Филмът е заснет разделен на седем дълги части, отразяващи епизоди от живота на иконописеца Андрей Рубльов между 1400 и 1423 г. В окончателната си версия обаче филмът определено не е биографична творба в буквалния смисъл на думата, нито пък правдива картина от руската история в началото на XV век. Той по-скоро се ръководи от усилието да изобрази някои източници, оказали влияние върху манталитета на руския народ, и да открие паралели с нашето съвремие.

Пенсионерът и ветеран от Виетнам Уолт Ковалски не е доволен от начина, по който се променил животът в неговия квартал. Особено са му неприятни неговите нови съседи – емигранти от Югоизточна Азия. Но събитията принуждават Уолт да защити семейство Хмонг от местна банда, която всява страх и насилие.

Пол Биглър е адвокат от малко градче, който до скоро е бил местен прокурор, и предвид липсата на клиенти прекарва много време на риболов. Когато едно убийство се извършва в парк в покрайнините на града, Биглър е помолен да защитава лейтенант Фредерик Маниън, който е обвинен в убийството на Барни Куил, местен собственик на бар за който се твърди, че е изнасилил съпругата му. Каква е истината, и ще спечели ли той делото?

Онова, което слага тежък отпечатък върху филма и му придава учудващ отзвук е описанието на двойката млади убийци. Признавам, че тяхната история ме накара да изтръпна и да се замисля върху психологията на това младо "загубено" поколение, заслепено от парите и успеха, на който нашето общество не предлага други закони, освен тези на джунглата и друго право, освен това на по-силния.

Необратимо. Защото времето разрушава всичко. Защото някои действия са непоправими. Защото човек е животно. Защото желанието за отмъщение е естествен импулс. Защото по-голяма част от престъпленията остават ненаказани. Защото загубата на любимото същество действа като шок. Защото любовта е извор на живота. Защото времето разкрива всичко. И доброто, и лошото.

Сламените кучета са били използвани в китайските религиозни церемонии вместо истински кучета при жертвоприношения. Ако филмът в някои неща не успява, то успява да изследва произхода на уестърна и да изясни политическите мотиви в него. Английското село във филма повече прилича на градче от Запада - то е подтискащо. Пекинпа майсторски обрисува едно общество, разкъсвано от насилието. Той кара публиката да усети противопоставянето на съвременните и примитивните стойности и отношения. Във всичко се откриват едновременно две страни - привидно безобидната и насилствената.

След като е изоставена от любовника си, капитан Доналд Харви, Лили се отдава на живот, изпълнен с тръпки и приключения. Но не след дълго двамата се срещат отново, на влак за Шанхай. Пътуват заедно с колоритна група пътници, сред които търговец, който се осмелява да предложи брак на красивата Лили. Тя, разбира се, му отказва. скоро след това китайски бунтовници завземат влака, а капитан Харви е взел за заложник. оказва се, че търговецът е водач на бунтовниците, а Лили, в опит да спаси живота си мъжа, когото никога не е спирала да обича, ще се съгласи на ужасна сделка...

Историята на две жрици на любовта на фона на съвременен Мадрид. Кайе е вече на 30, не харесва външността си и събира пари за импланти на гърдите си. Влюбва се винаги в неподходящия и винаги се надява, че това е любовта на живота й. Сулема е красива като принцеса, но е непрекъснато на ръба на депресията. Носи винаги снимка на сина си и му изпраща пари в Доминиканската република. Когато двете се срещат, разбират, че всъщност много си приличат, и дружбата им се превръща в своеобразно убежище от враждебния свят - както и уютната стая, която делят.

Действието се развива в началото на ХVІ век. Барон Арнолфини използва отряд наемници за превземането на крепост, но след сражението отказва да им даде дял от плячката. Наемниците, водени от Мартин, се заклеват да отмъстят. Войниците успяват да заграбят обоза със зестрата на Агнес - годеницата на Стивън Арнолфини, син на барона. По стечение на обстоятелствата и самата Агнес попада в ръцете им и става любовница на Мартин.

Базиран на сензационния световен бестселър "100 сресвания преди сън", "Мелиса П." е горещ разказ за сурови емоции и откровена сексуалност. Самотна, пренебрегвана от родителите си и страдаща от загубата на любимата си баба (Джералдин Чаплин, "Говори с нея"), 14-годишната Мелиса (Мария Валверде) се обръща към секса като отдушник на чувствата си. Впускайки се в невероятно рисковани сексуални връзки, които описва с подробности в дневника си, тази съвременна Лолита внезапно и опасно се превръща в дръзка изкусителка. Като редува еротичното с опустошителното, смущаващият поглед на "Мелиса П." към тайния живот на младото момиче разтегля границите на човешките страсти.