas vėl sutinka Stelą... O vieną vakarą į jo studiją atklysta kalinys, kurį jis išgelbėjo vaikystėje.
Megė garsėjo kaip amžina nuotaka, prie altoriaus paliekanti vieną po kito jaunikius. Istorija apie Megę taip patiko žurnalistas Aikui Grehemui, kad net nesivargindamas patikrinti faktus, jis parašo straipsnį. Kitą dieną jį atleidžia, nes jo straipsniui smarkiai stinga įrodymų.Aikas supranta, kad turi vienintelį šansą išsigelbėti – pateikti nesugriaunamus argumentus. Jis sumano susipažinti su Mege, pasipiršti ir tikėtis, kad ji vėl pabėgs nuo altoriaus...