Az árva Cameron Post az ultrakonzervatív nagynénjénél nevelkedik a kilencvenes évek elején. Amikor a végzősök bálján rajtakapják egy autó hátsó ülésén, ahogy egy lánnyal csókolózik, drasztikusan megváltozik az élete. Átnevelő táborba küldik, hogy “kigyógyítsák” leszbikusságából. A tábort a szigorúságáról ismert Dr. Lydia Marsh vezeti a testvérével, és Cameron szövetségeseket keres, hogy túlélje azt az időt, amíg a vendégszeretetüket élvezi.

A trilógia utolsó részével Jon Garcia nem csak a rajongókat örvendezteti meg. A jámbor mormon Chris végre elválik feleségétől, és készen áll arra, hogy egykori társát RJ-t meglátogassa Portland-ban. Oly közel kerülnek egymáshoz, mint még azelőtt soha, de az egyházuk döntése kemény próba elé állítja bimbózó kapcsolatukat.

1983-ban egy fiatal újságírónő Moszkvába érkezik, hogy interjút készítsen a nyugdíjas KGB ügynökkel, Guy Benett-tel. Visszatérünk a harmincas évek egyik elit, angolszász fiúiskolájába. A fiatal Guy rejtegeti homoszexuális hajlamait, közben titokban lázad a szigorú szabályok ellen. A fiú rokonlélekre talál a marxista Tommyban. Az iskolában botrány tör ki: Guyt rajtakapják egy másik fiúval, aki végül nem bírja a gúnyolódást és öngyilkos lesz. Ekkor Guy úgy dönt, nem fogja tovább titkolni igazi énjét.

1905-ben Bruno Reidel francia szeminaristát bűnösnek találják egy gyermek meggyilkolásában. Az őt megfigyelő orvosok kérésére megírja emlékiratait, hogy megmagyarázza tettét.

Griffith és Pete csoporttársak. Miután Pete kiköltözik az egyetemi szállásról, kapcsolatuk megváltozik, átlépik azt a bizonyos határt, mely után igen szorossá válik a viszonyuk, azonban Griff nem vállalja fel kapcsolatukat a világ előtt, s ez nagyon fáj Pete-nek. Egyik este vitát követően különválnak egymástól, Pete-t megtámadják az utcán és brutálisan megverik, kómába esik, és életveszélyes állapotba kórházba kerül. Griffith-ben minden megváltozik...