Sosuke mieszka w centrum Tokio i chciałby być artystą mangi. Jego aktualna praca dotycząca walki między myśliwym, a japońskim wilkiem, utknęła w martwym punkcie. Pewnego zimowego dnia, na placu budowy, gdzie zarabia na życie, Sosuke znajduje czaszkę zwierzęcia. Zabiera ją do domu. Czy to możliwe, że to szczątki prawdziwego japońskiego wilka? „W 2020 roku główny bohater Sosuke, szukając wymarłego japońskiego wilka, odnajduje czaszkę zwierzęcia pod ziemią Tokio. Z tą czaszką podróżuje w czasie do dawnego Tokio i ludzi, którzy odeszli. Doświadcza, czym jest prawdziwa wartości życia. Mam nadzieję, że historia da Wam, choćby na chwilę, możliwość zatrzymania się i kontemplacji wspomnień i wszystkich tych, którzy żyli w przeszłości.

W feudalnej Japonii, podczas krwawej wojny między klanami, dwóch tchórzliwych i chciwych chłopów, żołnierzy pokonanej armii, natyka się na tajemniczego mężczyznę, który prowadzi ich do ukrytej w górach fortecy.

Helen Keller krótko po urodzeniu poważnie zachorowała. Od tej pory nie widzi, ani nie słyszy. Żyje w całkowitej izolacji od otoczenia, w świecie ciszy i ciemności. Z powodu ułomności nigdy nie nauczyła się mówić, ani w jakikolwiek sposób komunikować z otoczeniem. Rodzice Helen stracili już wszelką nadzieję na jakikolwiek kontakt z córką, do czasu, gdy zatrudnili niedowidzącą Annie Sullivan, pielęgniarkę do opieki nad Helen. Dzięki jej uporowi i poświęceniu dziewczynka nauczyła się mówić, ukończyła szkołę, a potem studia.

"Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" to piękna, filozoficzna opowieść o ludzkim życiu. Głównymi bohaterami są dwaj buddyjscy mnisi żyjący na odludziu w małej świątyni. Młody (Kim Ki-duk) dopiero wchodzi w życie poznając prawdy niesione przez wielowiekową kulturę. Stary (Yeong-su Oh) - jest jego duchowym nauczycielem. Pełen młodzieńczych namiętności uczeń, nie zawsze będzie zgadzał się z surowymi zasadami mistrza.

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Młoda mężatka Charlotte (Scarlett Johansson) pojechała z mężem, fotografikiem show-businessu (Giovanni Ribisi) na zdjęcia do Japonii, jednak nudzi się tam, a jej układy z mężem nie są najlepsze. Przypadkiem poznaje Boba (Bill Murray) – starzejącego się gwiazdora filmowego, który przyjechał do Japonii na sesję reklamującą whisky Santori. Stopniowo między nimi nawiązuje się specyficzna nić porozumienia i uczucia. Bob i Charlotte zdają sobie sprawę, jak wiele ich łączy, jednak muszą się rozstać.

Japonia, XIX wiek. Zatoichi (Takeshi Kitano) to niewidomy tułacz, który zarabia na życie, uprawiając hazard i dorabiając jako masażysta. Ale za tą fasadą kryje się Zatoichi-mistrz miecza, obdarzony błyskawicznym refleksem i cięciami zapierającymi swą precyzją dech w piersiach. Zatoichi dociera do odległego górskiego miasteczka opanowanego przez gang Ginzy (Ittoku Kishibe). Bezwzględny Ginzo pozbywa się każdego, kto stanie mu na drodze, szczególnie skutecznie, odkąd zatrudnił Hattoriego (Tadanobu Asano), potężnego samurajskiego ronina. Wkrótce złowrodzy najemnicy Ginzy zaczynają polować na Zatoichiego. Ze swoim legendarnym mieczem u boku Zatoichi podąża ścieżką swego przeznaczenia.

Film jest adaptacją autobiograficznej powieści "Dzika droga" Cheryl Strayed. Autorka opowiada w niej o samotnej wyprawie szlakiem Pacific Crest Trail z pustyni Mojave do granicy między Oregonem i Waszyngtonem. Kobieta ruszyła w pieszą wycieczkę po tym, jak nagle zmarła jej matka, rozpadła się rodzina i małżeństwo. Miała wówczas zaledwie 22 lata. Strayed pokonała sama ponad tysiąc mil.