Az első világháborúban Párizstól 28 km-re megmerevedett a front és egy folyamatos, zegzugos lövészárok-rendszer alakult ki, amelyben francia közkatonák küszködtek a mindennapi apró kis győzelmekért a németek ellen, melyet parancsra teljesítettek. Mireau tábornok ebben a lehetetlen helyzetben olyan feladatot kap, amely egyenlő az öngyilkossággal, vagyis a "Hangyavár" bevételét. Dax ezredes először nem ért egyet a parancs végrehajtásával, de később elfogadja. A roham megkezdődik, de igen gyorsan vissza kell vonulnia a francia ezrednek, oly sok a veszteségük. Broulard tábornok parancsot ad ki a saját tüzéreinek, hogy lőjenek a visszavonuló, "gyáva" katonáikra. Ezt a parancsot a tüzérparancsnok megtagadja. A visszavonulás után a vezérkari tábornokok felelősségre vonják az ezredet a "gyávaságukért" és elrendelik, hogy az ezred három századából száz-száz főt végezzenek ki. Dax ezredes a tábornokok elé áll, s közli velük, hogy őt vonják egyedül felelősségre.

A nagy tó partján fekvő, békés japán kertvárosban nyugodt életet élnek az emberek – egy egyedülálló anya, aki szereti a fiát, egy tanárnő, aki törődik a diákjaival, és az ártatlan gyerekek. Amikor a kisfiú, Minato furcsán kezd viselkedni, az anyja érzi, hogy valami nincs rendben. Úgy sejti, hogy egy tanár lehet a felelős, ezért elmegy az iskolába, hogy kiderítse, mi történt. A történet az anya, a tanár és a gyerek szemszögéből is kibontakozik, és fokozatosan a felszínre kerül az igazság, amely a média figyelmét is felkelti. Egy viharos reggelen hirtelen eltűnnek a gyerekek…

Mikami a volt jakuza tizenhárom év börtön után igyekszik visszailleszkedni a társadalomba, és mellette felkutatni a rég nem látott anyját.

1944-ben tombol a második világháború, amikor egy kis angol-amerikai kommandót dobnak le a Bajor-Alpokban. Az angol Smith őrnagy és az amerikai Morris hadnagy csapatának feladata bejutni az alpesi erődbe, megkeresni a fogságba esett magasrangú tisztet, majd kimenekíteni onnan. Mindezt úgy, hogy közben nem bízhatsz senkiben.

1941 nyarán az amerikai-japán viszony meglehetősen feszült, de még mindenki abban reménykedik, hogy a vitás kérdéseket sikerül diplomáciai úton rendezni. A japánok azonban már felkészültek egy Pearl Harbour elleni meglepetésszerű támadásra. Az amerikai hírszerzés ugyan figyelemmel követi a japán diplomáciai üzeneteket, de még Washington legbelsőbb körei sem tartják valószínűnek, hogy egy ilyen akció bekövetkezik, ezért nem is készülnek fel rá megfelelően.

A középkorból fennmaradt egy írásos legenda, hogy a viharos IX. században egy nő lépett Szent Péter trónjára. A barbárság és romlottság korszaka volt ez, amikor az egyház gyakran inkább oltalmat, mintsem elhivatottságot jelentett. És ennek az erőszakkal teli kornak valamennyi históriája és legendája közül a legmaradandóbb Johanna nőpápa története volt, melyet világhírű könyvében Emmanuel Rodisz is megörökített, és amely most olyan világsztárok részvételével elevenedik meg mint Liv Ullmann, Trevor Howard, Olivia de Havilland, Maximilian Schell és Franco Nero.

1901-ben, szemben Németország északnyugati partjaival, a Fríz-szigeteknél két hajó is szeli a vizeket. Egyiken Arthur Davies, a volt oxfordi egyetemista tölti nyári vakációját, a másikon Dollmann, a gazdag német gyáros lányával és feleségével. Davies több jelből is arra következtet, hogy Dollmann tevékenysége több mint gyanús, ráadásul a parti őrség is el akarja távolítani a partok közeléből. Hajójára hívja volt egyetemista társát, akit kezdetben riasztanak a kényelmetlenségek. Davies viszont csökönyösen állítja, hogy valami készül Anglia ellen...