Vienas iš dažniausiai aprašinėtų, gausiausiai išžiūrėtų ir daugiausiai apkalbėtų Federico Fellini šedevrų 1963 m. uždirbo jam "Oskaro" premiją geriausio užsienio šalies filmo kategorijoje. Pagrindinį vaidmenį atlieka legendinis Marcello Mastroianni, kuriam teko garbė įkūnyti režisieriaus alter-ego Guido. Guido ką tik sukūrė gerą filmą ir dabar nori atgauti jėgas sanatorijoje, pabendrauti su sąžine, prisiminti vaikystę, santykius su griežtais tėvais, pasvajoti apie buvusias ir esamas gyvenimo moteris. Bet normaliai pailsėti maestro neleidžia nuo jo tiesiogiai priklausomi žmonės - prodiuseris, scenaristas, žmona, meilužė, keli būsimojo filmo aktoriai. Prodiuseris jau išleido kalną pinigų gigantiško paviljono statyboms. Tačiau jis nežino, kad Guido net nenutuokia, koks bus jo kitas filmas.
„Saldus gyvenimas“ rodo jauną ir perspektyvų žurnalistą Marčelo Rubinį (akt. Marcello Mastroianni), turintį ambicijų tapti rašytoju, tačiau švaistantį talentą antrarūšiuose bulvariniuose leidiniuose, kurie tik vaikosi paskalų ir sekioja paskui įžymybes. Tačiau darbas ir pažintys Marčelui atveria visas duris į aukštuomenės vakarėlius, kuriuose sukasi tiek kilmingi vietos aristokratai, tiek intelektualai, tiek aktoriai ir kitos įžymybės. Marčelo keliauja iš vakarėlio į kitą, nevengia intymios moterų draugijos, tad dažnai nutinka taip, kad rytais atsibunda vis kitos gražuolės glėbyje. Dėl to nieko keista, kad paryčiais grįžus į namus ir bent šiek tiek išsiblaivius jam tenka spręsti konfliktus su sužadėtine Ema (akt. Yvonne Furneaux).
„Kelyje“ Federico Fellini samprotauja, ar žmogaus likimas yra nulemtas iš anksto. Ieškantis pagalbininkės savo pasirodymui cirkininkas Dzampano nutaria įsigyti Dželsominą – naivią merginą, savo elgesiu primenančią Charles‘o Chaplino filmų personažus. Nepaprastai nuoširdų ir emocionalų vaidmenį suvaidino režisieriaus žmona Giulietta Masina. Kartu jie rengia pasirodymus gatvėje, bet šią keistą sąjungą sunku būtų pavadinti laimingą. Dzampano nesibodi pakelti prieš ją ranką bei nuolat flirtuoja su kitomis moterimis, tačiau, kad ir ką jis bepadarytų, Dželsomina nesiryžta jo palikti. Paaiškinti Dzampano motyvaciją jos draugijoje irgi nėra lengva, tik filmo pabaigoje jam lemta suprasti, kad prarado vieną brangiausių jo likimo kelyje sutiktų žmonių.
Ledynmetis prasideda, iš dalies, dėka hyperaktyvaus, besimaivančio priešistorinio graužiko – pusiau voverės, pusiau žiurkės Skrato. Mamutas Manfredas atsiduria netinkamoje vietoje, bet tinkamu metu. Nenoromis jis tampa tinginio Sido gynėju. Iš pradžių Manfredas nenori turėti nieko bendro su žmonių palikuoniu. Bet kai palaižūniškas, aštriadantis tigras Diego pasisiūlo prisiimti atsakomybę už Roshaną, nepatiklus mamutas, turintis negerų įtarimų, nusprendžia pats pasirūpinti mažuoju berniuku…
Kristina – buvusi narkomanė, kuri filmo pradžioje – laiminga motina ir dviejų mergaičių motina. Polas – matematikas, kurio žmona laukiasi, tačiau jis abejoja, ar sulauks savo kūdikio – jo širdis atsisako plakti. Džekas – atsivertęs nusikaltėlis, beveik religinis fanatikas. Džekas padaro avariją, kurios pasekmės skaudžios – žūva Kristinos vaikai ir vyras. Polas gauna Kristinos vyro širdį kartu su jos prisiminimais. Kristina ieško vyro, sugriovusio jos gyvenimą, ir įsipainioja į meilės romaną su Polu.
Marni Edgar, pasivadinusi netikru vardu, darbinasi į įvairias kompanijas ir trumpai padirbusi dingsta su įstaigos pinigais. Ilgą laiką merginai pavykdavo išsisukti, tačiau kartą, visai to nežinodama, ji įsidarbina pas Marką Ratlandą, kuris su žaviąja vagile jau buvo susidūręs. Jis neskuba įduoti jos policijai, o imasi ją šantažuoti versdamas už jo tekėti. Šitaip jis tikisi išsiaiškinti keistų Marni poelgių priežastis. Pamažu Markas supranta, kad ji ne tik kleptomanė, ji – psichopatė, kenčianti nuo daugybės kompleksų ir fobijų. Markas verčia Marni nepasiduoti savo baimėmis ir atsikratyti praeities fantomų.
Artimiausios ateities miestuose nebelieka vietos vienišiems žmonėms. Nauji įstatymai visus išsiskyrusius vyrus ir visas moteris be partnerio įpareigoja privalomai užsiregistruoti specialiame viešbutyje. Čia kiekviena viešnia ir kiekvienas svečias gauna 45 dienas susirasti tolesnio gyvenimo porai. Jei per nurodytą laikotarpį nepavyksta niekuo susižavėti, likę vieni nelaimingieji paverčiami gyvūnais pagal asmeninį pageidavimą. Viešbučio vadovybė su patarnautojais laikosi griežtų taisyklių ir keistų ritualų, organizuoja romantiškus pobūvius, teikia pasiūlymus (leidžiama netgi išsinuomoti dukrą ar sūnų), kviečia į tradicinę vienišių medžioklę, kurios rezultatai gali pridėti papildomų dienų.