Akcja filmu rozgrywa się w dwóch miejscach, ośrodku akademickim i willi. Pewnego cichego dnia w ośrodku akademickim zostaje brutalnie zamordowana para studentów. Kilka dni poźniej dochodzi do kolejnego morderstwa, jeszcze bardziej okrutnego. W campusie pojawia się strach. Rada uczelniana zwołuje zebranie, na którym policja ostrzega studentów przed tajemniczym mordercą. Czwórka jednych z najpopularniejszych dziewczyn ma juz tego dość i postanawia wyjechać na kilka dni do willi wujka w małym miasteczku. Nie spodziewają się, iż ich tropem podąża morderca. Dziewczyny są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Może komuś uda się je uratować.
Roberto, perkusista w zespole rockowym, otrzymuje dziwne telefony i jest śledzony przez tajemniczego mężczyznę. Kiedy udaje mu się dogonić prześladowcę, w trakcie szarpaniny przypadkowo dźga go nożem, zabijając go. Ucieka z miejsca zdarzenia, ale jego kłopoty dopiero się zaczynają. Otrzymuje pocztą paszport zabitego człowieka, a wśród swoich płyt odnajduje zdjęcia, na których widać jak zabija mężczyznę.
Waldo Trumbull wraz z nieudacznym panem Gillie prowadzą zakład pogrzebowy. Interes kiepsko idzie, pomimo że pan Trumbull oszukuje jak może. Wpada więc na pomysł, by z pomocą pana Gillie, w rzeczywistości zbiegłego włamywacza trochę go podratować, pomagając klientom przenieść się na tamten świat szybciej. Czas ku temu najwyższy, bo niejaki pan Black właściciel lokalu, w którym pan Trumbull ma zakład, naprasza się o zwrot zaległego komornego. Pan Black staje się zatem dla pary hultajów kolejnym "potencjalnym klientem". Problem w tym, że nie za bardzo pragnie rozstać się z żywotem.
Halloween Festiwal w Parku Grozy. Młodzi ludzie z całej okolicy przyjechali tu w poszukiwaniu rozrywki z dreszczykiem. Tymczasem zamaskowany seryjny morderca skrycie przejmuje kontrolę nad parkiem. Wybiera ofiary spośród bawiących się w parku osób, straszy je i w wyrafinowany sposób zabija. Wszystko to na oczach niczego nieświadomych uczestników festiwalu. Czy komuś uda się zatrzymać bestię?
Amerykańska dziennikarka podróżuje po świecie szukając dobrej historii. Przyłącza się do współczesnego haremu i z nimi jedzie do Wenecji, aby dowiedzieć się, co dzieje się na dyplomatycznych przyjęciach. Tam przypadkowo, próbując rozwikłać zagadkę korupcyjną, odkrywa, że pewien gang porywa dziewczyny, by kręcić z nimi erotyczne filmy hardcore.
Tematyka tzw. filmów "ostatniego tchnienia" już od dawna inspiruje filmowców, zarówno tych niszowych jak i rzemieślników kina mainstreamowego. Wystarczy wspomnieć takie głośne obrazy, jak "Snuff" z 1976 roku, "Guinea Pig 2: Flowers of flesh and blood" czy, z nowszych, trylogię "August Underground". W głównym nurcie pojawiły się zaś takie dzieła, jak choćby "Osiem milimetrów" z Nicolasem Cage oraz "Tesis" Alejandro Amenábara. Jak widać idea podziemia zajmującego się rozpowszechnianiem zarejestrowanych prawdziwych mordów działa niezwykle stymulująco. Fabuła jest tu nieskomplikowana, można by wręcz powiedzieć: szczątkowa. Główną bohaterką jest dziewczyna, która pragnie stworzyć reportaż na temat filmów "ostatniego tchnienia". W tym celu powoli zaczyna zagłębiać się w tę mroczną i - jak się okaże - niebezpieczną tematykę. Tak oto sposób największy koszmar, jaki mogłaby sobie wyśnić stanie się jej udziałem.