Barry Lyndon kilátástalan helyzetű, jövő nélküli ír fiatalember. Semmi esélye, hogy a tizennyolcadik századi Angliában nemesi rangot szerezzen. Vagy mégis? Barry Lyndon ugyanis nem gondolkodik, hanem cselekszik, és eközben úgy váltogatja a szerepeit, mint más a gatyáját. Ha kell epekedő udvarló, ha kell párbajhős, vagy éppen szélhámos, katona a hétéves háborúban, kém és hamiskártyás - bárki, ha a helyzet úgy kívánja. Végigkövethetjük, hogyan kapaszkodik egyre feljebb a ranglétrán, hogyan szerzi meg a kiváltságokat és a vagyont.

Sinéad O'Connor világhírűvé válásának története, és az, hogy ikonoklasztikus személyisége hogyan vezetett ahhoz, hogy száműzték a pop fősodrából. A film egy hatéves időszak (1987-1993) prófétai szavaira és tetteire összpontosít, és egy kortárs feminista szemszögből szemléli a rettenthetetlen úttörő örökségét.

Az írországi Magdalene menhelyeket az Irgalmas Nővérek apácarend tartotta fenn. A fiatal lányokat ide vagy családjuk, vagy az árvaház küldte, hogy fogvatartásuk alatt a rend mosodájában keményen dolgozva bánják meg vétkeiket. A lányok bűnei nagyon különbözőek voltak. Ha egy lány gyermeket szült, vagy túl csinos, túl csúnya, túl okos, vagy buta volt, vagy például unokatestvére megerőszakolta, egyenes volt az útja a menhelyre. A lányok évi 364 napot dolgoztak, a fizetség pedig éhezés, verés, megaláztatás és erőszak volt. Nők ezrei éltek és haltak meg itt. Az utolsó Magdelene menhelyet 1996-ban zárták be. A film négy fiatal lány sorsát kíséri végig a hatvanas években, igaz történet alapján.

Jim al-Khalili professzor optimistán tekint a mesterséges intelligencia fejlődése elé. Rámutat, hogy ez nemcsak a világunkat változtatja meg, hanem az intelligenciáról és a tudatról kialakult képet is.

Hétszáz éve tartott már az írek véget nem érő harca az angol uralom ellen, amikor 1916-ban kirobbant a tragikus kimenetelű Húsvéti felkelés. A vezetőket kivégezték, számtalan résztvevőt - köztük Michael Collinst és Harry Bolandot - bebörtönöztek. Szabadulásuk után Collins megszervezte a sajátos taktikával harcoló Úr Önkénteseket és hamarosan a függetlenségi mozgalom legnépszerűbb vezetője lett.

Hannah Fry matematikus számára az adatok szépsége a bennük fellelhető mintákban rejlik. A fiatal hi-tech guru segít megértenünk, hogy mi is az az adat, hogyan lehet a birtokába jutni, tárolni, megosztani és értelmezni. Ebben az epizódban megismerkedünk az adat korának mérnökeivel, akikről a legtöbben egyáltalán nem hallottunk korábban, annak ellenére, hogy egy technológiai és filozófiai forradalmat köszönhetünk nekik. Szakértőnk utánajár, hogy milyen szerepe van az adatnak a modern világban, és hogyan befolyásolja a kapcsolatunkat elektronikai eszközeinkkel.

David Spiegelhalter professzor megkísérli meghatározni, hogy mi is az a szerencse, és hogyan működik a való életben, miközben feltárja a valószínűségszámítás rejtélyeit. A valószínűségszámítás a matematikának az a területe, amely lehetővé teszi számunkra, hogy jövőbeli eseményeket jósoljunk meg az időjárás prognosztizálásától kezdve egészen a várható élettartamunk kiszámításáig. A film betekintést nyújt a valószínűség megismerésének történetébe: megtudhatjuk, hogyan próbáltuk _ gyakran sikertelenül _ a magunk javára fordítani a szerencsét, és hogyan lehet segítségünkre a legösszetettebb tudományos kérdések megválaszolásában.