Michaelnek nehéz gyermekkora volt, Memphis utcáin nőtt fel. Egy napon azonban találkozik egy asszonnyal, Leigh Anne-nel, és ez alapjaiban változtatja meg mindkettőjük életét. A jómódú, középosztálybeli, fehér bőrű házaspár ugyanis magához veszi a nagydarab, lézengő fekete bőrű kamaszt: a Tuohy család új fiúra, gyerekeik testvérre, Michael pedig otthonra lel. A fiú lassan oldódik fel az új környezetben, ám a sport révén rátalál önmagára. Michaelből az amerikaifoci egyik legnagyobb csillaga lesz. A Tuohy család története bizonyítja, hogy nemcsak anyagiakkal lehet másokon segíteni.

Sasha a jégkorongos játékos feleségül veszi Nádját a műkorcsolyázót , és mindennél jobban szeretnének egy gyereket. Azonban az ár, amelyet fizetniük kell az álomért, elképzelhetetlenül magas.

Rudy Ruettiger egy kis elszántságért nem megy a szomszédba. Még kisiskolásként a fejébe vette, hogy belőle futballsztár lesz, és ebből egy jottányit sem enged. Pedig az amerikai futball világa csak kőkemény szívű, harcedzett vasgyúróknak való, egy zöldfülű újonc könnyen megütheti a bokáját. Rudy azonban soha nem hátrál, és egy szép nap eléri a célját.

Kelley (Erin Moriarty) és Caroline (Danika Yarosh) legjobb barátnők, és a középiskolai röplabdacsapatban játszanak. Caroline azonban életét veszti egy mopedbalesetben, és a csapatnak újra meg kell tanulnia, hogyan legyenek vidámak. Néhány elvesztett meccs után úgy döntenek, hogy megpróbálják megnyerni az Iowa Állami Bajnokságot Caroline emlékére.

A polgárjogi aktivista Nelson Mandela 27 évet töltött a dél-afrikai börtönökben. Az apartheid rendszer bukása után ő lesz az ország első fekete bőrű elnöke. A feketék és a fehérek további szembenállása helyett hitet tesz a béke mellett, és megpróbálja összefogni a nemzetet. Kapóra jön ehhez a közelgő rögbi világbajnokság. Az elnök meghívja a csapatkapitányt, Francois Pienaart, és arra kéri, tegyenek meg mindent a győzelem érdekében. És a csapat véghezviszi a lehetetlent, beverekszi magát az 1995-ös világbajnokság döntőjébe, fekete és fehér egy emberként szurkol a sikerért.

Évekkel ezelőtt Jim azt hitte, profi baseball játékos lehet, de egy vállsérülés derékba törte sportkarrierjét. Jim tanár lett, és az iskola baseball csapatát készíti fel a bajnokságra. Középkorú, családos emberként úgy gondolja, ennél közelebb már soha nem kerülhet imádott sportjához. De amikor túlesik az utolsó vállműtétjén, megdöbbenve veszi észre, hogy a sérülés jót tett a dobástechnikájának - profikat megszégyenítő erővel és sebességel képes eldobni a labdát. Diákjai bíztatják, hogy próbáljon szerencsét egy profi csapatnál, de Jim nem hisz a csodákban. Mivel csapata még soha nem győzött, alkut ajánl a gyerekeknek: ha a csapat bekerül a körzeti ligába, ő jelentkezik egy profi klubnál dobónak.

A tizennégy éves Ralph az Ontario állambeli Hamilton városkában él az ötvenes évek közepén. Nemrég veszítette el az édesapját, és mivel az édesanyja kórházban van, rákényszerült arra, hogy gondoskodjon magáról. A tinédzser a helyi katolikus iskolába jár, a rossz viselkedése miatt gyakran összetűzésbe keveredik környezetével. Hibbert atya, a futócsapat edzője felfedezi, hogy Ralph tehetséges futó. Arra ösztökéli a fiút, hogy vegye komolyan a sportot. Amikor Ralph megtudja, hogy a beteg édesanyján már csak a csoda segíthet, elhatározza, hogy csodát tesz: megnyeri a híres bostoni maratoni futóversenyt.

Bliss Cavendar egy texasi porfészekben tengeti napjait és mióta csak az eszét tudja, azon töri a fejét, hogy is léphetne le innen. Szerencsétlenségére megszállott ex-szépségkirálynő édesanyja szerint, az ő útja az egyetlen út a boldogsághoz, ezért lányait is versenyről-versenyre viszi. Egy bevásárló körúton Bliss kezébe kerül egy szórólap, ami aztán mindent fenekestül felforgat. Bliss barátnőjével Austinba surran és belekóstol a Puk&Roll és a görkorcsolya derbik pörgős világába. Hamarosan azon kapja magát, hogy 8 keréken hasít az arénában és egymás után szállítja a pontokat csapattársainak. Kettős élet veszi kezdetét, ahol nappal, pincérként teszi a dolgát a helyi kisétteremben, este pedig pasizik, és rettegett ellenfelekkel néz farkasszemet a pályán. Blissnek minden erejére szüksége van, hogy a kemény edzések, szaporodó füllentések és a nagy titkolózás ellenére pályán tudjon maradni.

A filmtörténetben először pillanthatunk be a női kézilabdacsapat életébe, követhetjük nyomon, hogyan is készülnek fel a négy évente megrendezett legnagyobb kihívásra. Sportfilm, de koreai - a keret adott, de a stiláris elemek is. Az alkotók nem titkolt szándéka volt, hogy felszítsák a kedélyeket a közelgő Olimpiára, közelebb hozzák, emberibbé tegyék a koreai csapat tagjait, s emellett mitizálják a 2004-es athéni játékok végkifejletét. Ennek szellemében arányaiban jóval több személyes történet, mint akció került a filmbe. A korábbi Olimpiákon aranyat nyert játékosok most bolti eladóként tengetik életüket, vagy adósság-behajtók elől menekülnek. Többen családot alapítottak, a gyerek és a megbízhatatlan férj mellett nehezen megy az edzés. Az idősebb játékosok kiégtek, a fiatalok pedig felelőtlenek és tiszteletlenek. Az új férfi edző pedig önfejű, beképzelt és friss, modern, euro-konform módszerei visszatetszést keltenek. A koreai kézilabda eddig nem látott válsággal küzd.

Három kiváló női röplabda játékos átmegy az egyik rivális csapat középiskolájába, mivel a kollégiumuk leéget.

Wendy Handler egyedül neveli a lányát, Beccát, akinek a foci a mindene. Egy lánycsapatban játszik, amelynek az edzõje úgy tűnik, hogy lelép, ezért a csapat edzését átadja egy olasz futballsztárnak. Persze a lányok nagyon örülnek a hír hallatán, mert mindannyian felnéznek a híres olasz macsóra. Ám a férfinak esze ágában sincs elvállalni a csapat edzését, ezért Wendy-nek az, az ötlete támad, hogy átmaszkírozza magát, hogy ne érje csalódás a lányokat.