Dokumentalna opowieść o pracy i postaci Edwarda Burtynsky'ego - wybitnego kanadyjskiego artysty fotografika, którego obszarem zainteresowań jest ludzka ingerencja w krajobraz na skalę przemysłową. Kamera towarzyszy Burtynsky'emu podczas jego wyprawy do Chin, gdzie przedmiotem jego (i naszego) zainteresowania stają się kopalnie odkrywkowe, kamieniołomy, budowa Tamy Trzech Przełomów, wyburzanie miasta przed jego zalaniem, wielkie składowiska odpadów, hałdy przemysłowe. "Sfabrykowany krajobraz" to filmowy esej - rozważania na temat wpływu człowieka na kształt naszej planety, unikający jednak prostych sądów i jednoznacznych odpowiedzi.
W 2014 roku 30 procent światowego plastiku podlegało recyklingowi w Chinach. Branża zapewnia dochód bezrobotnym, ale wiąże się z toksycznymi substancjami rujnującymi ich zdrowie. Dokument pokazuje życie dwóch rodzin, które utrzymują się z recyklingu plastiku. Dwudziestoletni Kun ciężko pracuje przy segregacji tego surowca, bo ma finansowe plany względem swojej rodziny i naukowe ambicje. Peng żyje na stertach śmieci, a zarobek przeznacza na alkohol. Nie myśli o edukacji swoich dzieci. Reżyser filmu ukazuje ludzkie tragedie, które kryją się za szybko rosnącym PKB Chin i górnolotnymi hasłami ekologii.
Bardzo osobisty dokument, w którym homoseksualny filmowiec postanawia przedstawić partnera i dzieci swojej tradycyjnej chińskiej rodzinie.