Filmas sukurtas pagal tikrą gyvenimo istoriją. Du draugai – Enzo Molinari ir Žakas Mayol – kartu augo vienoje iš Graikijos salų. Užaugę toje pačioje vietoje, bėgant laikui neišskiriami iki šiol draugai pasuka skirtingais keliais. Vienintelis dalykas, kuris juos suartina ir atstumia tuo pačiu metu yra meilė nardymui. Tapę profesionalais Žakas ir Enzo pradeda konkuruoti dėl geriausio gilumų nardytojo titulo. O pasirodžius horizonte simpatiškajai Džoan, kuri pavergia Žako širdį, konkuravimas tarp draugų virsta tikra beprotybe. Jie jau peržengė 120 metrų ribą. Žakui ir Enzo žydra bedugnė yra mielesnė, nei gyvenimas žemėje.

Pasaulis apstulbsta, kai Vilis Vonka, ilgus metus gyvenantis atsiskyrėlis savo fabrike, paskelbia, kad penkiems laimingiesiems bus surengta ekskursija po fabriką, atskleistos visos jo nuostabių saldainių paslaptys, o vienas iš jų laimės visam gyvenimui šokoladą. Niekas taip nenori šio prizo kaip jaunasis Čarlis, bet kadangi jo šeima yra tokia neturtinga, kad nusipirkti net vieną plytelę šokolado yra malonumas, nusipirkti pakankamai plytelių, kad rastų vieną iš penkių auksinių bilietų, yra labai mažai tikėtina. Tačiau filmų šalyje gali nutikti stebuklų. Čarliui kartu su keturiais kitais šiek tiek išdykusiais vaikais pasitaiko gyvenimo šansas ir ekskursija po fabriką. Pakeliui kiekvieną iš išdykusių vaikų ištinka lengvos nelaimės, bet ar Čarliui pavyks nugalėti šansus ir laimėti auksinį bilietą?

Andrėja, jauna mergina iš mažo miestelio, vos tik baigusi koledžą gauna darbą. Ji pradeda dirbti garsaus ir įtakingo madų žurnalo leidėjos ir vyriausiosios redaktorės Mirandos Pristli asistente. Andrėja atsiduria įstaigoje, kur už kiekvieno kampo tik ir girdisi „Prada!“, „Armani!“, „Versace!“. Kiekvieną mielą dieną Andrėjos ištvermė bandoma trumpais griežtais nurodymais telefonu: nupirkti specialiai redaktorei pasiūtus „Chanel“ teniso šortukus, Mirandos padūkėlėms dukroms asmeniniu lėktuvu į Paryžių nuskraidinti naujausią, dar knygynų lentynose nepasirodžiusią knygą apie Harį Poterį, patiekti Mirandai latte kavą tokio tirštumo, kokio ji labiausiai mėgsta ir t.t. Užduotys sunkėja nuo paprasčiausiai nemalonių iki tiesiog nežmoniškų, ir Andrėja pamažu pradeda suvokti, kad tas darbas, dėl kurio jos bendraamžės kristų negyvos, ją gali nuvaryti į kapus.

Prancūzija, šeštojo dešimtmečio pabaiga. Į mažą provincijos miestelį atvyksta žavi ir paslaptinga jauna moteris Viana su savo dukra. Šiek tiek patyrinėjusi naujos vietovės įpročius ir papročius, Viana nutaria pradėti savo verslą. Padedama smalsaus ir didžiai iniciatyvaus savo kaimyno – psichologijos žinovo, Viana atidaro šokolado krautuvėlę. Konservatyvūs miestelėnai susipažįsta su saldumynų ir kitų gana smerktinų dalykų teikiamais malonumais bei savo elgesiu sukelia rimtą miestelio dorovės saugotojų susirūpinimą. Pastorius šokolado bei jo gaminių ragavimą laiko nuodėmingu įpročiu, o Vianą kaltina vaikučių tvirkinimu, nes krautuvėlė įsikūrusi tiesiai prieš bažnyčią. Vienintelis miestelio aristokratas rimtai išsigąsta dėl savo gentainių moralės, o miestelyje prasideda naujas gyvenimo etapas.

Filmas, paremtas tikra istorija apie žinomą JAV rašytoją, kuri, išblėsus skaitytojų susidomėjimui jos rašomomis įžymybių biografijomis, imasi klastočių meno.

Grinčas – žalias, storas, gauruotas padaras paplokščiu snukiu, plonais pirštais ir grėsmingomis geltonomis akimis. Nenuostabu, kad jis gyveno vienas, atsiskyręs nuo jį nuolat pašiepiančių ir jo prisibijančių miesteliūkščio gyventojų. Kai iki šv. Kalėdų buvo likę 3 dienos, 17 valandų ir 33 minutės, Grinčas galutinai supyko ant triukšmingų kaimynų, besilinksminančių ir belaukiančių šventės bei gausybės dovanėlių... Įniršęs Grinčas nutaria pavogti visas dovanėles. Per naktį Grinčas išsineša visas dovanas, o rytą išgirsta šventinį šurmulį. Supratęs, kad ne dovanos per Kalėdas svarbiausia, Grinčas laužo galvą, kaip jas grąžinti...

Intriguoti ir provokuoti žiūrovus mėgstančio režisieriaus François Ozono rankose net ir savotiška tabu tema – šįkart eutanazija – tampa grakščia istorija. „Noriu, kad padėtum man tai užbaigti”. Tokio šokiruojančio prašymo sulaukia dukra iš aštuoniasdešimtmečio insultą patyrusio tėvo. Įpratęs visada pasiekti savo, Andrė įtikina priblokštą dukrą išpildyti ir šį jo norą. Prancūzų kino meistras išvengia perdėto sentimentalumo ir kviečia leistis į intymią, jautrią ir neretai juokingą šeimos kelionę su paradoksaliai laiminga pabaiga.

Geidžiamiausias Didžiosios Britanijos viengungis Hju Grantas vaidina plevėsą londonietį Vilą. Jis gyvena prabangiai, naudodamas tėvo palikimą. Tačiau Vilas nesiekia jokios atsakomybės ar ilgalaikių santykių su moterimis, kol vieną dieną jis susitinka su vieniša mama Siuze. Vilas pradeda meluoti, sakydamas, kad turi sūnų, kad įtikintų Siuzę. Taip jie sudaro netikrą šeimą, kad apsaugotų Siuzės sūnų Markusą nuo vienišumo. Vilas ir Markusas, susitarę, pradeda vaidinti tėvą ir sūnų. Tačiau kyla klausimas, ar šis melas ir vaidinimas gali ilgai tęstis.

Veiksmas kaip ir pirmajame filme vyksta Jamaikoje. Paslaptingomis aplinkybėmis žūva trys britų agentai. Išsiaiškinti tai pavedama Bondui. Narkotikų mafijos bosas daktaras Kananga tiek suįžūlėjo, kad jo grobuoniškas apetitas pastūmėjo Amerikos civilizaciją prie visiško išnykimo ribos. Narkotikų prekyba paėmė visus pasaulio kampelius ir stumia ekonomiką į pražūtį. Bondui teks susikauti ne tik su žiauriu piktadariu, bet ir nugalėti nepaprastus vudu išpažinėjų kerus. Gražuolė vudu šventikė skaito žmogaus ateitį iš taro kortų. Netrukus ji praranda savo galias ir nekaltybę, mat įsimyli neprilygstamąjį Džeimsą Bondą.