W 1986 w prowincji Gyunggi, w Korei Południowej, odnalezione zostały zwłoki brutalnie zamordowanej młodej kobiety. Zagadkę jej morderstwa usiłuje rozwiązać Park Doo-Man (Song Kang-Ho) i Cho Yong-Koo (Kim Roi-Ha) dwóch niezbyt rozgarniętych, lokalnych policjantów. Wkrótce do śledztwa dołącza przysłany z Seulu detektyw Seo Tae-Yoon (Kim Sang-Kyung). Film nakręcony na bazie prawdziwych wydarzeń.
Oparta na prawdziwych wydarzeniach Dziewczyna z szafy opowiada historię 10-letniej Cameron, która po tym, jak jej matka zachorowała na tętniaka, została adoptowana przez ciotkę Mię, która miała już męża i córkę. Wkrótce po przybyciu do nowego domu, Cameron zaczęła słyszeć w nocy dziwne, upiorne głosy dochodzące z zamkniętych drzwi do piwnicy. Mała Cameron wkrótce odkryje, co tak naprawdę kryje się za tymi drzwiami, ludzie przykuci łańcuchami do ściany, niewinne ofiary planów ciotki, by wzbogacić się, realizując czeki z zasiłków. Niedługo potem Cameron została zdegradowana do piwnicy, gdzie miała przebywać przez następne dziesięć lat, podczas gdy policja myślała, że zaginęła.
Film w reżyserii uhonorowanego Oscarem Roberta Redforda jest jednym z najbardziej prowokujących i kontrowersyjnych obrazów. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków został nominowany do Oscara w kategorii najlepszego filmu 1994 roku. Ten dramat społeczno-obyczajowy dotyka zawsze aktualnych problemów związanych z etyką, uczciwością i siłą oddziaływania telewizji. Młody mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Queens - Herbie Stempel (John Turturro), obdarzony znakomitą pamięcią, odnosi sukcesy w popularnym teleturnieju. W finałowej rozgrywce o bardzo wysoką stawkę, na polecenie szefów programu, ma przegrać ze swoim konkurentem Charlesem Van Dorenem (Ralph Fiennes).
Po otrzymaniu wiadomości zmieniających życie para znajduje nieoczekiwane wsparcie od swojego najlepszego przyjaciela, który przenosi się do ich domu rodzinnego, wywierając znacznie większy i głębszy wpływ, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
XIX wiek. Australijski kontyngent uczestniczy w wojnie przeciwko Burom. Żołnierze zabijają jeńców. Kiedy nadchodzi pokój lord Kitchener chce zademonstrować brytyjskie poszanowanie prawa.
Księżna Georgiana Cavendish (Keira Knightley) wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey'a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.
Wiosna 1978 roku. Brad Whitewood mieszka ze swoją zgorzkniałą matką, ojczymem i 16-letnim bratem Tommym na zaniedbanej farmie w Pensylwanii. Pewnego dnia w okolicy pojawia się jego ojciec, który przed laty porzucił rodzinę. Imponuje synowi stylem życia i bogactwem. W międzyczasie Brad zostaje wydalony ze szkoły, co budzi gniew ojczyma. Nie mając większych perspektyw, chłopak postanawia opuścić dom. Zamieszkuje z ojcem, który - jak się okazuje - jest szefem złodziejskiej szajki.
Russell Crowe jako Joshua Connor, australijski farmer, który spełniając ostatnią wolę niedawno zmarłej żony przybywa do Turcji, by odszukać ciała swych synów poległych w bitwie pod Gallipoli. Connor jest człowiekiem twardym i doświadczonym przez życie, jednak kraj, w którym się znajduje zaskakuje go odmiennością, a brytyjscy okupanci odrzucają prośby o wydanie ciał poległych. Z pomocą Connorowi przyjdzie piękna Turczynka, która stanie się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko przewodniczką w tej niezwykłej podróży. Gdy okaże się, że jeden z synów być może żyje, Connor poruszy niebo i ziemię, by odkryć prawdę o losie swego dziecka.
Danny Collins był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Gdy odkryje list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanowi dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuci scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki. Choć okaże się to trudniejsze niż myślał, uświadomi mu, że jeszcze nie jest za późno, by zejść na ziemię i spróbować zrealizować młodzieńcze marzenia, poznać kobietę swego życia, a przede wszystkim odszukać nigdy nie widzianego dorosłego syna.
Film opowiada o niezwykłej rodzinie Tucków, mieszkającej na skraju miasteczka w Nowej Anglii. Fenomen tej rodziny polega na tym, iż nie starzeją się, nie chorują i nie odczuwają bólu. Zawdzięczają to źródłu, które bije między korzeniami rosnącego nieopodal ich domu klonu. W ich świat wkracza nastolatka Winnie (Alexis Bledel) z typowymi dla wieku dojrzewania problemami. Po ucieczce z domu znajduje u Tucków pocieszenie. Bohaterka musi zdecydować, czy miłość do Jessego jest odpowiednim powodem do zmiany swojego życia, czy jednak powróci do rodziny i zestarzeje się z resztą świata.
Trwa euforia, która doprowadza do przeciwstawienia się dominacji brytyjskiej w koloniach amerykańskich. Do portu w Nowym Jorku wpływa ubogi rybak ze swoim synem. Wbrew swej woli zwerbowani zostają do powstańczej armii.