Ben Fogle se vydává na neobyčejnou cestu ‒ třicet pět let po nejstrašnější jaderné katastrofě světa stráví týden v černobylské zakázané zóně. Ben získal zvláštní povolení, s nímž může proniknout hluboko do třicetikilometrového zamořeného pásma, do opuštěných měst a lesů a do samotné jaderné elektrárny Černobyl. V ruinách proklaté stavby se odhodlá vejít do řídicího sálu číslo 4 a díky tomu může být jedním z mála laiků, kteří na vlastní oči spatřili původní černobylský sarkofág, ochranný kryt vybudovaný kolem reaktoru. Dnes, kdy se naše životní prostředí nachází na pokraji zhroucení, nám snad tento film přece jen dodá určitou naději a zároveň nám objasní, co znamená dědictví Černobylu v dnešním světě a zdali má vůbec nejradioaktivnější město světa ještě nějakou budoucnost.

Kim Čong-un je severokorejským diktátorem v porovnání se svými předchůdci krátce a vést komunistickou zemi se teprve učí… Severokorejský vůdce se stal nejvyšším představitelem své země náhle a bez zkušeností. Muž s evropským vzděláním má do jisté míry komické a dětinské zájmy, miluje basketbal západní konzumní kulturu. Svých politických oponentů a soupeřů v boji o moc se ovšem zbavil velmi zkušeně. Kim Čong-un neposkytuje rozhovory, takže se o něm dozvídáme víc od těch, kteří ho znají osobně. Jaký je jeho vztah k ženám? Jak vyrůstal a jak se z něho propaganda snažila udělat zkušeného vojáka, i když o armádě nevěděl téměř nic?

Dokumentární film o likvidaci následků havárie Černobylské jaderné elektrárny z 01:23:49 26.4.1986 (pozn. čas pochází z výpisu řídícího počítače, jedná se o poslední zapsaný údaj).

S bezprecedentním přístupem k jadernému průmyslu ve Francii, Rusku a Spojených státech zkoumá Nuclear Now možnost, jak může světové společenství překonat problémy spojené se změnou klimatu a energetickou chudobou a dosáhnout lepší budoucnosti díky jaderné energii. Pod našima nohama se v atomech uranu v zemské kůře skrývá neuvěřitelně koncentrovaná energie. Věda tuto energii uvolnila v polovině 20. století, nejprve pro výrobu bomb a poté pro pohon ponorek. Spojené státy stály v čele úsilí o výrobu elektřiny z tohoto nového zdroje. V polovině 20. století, kdy společnosti začaly přecházet na jadernou energii a opouštět fosilní paliva, však začala dlouhodobá PR kampaň, jejímž cílem bylo zastrašit veřejnost a kterou částečně financovaly zájmy uhelných a ropných společností.

Dokument o úzke spolupráci výzkumných pracovišt a výrobních podniků po celé republice podílejících se na čs. jaderném programu.

Populárně-vědecký film o využití atomové energie pro mírové účely.